Saç Kremi

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Saç Kremi

Saç kremi hem erkek hem de kadınların banyoda olmazsa olmaz bakım ürünlerinden birisidir. Özellikle yıpranmış ve uzun saçlara sahip kadınlar daha fazla saç kremi ürünleri kullanmaktadır. Saçın yapısını koruyan ve kırılmalara karşı dayanıklılık sağlayan saç kremleri, saça doğal bir parlaklık da vermektedir. Tüm bunların yanı sıra kadınların özellikle uzun saça sahip kadınların saçlarının kolay taranması ve şekil alması için de saç kremleri kullanılmaktadır. Bir bakım ürünü olarak da tercih edilen saç kremleri farklı marka ve kalitelerde içerikler ile kullanıcılara sunulmaktadır. Saç tipine göre de değişebilen içerik formülleri özellikle onarıcı bakımlar için tercih edilmektedir. Bu nedenle, saç kremi alırken mutlaka saç problemlerine çözüm getiren ve saç yapısını koruyan ürünler tercih edilmelidir.

Saç Kremi Kullanmanın Faydaları

Saç kremi banyodan sonra ıslak şekilde uygulanarak saçlarınızın yumuşamasını ve kolay bir şekilde taranmasını sağlar. Ayrıca, saçların ihtiyaç duyduğu besinleri de sunan saç kremleri yıpranmış saçlar için ekstra koruma ve dayanıklılık sağlar.

Saç kremleri genellikle saçlarda yumuşama ve doğal bir parlaklık verilmesi için üretilmiştir. Bu nedenle saç kremi kullanımında krem yalnızca saç uçlarına sürülmelidir. Çünkü saç kreminin işlevi de saçın köklerine müdahale değil saç uçlarına müdahale etmektir.

Herkesin saç tipi değişiklik göstermektedir. Kimisi ince, kimisi kalın kimisi yıpranmış kimisi de boyalı saç tiplerine bağlıdır. Saç kreminin doğru işlevi göstermesi için mutlaka doğru saç tipine uygun krem tercih edilmelidir. İnce telli saçlar için ekstra koruma özelliği gösteren kremler saçların özellikle tarama esnasında çabuk kırılmasını da önceleyebilir.

Saç Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

Saç kremi çeşitleri hem saç tipine göre hem de duş sırasında ya da duştan sonra olmak üzere farklı türlere ayrılır. Saç kreminin doğru şekilde kullanılması için öncelikle doğru saç tipi ve doğru kullanım belirlenmelidir. Özellikle bazı saç kremleri son durulama aşamasında kullanılırken bazı saç kremleri de banyodan sonra saçların kolay taranması için kullanılır. Bu nedenle saç kremi alırken mutlaka bu hususlara dikkat etmek gerekir. Aksi halde saçınız için doğru olmayan saç kremleri saçlarda yıpranmalara ve kolay dökülmelere yol açabilir.

Banyoda son durulama aşamasında saç kremi kullanımı için ufak bir miktar saç kremini elinize dökerek, iki elinizle birlikte yalnızca saç uçlarına uygulamak koşuluyla saçlarınızı sürün. Saç kremini saç diplerinize sürmemeniz gerekmektedir. Çünkü saç kremi saç tiplerinde köklerin incelmesine bu sebeple saç dökülmelerine yol açacaktır.

Durulama istemeyen saç kremleri için hafif nemli saça fındık büyüklüğü kadar saç kremi uygulamanız yeterli olacaktır. Durulama istemeyen saç kremlerinde herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Banyodan çıktıktan sonra bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Saç Kremi Seçiminde Önemli Detaylar

Saç kremi seçimlerinde aslında pek çok kriter mevcuttur. Bu kriterlerden en önemlisi saç kremini kullanacak olan kişinin saç tipi özelliğidir. Doğru saç kremi için öncelikle saç tipinize uygun saç kremi tercih etmelisiniz. Ardından saç tipiniz için sağlık ve besleyicilik veren kremlere yönelmelisiniz. Bu aşamada ise saç kreminin marka ve kalite unsurları ön plana çıkmaktadır.

Kaliteli ve sağlık yönünden uygun olmayan saç kremleri ağır metaller içerebilmektedir. Bu durum da ise saç dökülmeleri hatta saç tiplerinde yaralanma problemlerine de yol açabilmektedir. Bu nedenle, alınan her saç kreminde içerik ve ürün kullanımına çok dikkat edilmelidir. Keratin destekli saç kremleri ile saç uçlarında daha parlak bir görüntü elde edilebilir. Etkili bir bakım için daha çok keratin desteği ile sıvılaştırılmış saç bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz.