Philips Fc 9919 Marathon Ultimate Orijinal Çelik Süpürge Borusu

63,69 ₺

Ücretsiz Kargo

Arnica Tesla Premium Et14300 Orjinal Süpürme Başlığı

73,49 ₺

Ücretsiz Kargo

İhlas Aura Cleanmax Temizlik Robotu Teleskopik Borusu

63,46 ₺

Goldmaster Gvc-7502/7503 Hepa Filitre

53,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Arçelik Hali Yikama Hortum

37,10 ₺

Korkmaz Cosmos A900 Süpürge Orijinal Emici Başlık

58,70 ₺

Ücretsiz Kargo

Arnica Pika Torbasız Süpürge Orijinal Motor Filtresi

37,24 ₺

Arnica Tesla Premium Süpürme Başlığı Orjinal Süpürge Emici Ucu

73,49 ₺

Ücretsiz Kargo

Libelle-Lura Dövücü Merdane (Fırça)

77,91 ₺

Ücretsiz Kargo

Libelle Dövücü Merdane (Fırça)

77,91 ₺

Ücretsiz Kargo

Fakir Rct144 Orjinal Filitre

39,19 ₺

Libelle Temizlik Robotu Orijinal Tekerlek Şasesi

98,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Fakir Granada Toz Torbası Paket İçeriği 20 Adet Elektrikl

32,21 ₺

Arnica Pika Süpürge Motor Koruma Hazne Filtre Eski Tip Orjinal

37,24 ₺

Arnica Tesla Premium Motor Koruma Filtresi & Süngeri

29% 58,80 ₺

41,65 ₺

Fakir Garcia 10 Lu Sentetik Toz Torbasi

31,24 ₺

Arzum Cleanart Hortum

31,24 ₺

Arnica Bora 5000 Orijinal Süpürge Hortumu(Kilitli Model)

97,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Arnica Tesla Ve Tesla Premium Toz Haznesi İçi Parça Seperatör

44,10 ₺

Arçelik Elipso Orjinal Bez Torba

28,22 ₺

Rowenta Ro 3723 / Ro 3751 / Ro 3786 Süpürge Sünger Filtresi

29,30 ₺

Bosch Siemens Type-G Süpürge Toz Torbası (2 Paket+2 Filitre)

48,90 ₺

Phılıps Fc 8785 Performer Silent S-Bag Toz Torbası

27,44 ₺

Philips Fc 8475 Orjinal Hepa Filtre Seti

26,95 ₺

Fakir Pretty Toz Torbası 10 Adet Kargo Bizden

29,20 ₺

Ücretsiz Kargo

Bosch G Siemens

4% 27,34 ₺

26,35 ₺

Fakir Veyron Turbo Süpürge Hortum Emici Başlık Boru Hepa

10% 107,80 ₺

96,65 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Ar 456 Cleanart Süpürge Hortumu Emici Başlık Teleskopik Bor

77,13 ₺

Arnica Terra Süpürge Orijinal Toz Torbası

49,00 ₺

Bosch Bsg 82022 Ergomaxx Elektrikli Süpürge Hortumu Emici Başlık

136,68 ₺

Ücretsiz Kargo

Arnica Tesla Ve Tesla Premium Orjinal Filtre Seti ()

35% 85,26 ₺

55,37 ₺

Ücretsiz Kargo

Libelle - Lura Orjinal Süpürme Aparatı

107,80 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Ar 461 Cleanart 10 Ad Bez Toz Torbasi

35,05 ₺

Arnica Tesla Premium Et14320 Orjinal Süpürme Başlığı

73,49 ₺

Ücretsiz Kargo

Rowenta Hygiene 4 Adet Orjınal Toz Torbası

24% 83,30 ₺

63,46 ₺

Fakir Rct144 Orjinal Pil Grubu (Batarya)

186,20 ₺

Ücretsiz Kargo

Rowenta Kazanli Bez Keçe

35,14 ₺

Fakir Prestige 2100 Hortumu

73,22 ₺

Fantom Ecologic Wf 4700 10 Ad Bez Toz Torbası

37,10 ₺

Arnica Bora 4000 Orjinal Süpürge Motoru

97,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Electrolux Energica Ergoeasy Ergobox Ergospace Uyumluhepa Filtre

50,76 ₺

Arnica Pika 14410 Cycclone Orjinal Süpürme Başlığı Emici Ucu

58,31 ₺

Ücretsiz Kargo

Fakir Emotion 2200 2400 Süpürge Hortum Seti

72,25 ₺

Beko Bks 2240 Ultra Hijyenik Toz Torbası 20 Adet+Filtre Hediye

5% 43,12 ₺

41,00 ₺

Vestel Yıldız A9000 Süpürge Toz Torbası (20 Adet) 1 Adet Mikro Fi

38,96 ₺

Kiwi ( Kivi ) Kvc 4105 Elektrikli Süpürge Bez Toz Torbası 10 Ad

29,30 ₺

Ücretsiz Kargo

Libelle Temizlik Robotu Orijinal Su Tankı

156,79 ₺

Ücretsiz Kargo

Arnica Tesla Ve Tesla Premium Orjinal Filtre Seti ()

68,11 ₺

Ücretsiz Kargo

Elektrikli süpürge evlerin ve ofislerin kısacası yaşam alanlarının en gerekli elektrikli ev aletleri ürünlerindendir. Temiz bir yaşam alanı sağlayabilmek hem konfor hem de sağlığımız için çok önemlidir. Elektrikli süpürgeler evin demirbaşları arasında yer alır. Temizlik denince akla ilk gelen iş evi süpürmektir. Süpürgeler yerde tozları ve pislikleri vakum yardımıyla pratik bir şekilde almamızı sağlar. Bu sayede incecik tozlar bile süpürge haznesinde birikir. Evdeki hijyenin sağlanması için olmazsa olmaz ürünlerdendir. Aynı zamanda ofislerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrikli süpürgeler sayesinde harcadığımız kuvvet azalırken, yapılan temizlik bir o kadar kaliteli bir hale gelir. 


Günümüzde son teknolojiye uygun şekilde üretilen birçok elektrikli süpürge modeli mevcuttur. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda farklı fonksiyonlara sahip süpürgeler üretilmektedir. Seçeceğiniz model ne olursa olsun vazgeçemeyeceğiniz ürünlerin başında süpürgeler gelmektedir. 

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evin en önemli yardımcılarından olan elektrikli süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu noktalar sizin daha konforlu temizlik yapabilmenizi, daha uzun ömürlü kullanabilmesini sağlayan önemli noktalardır. 


 1. Watt Gücü

Watt gücü, iyi bir performans göstergesi olarak görülmektedir. Burada oluşan yanlış bir algı vardır. Watt gücü süpürge motorunun harcadığı güç yani tükettiği elektrik miktarı ile ilgili bir durumdur. Elektrikli süpürgenin watt gücünün toz çekimi ile bir alakası yoktur. Tüketicilerin dikkat etmesi gereken nokta watt gücü değil çekim gücüdür. Çekim gücü süpürgenizin performansını belirleyecek ana faktördür.


 1. Pratiklik

Alacağınız herhangi bir ev aletinde pratiklik son derece önemlidir. Kolay kullanım avantajı temizliğinizi daha hızlı bir şekilde bitirebilmenize olanak sağlayacaktır. Alacağınız süpürge modeli yatay veya dikey olabilir. Kullanım sırasında bunun sizin için uygun olduğundan emin olunuz. Sizi yormadan manevra yapabileceğiniz ve daha az efor harcayacağınız elektrik süpürge modellerini tercih etmenizde fayda vardır.


 1. Sessizlik


Elektrikli süpürgenin çıkardığı ses önemli bir kriterdir. Bazı süpürgeler neredeyse tamamen sessiz çalışırken bazıları çalan telefonu bile duymamıza engel olmaktadır. Elektrikli süpürgelerin desibel dereceleri 68 ile 78 arasında değişmektedir. Her 3 desibelde gürültü 3 kat artmaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz süpürgenin desibeline dikkat etmenizde fayda vardır. 


 1. Toz Torbalı Mı Toz Torbasız Mı?

Toz torbasız modeller son yıllarda oldukça popüler olan elektrikli süpürge modelleri arasında yer almaktadır. Toz torbası konusunda kararsızsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Toz torbasız elektrikli süpürge tercih edecekseniz filtrasyon derecesinin yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tozlar süpürge içerisinde birikemeyecek ve yine evinize dağılacaktır. Toz torbalı elektrik süpürge modelleri hala tercih edilmekle birlikte, tozu içerisinde daha fazla hapsettiği gözlemlenmiştir. 


 1. Hepa Filtresi

Çoğu elektrikli süpürge modelleri filtrasyon bakımından yeterli düzeylere sahiptir. Eğer evinizde çok ince tozlardan bile etkilenebilecek astım ve alerjik hastalıkları olan bireyler yaşıyorsa hepa filtresi sizin için önemli bir kriter olabilir. Hepa filtreleri 0,3 mikron boyutundaki toz partiküllerinin neredeyse tamamını filtreler. 


 1. Marka Bilinirliği

Markanın en önemli etkilerinden biri yaşanacak problemlerin çözülmesi konusunda fark etmektedir. Ürünün garantisi, servis ve bakım hizmetleri genellikle bilinir markalarda ön plana çıkmaktadır. 


 1. Aparat Çeşitliliği ve Kalitesi

Süpürge aksesuarları temizliğin detayı yapılabilmesi, zor yerlere ulaşılması ve farklı alanlarda kullanılabilmesi açısından önemlidir. Koltuk, halı gibi yüzeylerin temizlenebilmesi için farklı aparatlar bulunmaktadır. Boydan boya halı kaplı odalar için özellikle dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Elektrikli süpürgeler aparatı değişmeden halı üzerinde rahat hareket edemez ve temizlik tam olarak gerçekleşmez.Eğer özellikle halı üzerinde kullanım sağlayacaksanız aparat sizin için en önemli kriterdir diyebiliriz.  Aparatların çeşitliliği kadar yapıldığı malzemenin kalitesi de önemlidir. Bu açıdan süpürge alırken aparatların çeşitliliği ve kalitesine dikkat etmenizi öneririz. Elektrikli süpürge alırken bu maddeleri göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. Tercih edeceğiniz model tüm kriterleri aynı anda taşımıyor olabilir. Bu yüzden sizin için hangi kriterlerin önemli olduğunu düşünerek ona göre hareket etmeniz doğru tercih yapmanıza yardım edecektir.

Elektrikli Süpürge Modelleri ve Özellikleri

Söz konusu ev temizliği olduğunda her birey evini en iyi şekilde temizlemeye gayret etmektedir. Temizlik sağlığımızı korumamız ve evimizi hijyenik tutmamız için gereken bir eylemdir. Hal böyle olunca akla ilk gelen elektronik ev aleti elektrikli süpürge olmaktadır. Elektrikli süpürge modelleri farklı ihtiyaçlara göre dizayn edilmiş çok fonksiyonlu ev aletleri arasında yer alır. Sunulan farklı özelliklere göre çeşit çeşit elektrikli süpürge modelleri vardır. Yatay elektrikli süpürgeler en eski ve hale en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Dikey elektrikli süpürgeler daha pratik kullanıma sahiptirler. Günümüzde toz torbası özelliklerine göre farklı süpürge modelleri üretilmiştir. Bu modellerin kullanım amaçları aynı olsa da sunduğu özellikleri ve performansları oldukça farklıdır.  Elektrikli süpürge modelleri temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar toz torbalı ve toz torbasız süpürgelerdir. 

Toz Torbalı Elektrikli Süpürgeler

Toz torbalı elektrikli süpürgeler hazne içerisinde bir adet toz torbası bulundurur. Tozu ve diğer kirleri hazne içerisinde depo ederler. Bu hazne içerisinde toz torbası dolum süresine göre değiştirmek gerekmektedir. Bazı modellerde hazne içerisi boşaltılırken bazı modellerde kullan at özellikle toz torbaları yer almaktadır. Tüm tozu ve kiri hazne içerisinde tamamen tutar ve kesinlikle toz sızıntısı yapmazlar. Evinizde yaşayan astım ve alerjik hastalıklara sahip sevdikleriniz var ise toz torbalı modeller tam size göre olabilir. Tozu tamamen hapsettikleri için sevdikleriniz tozlardan rahatsız olmayacak ve konforlu bir şekilde evde zaman geçireceklerdir. Toz torbalı süpürge modellerinin en büyük dezavantajı torba değişimidir. Zaman içerisinde biriken tozlar torbayı dolduracak ve yenisi ile değişim sağlanması gerekecektir. Bu sırada bir takım tozlar dökülebilir ve etraf kirlenebilir. Süpürgenin altına sereceğiniz eski gazete veya örtü sayesinde etrafa pislik dökülmesini engelleyebilirsiniz. Toz torbalarının değişimleri son derece pratiktir. Hızlıca takıp hemen kullanılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Eğer toz torbası değiştirmek istemiyorsanız toz torbasız süpürge modellerine göz atabilirsiniz.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürgeler

Günümüzde toz torbasız elektrikli süpürge modelleri çeşitlenmiştir. Pek çok marka artık toz torbasız özelliğe sahip modellere ürün yelpazelerinde yer vermektedir. Kullanışı son derece pratik olan bu modellerin performansı oldukça etkileyicidir. Torba değişimi ile uğraşmak istemeyen kişiler için son derece iyi bir alternatif olarak tercih edilmektedir. Toz torbasız süpürge modelleri tozu, kiri ve saçı hazne içerisinde hapsetmek özel bir filtre teknolojisi kullanır. Slikonik etki ile çalışan mekanizmaları tozu hazne içerisinde tutabilmeyi ve tozu havadan ayırabilmeyi sağlarlar. Yanlışlıkla süpürge içerisine çekilen eşyaları kurtarabilmeniz konusunda size avantaj sağlayacaklardır. Toz torbasız elektrik süpürgelerinin filtrasyon özelliği kritik öneme sahiptir. İyi bir filtrasyon özelliği tozu hazne içerisinde tutma oranını artırmaktadır. Satın alacağınız modelin filtrasyon derecesinin iyi olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde süpürge işlemini yaparken arkanızda tozlar tekrar birikmeye başlayacaktır. 

Elektrikli Süpürge Kaç Desibel Olmalı?

Sessiz elektrik süpürgesi herkesin tercih etmek isteyeceği bir üründür. Temizlik esnasında evdeki bireyleri veya komşuları rahatsız etmemek için sessiz özelliğe sahip ürünler tercih sebebidir. Evde çok geç veya çok erken saatlerde çalıştırılacak olan süpürge insanları rahatsız edebilir. 


Elektrikli süpürgenin desibeli gürültü seviyesini belirlemektedir. İnsanların ortalama olarak konuştuklarında çıkan ses 60 dB olarak ölçülür. Ortalama bir elektrik süpürgesi 72 desibele sahiptir. Bu değerleri göz önünde bulundurarak almanız gereken süpürgenin desibeline dikkat etmenizde fayda vardır. 

Markalar

Elektrikli süpürge pek çok yerli ve yabancı firma tarafından üretilen en yaygın ev aletleri arasında yer alır. Marka seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar markanın bilinir olmasıyla birlikte sunduğu garanti ve servis olanaklarıdır. İleride yaşayabileceğiniz sorunlardan kaçınmanızı servis ve bakım hizmetleri önlemektedir. Piyasada en çok bilinen güvenilir markalar arasında;


 • Arçelik Elektrikli Süpürge

 • Philips Elektrikli Süpürge

 • Bosch Elektrikli Süpürge

 • Fakir Elektrikli Süpürge

 • Dyson Elektrikli Süpürge

 • Rowenta Elektrikli Süpürge

 • Arzum Elektrikli Süpürge

markalı ürünler yer almaktadır. Üretilen modellere göre dikey, yatay, toz torbalı ve toz torbasız özelliklere sahip seçenekler vardır. 

Fiyatlar

Elektrikli süpürge fiyatları markalara ve fonksiyonel özelliklere göre farklılık göstermektedir. Ucuz elektrikli süpürge tercih etmek ileriye dönük sorunlara yol açabilmektedir. Genellikle çok ucuz modeller çok gürültülü, az vakum gücüne sahip, garanti ve bakım hizmeti olmayan markalara ait olabilir. En iyi elektrikli süpürge en pahalı demek değildir. Seçim yaparken sadece fiyatı göz önünde bulundurmak yanlış olacaktır. İhtiyacınız olan tüm modelleri en uygun fiyatlarla Lazımbana’dan temin edebilirsiniz.