Listerine Zero Ağız Gargarası 500 ML

18,15 ₺

Listerine Total Care Sensitive Ağız Gargarası 500 ML

18,15 ₺

Listerine Total Care Gargara 500 Ml

18,15 ₺

Listerine Stay White Gargara 500 Ml

18,15 ₺

Listerine Stay White Gargara 250 Ml

11,01 ₺

Listerine Hassasiyet İçin Gargara 250 Ml

11,01 ₺

Listerine Gargara Spearmint 250 Ml

10,73 ₺

Listerine Fresh Burst Gargara 500 Ml

18,15 ₺

Listerine Cool Citrus Gargara 500 Ml

18,15 ₺

Listerine Advanced White Gargara 500 Ml

25,57 ₺

Oral-B Vitality Şarj Edilebilir Diş Fırçası

144,08 ₺

Oral-B Pilli Diş Fırçası Expert Precision Clean Db04

74,48 ₺

Ayak Parmak Gömleği

17,63 ₺

Personel Pedi Ayak Törpü

19,64 ₺

40%
Lazimbana.com 40%

Vakumlu Kulak Temizleme Cihazı Aleti Bakım Kiti WaxVac Cleaner

20,03 ₺

33,65 ₺
14%
Lazimbana.com 14%

Listerine Zero Daha Hafif Nane Sıfır Alkol Ağız Gargarası 500 ml.

24,90 ₺

29,00 ₺

Prokudent dil Temizleyicisi x 2 adet

24,90 ₺

Prokudent Dil Temizleyicisi x 3 adet aile seti

35,90 ₺

Prokudent dil Temizleyicisi x 2 adet

24,90 ₺

Prokudent Dil Temizleyicisi Pembe

15,90 ₺

Prokudent Dil Temizleyicisi-Yeşil

15,90 ₺

Prokudent Dil Temizleyicisi Mavi

15,90 ₺

DentaSave Cistus Ağız Çalkalama Suyu 300 m

11,99 ₺

Listerine Cool Mint Gargara 500 Ml

18,15 ₺

DentaSave Çinko Ağız Çalkalama Suyu 300 ml

14,00 ₺

DentaSave Klorheksidin Ağız Çalkalama Suyu 300 ml

14,00 ₺

Gargara, ağız içindeki kötü kokuların giderilmesi, fırçalamadan sonra dişlerin arasında kalan tortuları parçalaması ve ağızdan uzaklaştırması ve de kişiye ferah bir nefes sağlaması için kullanılır ve ağız bakım ürünleri kategorisinde yer almaktadır. Bakım suyu ya da ağız çalkalama suyu olarak da bilinen gargara içerdiği temizleyici ve aroma verici maddeler sayesinde gün içinde ağız kokusundan uzaklaşmak ve ağzı hızlı temizlemek için de tercih edilebilmektedir.

Ağız Gargaralarının Özellikleri

Ağız gargaraları sıvı şekilde bulunurlar ve üzerlerinde belirtilen ölçü kadar ağıza alınıp çalkanırlar. Bu gargaralar mavi, yeşil ve pembe gibi renklerde olabilir. Her bir renk ürünün bileşimi birbirinden farklıdır. Ağız sularına hem koku hem de tat vermesi için nane ekstraktları, damla sakızı ya da benzeri ürünler kullanılabilir. Bu ekstraktlar hem tat, hem renk hem de koku verir. Gargaraların amacına ulaşmasını sağlayan özelliklerinden biri de kullanılan bu aroma ve ekstraktlardır. Bunların yanı sıra gargara içinde mikrop öldürücü antiseptikler, ağız koruyucu bir takım kimyasal ürünler ve dişlerin üzerindeki tabakaları sağlamlaştırıcı bazı maddeler kullanılmaktadır. İçindeki ürünler sayesinde gargara sadece kokuları yok etmek ve bastırmak için değil aynı zamanda dişleri, diş etini ve genel ağız sağlığını korumak adına da hizmet yapar.

Gargara Kullanımı

Ağız gargarası tercihen dişler fırçalandıktan ve diş ipi ile temizlendikten sonra kullanılır. Diş macunu fırça ile dişleri temizlerken bazı iç noktalara ya da kıvrımlı kısımlara tam olarak temas etmeyebilir, diş ipi ise ön dişlerde etkili temizleme sağlarken azı dişlerin bulunduğu arka bölüme yanaştırılamaz. Gargara adı verilen ağız bakım suyu ise ağız çalkalanırken tüm noktalara temas etmektedir. Kapsamlı bir temizleme için gün içinde diş fırçalama sonrası kullanılabilen gargaralar gün içinde diş fırçalamanın mümkün olmadığı durumlarda ağzı yüzeysel olarak temizlemek için de kullanılabilir. Gargara ağıza belirtilen miktardan fazla alınmamalı ve yutulmadan tamamı geri çıkarılmalıdır. İçerisinde kuvvetli temizleyiciler olan bu ürünleri yutmak sağlıklı değildir ve gargara esnasında buna dikkat edilmelidir. Gargara miktarı genelde ürün kapağına göre ayarlanmış olup ağıza alınması gereken hacim kutu üzerinde ve kapak içinde belirtilmiştir. Bu miktardan daha az kullanmak kişinin tercihine kalmışken belirtilenden fazla gargara kullanmak ağız için uygun değildir. Gargaralar sadece temizlik için kullanılmalı ve ağızda tahriş, yara, kızarıklık ve kaşıntı olması durumunda miktar azaltılmalı ya da gargara değiştirilmelidir.

Gargara Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Ağız bakım suyu alırken ürünün hacmine ve fiyatlandırmasına dikkat edilir. Hacim büyürken fiyatlar artmakta iken küçük ambalajlı ürünlere göre büyük olanlar fiyat avantajı sağlamaktadır. Markalara göre değişen fiyatlar değerlendirilerek ürün özelliklerine bakılmalı ve günlük kullanıma en uygun olan ürün tercih edilmelidir. Satın alınan gargara kullanılmadığı zamanlarda kapağı kapalı ve kutusu dik bir şekilde ısıdan ışıktan uzak muhafaza edilmeli, içine su ya da başka bir ürün bulaşmamasına özen gösterilmelidir.