Ürün Bulunamadı.

Bulaşıklarda her zaman için daha ekonomik ve hızlı hizmet veren bulaşık makinesi, gerek iş gerek ev için kullanımı oldukça idealdir.  Hem kendi mutfağınızda hem de kafelerde yaşam standartlarını artırmaktadır. Pek çok modelli bulunan bulaşık makinelerinde ihtiyacınıza karşılık gelen modeli bulmak, en doğru tercih olacaktır. Bulaşık makineniz için güvendiğiniz iyi bir bulaşık makinesi deterjanı seçmeyi unutmayınız.

Bulaşık Makinesi Seçiminde Önemli Kriterler Nelerdir?

Bulaşık makinesi seçiminde önemli pek çok kriter bulunmaktadır. Bu beyaz eşyalar genelde 86-60-60 ebatlarında üretilirler. Bu standart ölçüyü dikkate alarak bulaşık makinesi satın almadan önce mutfağınızda koyacağınız yer için karşılaştırma yapmanız gerekebilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise makinenin ne kadar kapasitesinin olduğudur.
Genelde 12 kişilik bir yemeği yıkayabilecek kadar kapasitesi olan bir bulaşık makinesi için ihtiyacınız ne ise ona göre bir seçim yapabilir ve daha küçük ya da daha büyük bir makinede karar kılabilirsiniz. Makinede bulunan program sayısı ise performans açısından önemlidir. Bir bulaşık makinesi için 30 dakikalık kısa program, çok kirliler için yoğun program ve günlük kullanma uygun olan standart program en bilindik olanlardır.
Eğer mutfağınızda ses istemiyorsanız ekstra sessiz programlı bir bulaşık makinesi tercih edebilir, hijyen hassasiyetiniz varsa da ekstra hijyen programları olan makineleri seçebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki hem cebiniz için hem de doğa için en tasarruflu yol bulaşık makinelerdir.

Bulaşık Makinesi Modelleri Nelerdir?

Bulaşık makinesi modelleri evde en çok çalışan beyaz eşyalar arasında yer alırlar. Bulaşık makinelerinde en az 2 program bulunur. Ancak ihtiyacınıza göre 3 programlı bulaşık makinesi ya da daha fazlasını tercih edebilirsiniz. Bazı bulaşık makinesi modelleri ise inox denilen teknoloji ile üretilmiştir. Bu makineler, paslanmaz çelikten üretilmiş olup tasarımları çok şıktır. Ancak hassas bir yapıları vardır. Son zamanlarda oldukça popüler modellerdir.
Bulaşık makinesi tavsiye ederken, modeller arasında farklılık gösteren bir diğer özellik ise tablet deterjan kısmı olacaktır. Bu modellerde bu fonksiyon bulunmaz. Eğer siz bulaşıklarınızı tablet deterjan olarak yıkama taraftarıysanız alacağınız makinede bu özelliğin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Eğer tasarım olarak bakarsak beyaz ya da farklı renklerde tercih yapabilirsiniz. Burada devreye ihtiyacınızın ne yönde olduğu ve belirlediniz bütçe girer. Dekorasyon olarak ankastre denilen bulaşık makinesi ise gömülü olan modellerdir.

Ankastre Bulaşık Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Ankastre bulaşık makinesi hem minimal hem de estetik dizaynları ile günümüz mutfaklarında oldukça tercih edilir. Gömülü bir tesisata sahip olan bu modeller, rahat kullanımıyla şık bir kolaylık sağlar. Ankastre denmesindeki amaçlardan biri de aslında mutfakta geriye kalan beyaz eşyalar ile uyum halinde olmasına vurgu yapmaktadır.
Bu bulaşık makinesi modelinin gömülü yapısı, dolaplarınızdan ocağınıza kadar bir ahenk içinde olacaktır. Ayrıca kapladığı alandan da tasarruf etmenizi sağlar. İsterseniz tezgah altına konumlandırabileceğiniz gibi, açık bir alana da koyabilirsiniz. Her mutfak için ayrı bir boyutta tasarlanan bu modellerden siz de kendi zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz. Burada önemli olan mutfağınız için en doğru bulaşık makinesi modelini tercih etmektedir. Bu ankastre denilen bu bulaşık makinesi modellerinde paslanmaz iç gövde bulunur. Geliştirilmiş teknoloji ile içten dışa doğru bir bakım programı mevcuttur. Bu program sayesinde makinenizin içi rahatlıkla yıkanır. Performansını artırarak kir ve pastan tamamen arınmasını sağlar. Ayrıca dry teknolojisiyle de bulaşıklarınız kurutulur.

Mini Bulaşık Makinesi Kullanışlı Mıdır?

Mini bulaşık makinesi ölçü itibariyle küçük mutfaklarda rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerdir. Alacağınız bulaşık makinesini mutlaka evdeki kişi sayısı ve mutfak alanınızı göz önünde bulundurarak seçmeniz gerekir. Hatta küçük mutfaklar için tezgah üstü bulaşık makinesi bile bulunmaktadır. Böylece daha az miktarda su kullanılır.  Mini bulaşık makineleri ortalama 15 litrelik bir kapasiteye sahiptir. Oldukça şık bir dizayna sahip olan bu modeller ile hem temiz hem de hijyenik sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Boyutuna göre yüksek bir performans sergileyen bu bulaşık makinesi içerisinde 4 yıkama programı ve 6 kişilik bulaşık kapasitesi bulunur. İstediğiniz gibi sıcaklıkları ayarlayabilir ve kirlilik durumuna göre program seçebilirsiniz. Özellikle çekirdek aileler ve öğrenci evleri için ideal olan bu modeller ile su ve elektrikten de tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bulaşık sepetleri de oldukça fonksiyonel olup pratik bir kullanım sağlar.

Farklı Renkte Bulaşık Makineleri Var Mıdır?

Bir bulaşık makinesi ile 12 kişilik bir bulaşığı tek seferde yıkama imkanınız vardır. Tabi bu mucizevi makinelerin farklı renk çeşitleri de bulunmaktadır. Siyah, beyaz ya da inoks denilen diğer renk seçeneklerini seçebilir ve mutfağınıza etkili bir görünüm katabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta diğer beyaz eşyalarınızla uyum içinde olması olacaktır.  Bilmenizi isteriz ki bir siyah bulaşık makinesi sadece bulaşıklarınızı yıkayan sıradan bir eşya değil, mutfağınızın genel havasını da şekillendirecek bir makinedir. Bu anlamda diğer eşyalardan çok farklı gözüken bir tasarım, zevksiz bir görünüm sunabilir.

Bulaşık Makinesi Markalarından Hangilerini Seçebilirim?

Bulaşık makinesi markaları, müşteriye sunduğu özellikler bakımından farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır. Her birinin farklı bir işlevi olmakla beraber, fiyatlandırması da bu anlamda değişkenlik gösterecektir. Ancak Lazımbana olarak bilmenizi isteriz ki Altus bulaşık makinesi dahil olmak üzere en iyi markaları en uygun fiyatlarla sizlerin beğenisine sunmaktayız.

En iyi Bulaşık Makinesi Hangisi?

En iyi bulaşık makinesi ihtiyacınızı en iyi karşılayandır. Bu anlamda bir bulaşık makinesinden beklentinizin ne olduğunu iyi belirlemeniz gerekir. Bulaşık makinesi modelleri, sahip olduğu programlar, süresi ve yıkamadaki yoğunluğuna göre farklı yıkama sonuçları ile karşımıza çıkmaktadır. 2 ve 12 arasında değişen program sayılarıyla birlikte, su tüketimleri ise program başına olmak üzere 6,5 ve 15 litre olarak değişiyor.  Bir bulaşık makinesi sahibi olurken makinenizin kaç programlı olduğunu öğrenmeden önce, sahip olduğu programların sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek seviyede mi ona bakın. Eğer sizin için önemli olan enerji tüketiminde minimal tercihler ise ekonomik yıkama programlı seçmeniz gerekir. Ama güçlü bir temizleme her şeyden önemliyse yoğun yıkama programlı bir bulaşık makinesi seçmesi daha doğru olacaktır.

En Ucuz Bulaşık Makinesi Nerede?

Bütün bulaşık makinesi modellerinin kendine has özellikleri, teknolojik farklılıkları ve boyutuna göre değişkenlik gösterse de Lazımbana size her zaman için en bütçe dostu teklifleri sunacaktır. Ayrıca dönem dönem gelen indirimleri kaçırmamak ve en ucuz bulaşık makinesi kampanyalarımızdan faydalanmak için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz. Hayalinizdeki ucuz bulaşık makinesi modeline ulaşmak için kategorilerinizdeki filtreleme özelliğini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bulaşık Makinesi Fiyatları Pahalı Mı?

Bulaşık makinesi fiyatları önceden de belirttiğimiz gibi taşıdığı özelliklere göre farklılık gösterir. Ancak emin olabilirsiniz ki her bütçeye uygun bir bulaşık makinesi mutlaka bulunmaktadır. Aradığınız marka ve modele göre seçiminizi yapabilir, cebinize en uygun makineyi Lazımbana üzerinden bulabilirsiniz.  Bir bulaşık makinesi alırken sadece markaya değil, ihtiyaçlarınızı ne kadar karşıladığına da bakılmalıdır. Sizi tatmin etmeyecek 2 programlı bir bulaşık makinesi, daha ucuz fiyattan satılabilir. Sırf uygun fiyatlı diye işinize yaramayacak bir eşya almak size fayda değil zarar getirecektir. Unutmayın ki Bir bulaşık makinesinde performans en önemli noktadır.