Ürün Bulunamadı.

Kapalı ortamlarda ve evde yapılan egzersizlerin en önemlisi kondisyon aletleri arasında olan koşu bandıdır. Günlük spor faaliyetlerini evde gerçekleştirebilmenize yardımcı olur. Yeni bir egzersiz şekline başlamak için de satın alabileceğiniz koşu bantları, fitness derecesine bakılmaksızın birçok insan tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

Koşu bandı üstünde yer alan farklı zorluk aşamaları ve hız ayarları neticesinde yürüyüş ve koşu hızı arasında istenilen aşamaya geçiş yapılabiliyor. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan aletler, aşırı kilolardan kurtulmak ve düzgün bir vücuda sahip olmak için en büyük destekçiniz olacaktır. Koşu bandında iken tv izlemek, müzik dinlemek gibi sevdiğiniz hobileri bir arada gerçekleştirebilmek de mümkün olacaktır.

Koşu Bandı Fiyatları

Koşu bandı fiyatları, cihazın markasına, modeline, türü, teknik donanımları, kalitesi, özellikleri ve aksesuarları gibi değişik detaylara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Tüketicinin kondisyonuna ve tecrübesine uygun olarak alt seviyesinden tepe seviyelere kadar farklı koşu bandı modelleri yer almaktadır. Alt seviye ürünleri ile uzun zamanlı yürüyüş, tempolu yürüyüş ve koşu gibi seanslar tekrar yaparak hafif egzersiz planı oluşturabilirsiniz.

Çok amaçlı kullanım olanaklarını bir arada sunan koşu bandı sayesinde hızlı tempolu, sprint ağırlıklı ve eğim bölümlerinin de olduğu sanal koşu alanları yapılıyor. Kuvvet ve dayanıklılık ilerledikçe yüksek tempolu egzersizleri yapmak, daha uzun zamanlı ve hızlı koşular yapabilmek de mümkün oluyor.

Koşu bandı sayesinde hız, eğim, ısınma süresi, soğuma süresi ve yakılan kalori miktarı gibi bilgiler detaylı bir biçimde birey tarafından kontrol edilebiliyor. İnsanlar egzersiz yapmaları gereken vakte uyacak şekilde özel programlar da tasarlayabiliyorlar. Koşu bandı, kaldırım, çukur, taş ve ot gibi koşu anında dengenizi bozabilecek çevresel faktörleri barındırmadığı için daha güvenli ve stabil koşu imkanları sunuyor. Görülür bir yüzeye sahip olan bantlar, huzur ile hareket edebilmenize yardımcı oluyor.

Koşu Bandı Markaları

Kettler, Voit, Dunlop, Hattrick,Life Fitness, Dynamic koşu bandı gibi Dünya’ca tanınmış koşu bandı markaları vardır. Bu markalar değişik özelliklere, fonksiyonlara ve donanımlara sahip koşu bantları üretiyorlar. Kapsamlı ürün yelpazesi içinden ekonominize ve ihtiyaçlarınıza uygun en iyi koşu bandı modellerini tercih etmek mümkün oluyor.

Elektronik kapsamlı makinelerde cihazın eğim seviyesi, koşu sırasında otomatik olarak rahatlıkla düşürülüp yükseltilebiliyor. Manüel türlerinde ise, hidrolik destekli veya kilitlemeli mekanizmalar üzerinden eğim ayarı yapmanız mümkün. Emniyetli yavaş açılma donanımı ve acil durumlarda otomatik durma sağlayan sistemler, güvenli şekilde koşu yapmanıza imkân sağlıyor.

Neden Koşu Bandı Kullanılmalı?

Spor yapmak, sağlıklı bir hayat sürmek ve düzenli bir yaşam hayal eden her insanın ilk başvurduğu yöntemdir. Spor yapmanın en iyi yöntemlerinden birisi her gün rutin olarak belli tempoda ve belli kilometrede yürüyüş veya koşmaktır. Bunu yapmak için ise yaşadığınız bölgenin çevresinde bir koşu alanının bulunması, park yerinin olması veya bir spor salonu üyeliğinizin olması gerekmez. Satın alacağınız en uygun koşu bandı, size haftanın belirli bir günü, istediğiniz vakitte ve istediğiniz zaman boyunca özgürce spor yapma olanağı verecektir. 

Koşu Bandı Nasıl Kullanılır?

Elektriğe bağlı bir şekilde çalışan koşu bantlarının kullanımı fazlasıyla kolaydır. Marka ve cinsi fark etmeksizin birçok model belli standart kurallara uygun şekilde çalıştırılır ve kullanılır. Koşu bandının belirli tempoları yani hızları bulunmaktadır. Bunlar, sizin talebinize göre azaltılıp çoğalabilir. Bu sebeple kendi yürüyüş ya da koşma talebinize uygun şekilde bir tempo yakalayıp sporunuzu yapmaya devam edebilirsiniz.

Koşu bandı modellerinin bir kısmında laptop bırakma yeri veya mp3 çalıştırma özelliği mevcut olup, koşu esnasında bir şeyler bakmaya veya dinlemeye de imkân sağladığından spor severler bu modelleri sıklıkla beğenmektedirler. Koşu bandının tutunma kolları genellikle koşu bandını yeni kullananlar için muazzam bir özellik gösterir. Bu kollar, bireyi dengede tutmayı sağlayarak, koşma temponuz sırasında da size destek olacaktır.