Ürün Bulunamadı.

Nem alma cihazı, bulunduğunuz ortamda bulunan aşırı nemden sizi korur. Bu anlamda sağlıklı bir mekan sağlamaya çalışan bu cihazlar ister evinizde ister başka bir yerde güvenle kullanılabilir. Bu cihazın yanı sıra hava temizleme cihazı da satın alabilirsiniz. Böylece hem nem düzenlenirken hem de soluduğunuz hava daha temiz bir hale gelecektir.

Nem Alma Cihazı Nedir?

Nem alma cihazı odadaki fazla nemi içine çeker ve böyle rutubet kaynaklı küf kokusunun önüne geçer. Ayrıca pas, duvarlarda lekelenme, boya dökülmesi, oksitlenme ve çürüme gibi problemlerin de oluşumunu engeller. Nem alma cihazı, model olarak günlük nem alma miktarı olarak aralarında farklılık gösterir.

Genelde "ticari tip" ve "ev tipi" seçenekleri olan bu nem alma cihazı aletlerin ebatları ve nemi tutma kapasiteleri farklıdır. Oda sıcaklığının durumuna göre değişkenlik gösteren performansları ile odanızda bulunan nemi tek tuşla boşaltabilirsiniz. En iyi endüstriyel nem alma cihazı ve ev tipi nem alma cihazı fiyatları için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Çalışma Prensibi

Nem, kontrol altına alınamadığı zaman dolaşım yolu ve solunum yolunda rahatsızlıklara yol açabileceği gibi, romatizmal sorunları olan bireyler için de bir sağlık tehdidi oluşturmaktadır. Eğer rahat ve sağlıklı bir ortamda nefes almak istiyorsanız bir nem alma cihazı ile yaşadığınız ortama kalite katabilirsiniz. Ayrıca bu aşırı nem sadece bedeninize değil, önemli cihazlarınıza ve mobilyalarınıza da büyük zarar verir. 

Bir nem alma cihazı sayesinde eşyalarınızın ömrü daha da uzar. Üstelik sessiz çalışma özelliğine de sahiptir. Nem alma cihazı çalışma prensibi her zaman sağlıklı ortam olmuştur. Bu aletler, eğer sabit kullanım olacaksa su giderine de bağlanabilir. Nem alma cihazı üzerinde su deposunun dolu olduğuna dair uyarı ışığı bulunur ve herhangi bir hatada sinyal veren modellerle birlikte non-stop çalışarak istenilen nem oranını sağlayan cihazlar da bulunmaktadır. 

Nem alma cihazı modellerinde genel olarak günlük nem alma kapasitesi 10 litre ile 120 litre arasında değişir. Ayrıca ısınma giderleriniz de düşer ve nadiren kullanılan alanlar da hem temiz hem de kuru kalır. Peki, bir nem alma cihazı nasıl çalışır? Eğer ısınmayan odalarınız varsa, yüksek nem alma özelliği olan bir nem alma cihazı, o bölgelerde bile maksimum verim alma yöntemiyle çalışır.  Taşma durumlarına karşı korumalıdır ve otomatik olarak kapanır. Otomatik higrostatı olan bu cihaz sayesinde size sağlıklı bir ortam sunar. Nem alma cihazı kullananlar için bir kullanım amacı da hijyenik bir ortamdır.

En İyi Nem Alma Cihazı Hangisidir?

En iyi nem alma cihazı aslında ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayan cihazdır. Burada en iyi olanı, sizin nasıl bir modele ihtiyacınızın olduğu belirleyecektir. Eğer hem kalitesinden ödün vermeyen hem de cebinize uygun bir cihaz modeli arıyorsanız, Lazımbana üzerinden akıllı filtreleme özelliğini kullanabilir ve kaliteli ürünlerimiz arasında keşfe çıkabilirsiniz. Trotec nem alma cihazı ya da Fakir nem alma cihazı modellerinden Arçelik nem alma cihazı fiyatları kategorisine kadar istediğiniz çeşitleri bulabilirsiniz.

Markalar

Nem alma cihazı markaları hangi alanda kullanılacağına göre pek çok üründen oluşmaktadır. Bu nemi hapseden aletler seçilirken sadece markalar gözetilmemeli, cihazın büyüklüğüne de bakılmalıdır. Bazen nem alma cihazı markaları, sadece odalara değil dolapların içine de koymaya uygun modeller üretirler. Sağlığa zararlı olup havada bulunan nem miktarı bu sayede yok olur.  

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bir nem alma cihazı seçecekseniz öncelikle modeline dikkat etmeli ve ev tipi mi yoksa ticari tip mi onu kontrol etmeniz gerekir. Tabi cihazın ne kadar güç tükettiği, çıkardığı gürültü, otomatik çalışma ve su haznesi gibi özellikler de seçimlerde oldukça belirleyicidir. İster deponuz ister yazlığınız olsun, nem alma cihazı ile size daha sağlıklı bir yaşam alanı ortaya çıkacaktır. Doğru kullanım amacıyla seçilen ürünler daima sizi mutlu edecektir.  En iyi nem alma cihazı seçenekleri ile Lazımbana üzerinden güvenle alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanım Alanları

Aslında nem alma cihazı genelde evlerde nemi önlemek için kullanılsa da bazı garaj sahipleri boş olan mekanlarını da korumak için bu yönteme başvurur. Yani illaki dolu bir evinizin olması şart değil, daha boş olan bölgeleri de koruma şansınız vardır. Daha çok atık eşyalardan oluşan garaj kısmı, küfün önlenmesi gereken yerlerdendir. Nem alma cihazı tavsiye edilen, kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca çeşitli hastalıkların da önüne geçerek size ferah bir ortam sağlayacaktır. Nefes almayı kolaylaştıran ürünlerdir.

Fiyatlar

Havada istenilen nem dalgası sağlanamazsa bu pek çok solunum sistemi hastalıklarına sebep olacaktır. Bu sebeple farklı özelliklerde dizayn edilmiş olan nem alma cihazı, kendi aralarında farklı bir fiyatlandırmaya sahip olmaktadır. Böylelikle nem alma cihazı fiyatları üzerinde pek çok değişken mevcuttur. Eğer cebiniz yakmayacak ama aynı zamanda güveninizi kazanmış bir nem alma cihazı istiyorsanız Lazımbana ile kategorileri rahatlıkla gezebilirsiniz.