Tablet

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Tablet

Tablet, kablosuz olarak kullanılabilen, internet ve bilgisayar işlemlerinin yapılabildiği, küçük bir kitap boyutunda olan elektronik cihazlardır. Günümüzde işletim sistemleri ile beraber tablet bilgisayarlar pek çok işlemi yardımcı uygulamalar sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Özellikle, boyut olarak her yere taşınabilir olması ve bilgisayarda yapılan pek çok işlemi gerçekleştirir olması tablet bilgisayarların kullanıcı sayısını artırmıştır. Tabletler, farklı uygulamalar ile beraber iş, eğitim, sosyal ve günlük hayatta oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle, tabletlerin bir telefon görevi de görmesi tablet kullanıcılarının sayısını günden güne artırmıştır.

Tablet Bilgisayarların Avantajları

Tablet bilgisayarlar öncelikli olarak boyut ve taşıma açısından kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Tabletler 7 inç, 10 inç, 15 inç şeklinde farklı ekran boyutlarına ayrılarak, kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Tablet bilgisayarlarda en büyük boyut dahi taşımaya oldukça uygundur. Özellikle iş ve eğitim hayatını kolaylaştıran bu durum tablet bilgisayarlar sayesinde her anın değerlenmesini sağlamaktadır.

Tabletler içerisinde yer alan uygulamalar sayesinde pek çok imkana da elverişlidir. Özellikle, not alma, fotoğraf çekme, yazı yazma ya da ses kaydı gibi işlemlerle tablet bilgisayarları daha aktif kullanabilirsiniz. İnternete bağlanma özelliği sayesinde de her alanda kolaylıkla dijital platformlara bağlanabilirsiniz. Farklı uygulamalar ile tabletin işlevlerini artırarak, bankadan alışverişe, seyahat uygulamalarından oyun ve sosyal medyaya kadar pek çok konuda çevirimiçi olarak işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Tablet Bilgisayar Özellikleri ve Fiyatları

Tabletler hem markaya hem modele hem de ürün kalitesine göre farklı fiyatlar almaktadır. Özellikle, ürün içerisinde bulunan teknik özelliklerin güncel olması, kaliteli bir markaya ait olması fiyatı etkileyen en önemli hususlardan birisidir. Piyasa koşullarına bakıldığında tabletler ortalama olarak 300 ile 2500 lira arasında bir fiyat değişimine uğramaktadır. Ortalama bir fiyata sahip olan tabletlerde teknik özellikler ise her kullanıcının işini görür niteliktedir.

Tabletlerde ekran boyutları 7, 10 ve 15 inç şeklinde birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle iş hayatında ihtiyaç duyulan hafıza ve depolama olanakları pek çok tablette mevcuttur. Artırılabilir hafıza ile dilediğiniz kadar tablet bilgisayarın hafızasını artırabilirsiniz. 250 ile 300 gram ağırlıkları sayesinde kolay taşınabilir olan tabletler, her kullanıcının ihtiyacına yarayacak özelliklere de sahiptir. Bluetooth, kamera ve Wifi özellikleri sayesinde veri aktarım işlemleri de tabletler üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Usb bağlantısı ile pek çok farklı cihaz için entegre durumu da oluşturulabilir, cihazlar arasında kolaylıkla veri aktarımı yapılabilir.

Kalite ve ürün durumlarına göre bir telefon gibi şarj edilebilir olan tabletler işlemci sayıları ile de pek çok bilgisayara rakip olabilecek niteliktedir.

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabletler elektronik cihazlar olduğu için uzun süreli bir kullanım hedefleniyorsa mutlaka marka ve model dikkate alınmalıdır. Ayrıca ürünlerde satış sonrası destek ve yetkili servis hizmeti oldukça önemlidir. Garanti süresinin de oldukça önemli olduğu tabletlerde garanti süreleri satın alınan markaya ve yetkili servise göre değişmektedir. Tablet bilgisayar alırken neye ihtiyaç duyduğunuza ve tableti ne amaçla kullandığınıza dikkat etmelisiniz. İhtiyacınıza göre belirleyeceğiniz teknik özellikler tablet seçiminde daha doğru kararlar vermenize yardımcı olacaktır. İhtiyacınız doğrultusunda hareket ederek tablet alımı yaptığınızda çok pahalı ya da çok ucuz ürünlere yönelmenize de gerek kalmayacaktır.

Hem fotoğraf makinesi hem kamera hem de uygulama yöneticisi olarak kullanıldığı için tablet alırken işlemci sayısına dikkat etmelisiniz. Artık tek işlemciye sahip olan tabletler çok tercih edilmemektedir. Tablet bilgisayarlar uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Bu sebeple artırılabilir bir hafızaya sahip bilgisayarları tercih ederek, depolama alanınızı da geniş tutabilirsiniz.