Apple İpad Mini Tablet

17% 5.899,00 ₺

4.899,00 ₺

Ücretsiz Kargo

HOMETECH Alfa 8 RX 8/ 2GB/ 16GB/ 1.5GHZ Tablet

575,00 ₺

Ücretsiz Kargo

HOMETECH TABLET ALFA 7RC 16GB 1GB 7” AND.8.1 TABLET

379,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Technopc Up71K-P 7 12Ghz 1Gb 8Gb Androıd44 Wıfı

370,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Concord C-779 Plus M19 16 GB 7" Tablet

430,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Vorcom S7" Tablet PC 2GB Ram 16GB Hafıza - Beyaz

20% 499,00 ₺

400,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Vorcom S7 2 GB Ram 16 GB Dahili Hafıza Çocuk Tableti-PEMBE

11% 450,00 ₺

400,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Vorcom S7 2 GB Ram 16 GB Dahili Hafıza Çocuk Tableti-SİYAH

11% 450,00 ₺

400,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlarla laptop notebook bilgisayarlar arasında, sabit klavye ve mouse gereksinimi olmadan, tüm işlerin dokunmatik ekran üstünden yapıldığı cihazdır. Tasarım ve donanım özellikleri ile notebook bilgisayardan ziyade akıllı telefona emsal tabletler, kullanım gayesi bakımından notebook cihazlara daha yakındır.

Tablet cihazınız ile Wi-fi bulunan her alanda internete bağlanabilirsiniz. Sosyal hesaplarınıza bakabilir, maillerinizi cevaplayabilir, dosya gönderim alma yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra e-kitap okuyabilir, istediğiniz oyunu indirebilir, müzik dinleyip, sinema izleyebilirsiniz.

İş yerinizde ve karşılıklı görüşmelerde doğrudan tablet üstünden görsel sunumlar uygulayabilir, ajandasına notlar yazabilir, iş planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Okul, kurs, seminerde not alabilir, aldığınız notlar üstünde düzeltme ve geliştirmeler yapabilirsiniz. Kamerası ile fotoğraf ve video çekebilir, çekimlerinizi sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Sim kart bölümü bulunan marka ve çeşitleriyle Wi-fi olmayan mekanlarda da mobil veri aracılığıyla internete ulaşabilirsiniz. Kısacası, bir akıllı telefonla uygulanabilecek tüm operasyonu, daha büyük ekran, yüksek işlevsel tablet klavyesi, narin hassas dokunmatik ekran ve maksimum şarj ömrü avantajı ile tabletler istediğiniz her şeyi size sunuyor.

Tabletler

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber normal bilgisayarların kullanım oranları da hızlı bir düşme başladı. Pek çok tüketici normal masaüstü bilgisayar yerine, kullanımı daha cazip olan mobil aletlere ve tabletlere yöneldi.

Tablet satın alırken ilk bakılması gereken konu, işletim sistemidir. Çoğunlukla android işletim sistemini tercih eden tabletler, android haricinde ios ve windows işletim sistemlerine de sahip olabilir. Tableti, sadece eğlence ve internet amacıyla kullanacaksanız, android işletim sistemi olan bir tablet, tüm ihtiyaçlarınızı görür.

Fakat tableti bunlarla beraber iş için de tercih edecekseniz, evinizdeki ve ofisinizdeki işletim sistemleriyle uyumlu olmalıdır. Windows veya ios işletim sistemi yüklü tabletler daha rahat kullanım sağlayacaktır.

İşletim sisteminden sonra önemli olan ayrıntı ekran ölçüsüdür. Ekran ebatı, tabletin genel boyutunu, ağırlığını, şarj ömrünü ve işlev kapasitesine etki eden en büyük unsurdur. 

Tablet Fiyatları

Tablet fiyatları fazlasıyla değişkenlik içermektedir. Bu değişimlerin nedeni, tablette bulunan işlemci ve hafıza gibi farklı donanım özellikleridir. Bir bilgisayar tercih ederken donanım özelliklerine nasıl bakıyorsanız tablet alırken de bakmanız büyük önem taşır. 

Tabletler için uygun işletim sistemi seçimi yaparken tableti ne amaçla kullanacağınız çok önemlidir. Tabletler Android, iOS, Windows gibi farklı işletim sistemleriyle piyasaya sürülmektedir. iOS cihazları kullanmak istiyor iseniz, iPad almak zorundasınız. iOS işletim sistemi sadece Apple markasının aletlerinde bulunmaktadır. iOS alanında tercih alanınız çok kısıtlı iken Windows işletimde seçim şansınız artıyor.

Windows markalardan tercih yapmaya kararlı iseniz, başka Windows işletim sistemli tabletler ile farklılıklarını kıyaslayarak alım yapmalısınız. İşletim sisteminde genel olarak en fazla alternatif hakkını size Android sunacaktır. Ülkemizde piyasada bulunan tabletlerin büyük çoğunluğu Android işletim sistemlidir. Popüler markaların pek çoğu bu işletim sistemini tercih ediyor

Tabletlerde oldukça fazla ebat alternatifi göreceksiniz. Taşıma esnasında büyük boyutlu tabletlerde problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız daha küçük tabletleri almanız doğru karar olacaktır. 7 inç, 10,1 inç, 8 inç gibi değişik ebatlardan size uygun tablet tercih edebilirsiniz. Ekran ebadının batarya süresine büyük etki ettiğini aklınızdan çıkartmayınız.