Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1048 Kemik

37,50 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1051 Kemik

37,50 ₺

Braun Multiquick 4-5-7 Blender Kavrama Parçası + Karşılığı

25,00 ₺

Korkmaz Mia Blender Motor Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1026 Kemik

37,50 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1053 Kemik

37,50 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1071 Kemik

37,50 ₺

Braun Blender Kavrama Parçası (Motor Dişlisi)

17,75 ₺

Braun Multiquick 4-5-7 Blender Kavrama Parçası

16,50 ₺

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri

37,50 ₺

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1053

37,50 ₺

Arzum Ar1017 Prostick1000 Ezici Ayak-Koyu Gri

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1045 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arçelik K 8238 B-Fit Blender 3 Farklı Renk Seçeneği

338,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Arçelik K 8138 Rhb Inlove Rendeli El Blender Seti-Çift Bıçaklı

599,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1016 Kemik

37,50 ₺

Braun Blender Kavrama Parçası (Motor Dişlisi)

17,75 ₺

Arzum Prostıck 1500 Blender Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Arzum Prostıck 1000 Blender Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Braun Multiquick 4-5-7 Blender Kavrama Parçası + Karşılığı

25,00 ₺

Sinbo Shb 3169 Turbo Blender

208,12 ₺

Ücretsiz Kargo

Braun Multiquick 4-5-7 Blender Kavrama Parçası

16,50 ₺

Korkmaz Mia Blender Motor Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1014 Kemik

37,50 ₺

Cvs Dn 1251 Rodmix Çubuk Blender

103,60 ₺

Felix Sposa Max Kavrama Dişli

14,00 ₺

Arzum Speedmix Ar1013 Motor Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1026

37,50 ₺

Arzum Ar132 Mixset Kavrama Dişli

18,99 ₺

KargoDahil SİNBO SHB 3028 PASLANMAZ ÇELİK BIÇAKLI BLENDER

1.492,84 ₺

Arzum Prostıck 1000 Blender Kavrama Dişlisi

18,99 ₺

Arzum Ar171 Blendart Blender Hareket Aktarıcı Dişli

22,50 ₺

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1016 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1051

37,50 ₺

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1048

37,50 ₺

Arzum Prostick Çırpıcı Gövde Grubu - Ar1014 Kemik

37,50 ₺

Arzum Prostıck 1500 Blender Kavrama Dişlisi

14,00 ₺

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1071 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1017 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1014

37,50 ₺

AWOX 1000W 2 HIZ AYARLI 4 BIÇAK KARIŞTIRICI DOĞRAYICI EL BLENDERİ

8% 238,50 ₺

218,50 ₺

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1071

37,50 ₺

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1048 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick 1500 Parçalayıcı Ayak - Ar1026 Kemik

63,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Arzum Prostick Multi Çırpıcı Gövde Grubu - Koyu Gri-Ar1016

37,50 ₺

Korkmax Vertex Blender Motor Dişlisi

14,00 ₺

Felix Sposa Max Kavrama Dişli

14,00 ₺

Sinbo SHB3056 Çift Hazneli Kahve Öğütücü Buz Kırıcı Turbo Blender

223,86 ₺

Elektrikli küçük ev aletleri arasında yer alan blender, mutfak ürünü kullanım açısından size birçok avantaj sağlamaktadır. Zamandan tasarruf ederken, insan gücüne olan ihtiyaç da minimum düzeye inmektedir. Kullanım alanlarına göre birçok modeli vardır. Her ihtiyacınıza göre olan blender çeşitlerini her zaman en uygun fiyatlarla LazımBana’da bulabilirsiniz. 

Blender Nedir ?

Profesyonel aşçılar veya  ev hanımları lezzetli çorbalar, kekler, pastalar, smoothie, soslar, kremalar hazırlarken blender ile çalışırlar. Mutfakta misafirleriniz için hızlı sunumlar hazırlarken aperitifler, sıcak veya soğuk ürünler, mezeler, soslar ve püre haline getirmeniz gereken ürünleri hızlıca hazırlamanıza yardımcı olur ve size vakit kazandırır. Bu küçük mutfak aleti size kullanımda çok büyük rahatlık sağlar. Misafirlerinize farklı içecekler ve karışımları bu mutfak aleti ile  hazırlayabilirsiniz. 

Sizlere mutfakta pratiklik sağlamak için üretici firmalar farklı modeller hazırlayarak kapasitesi güçlü, ergonomik, çeşitli renklerde ve ayrıca setler halinde alternatifler  sunuyorlar. Karıştırma ve parçalama gücü yüksek olan bu ürünler pratik çözümler sağlar. Son teknoloji ve güçlü modeller genelde daha çok tercih edilirler. 

Bu küçük mutfak ürününü sadece sıvı ya da yarı yumuşak ürünler için düşünmeyin. Katı ürünlerinizi de çabucak parçalamanızda en iyi mutfak arkadaşınız olurlar. Gücü yüksek olan modeller her zaman size daha hızlı karışım ve parçalama işlemi yaparak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

Ayrıca, elle yapamayacağımız işlevleri yerine getirdikleri için adeta vazgeçilmez birer elektronik mutfak aleti haline gelmiştir.  Daha nice yapmak istediğiniz ama bir türlü vakit ayıramadığınız ve güç harcamak zorunda olduğunuz lezzetlerinizi çok kısa sürede hazırlamanız için bu kullanışlı mutfak aletine ihtiyaç duyarız.  

Neden Kullanmalısınız ?

Bu sorunun belki de en iyi cevabı çeşitli karışımlar hazırlamak için gereken süreyi minimuma indiriyor olmasıdır. Yoğun bir tempo da ev, iş ve çocuk koşuşturması içinde hayatımızı kolaylaştıracak birçok küçük ev aletlerine ihtiyaç duyarız. Mutfağımızda yemek yaparken ihtiyacımız olan; kesme, parçalama, dilimleme, ezme, doğrama, karıştırma, gibi birçok işimizi satın aldığımız elektrikli mutfak aletleri son derece hızlı şekilde yapmaktadır. Bu aletlerden birisi olan bu mutfak aletinin bize sunduğu zaman tasarrufu sayesinde kendimizi, aile fertlerimizi, dostlarımızı ödüllendirmek için küçük kaçamak ürünlerde hazırlayabiliriz. 

En Bilinen Markalar Hangileridir ?

Blender markaları hangileridir dendiğinde akla ilk gelenler;

 • Arzum blender,

 • Fakir blender 

 • Vestel blender, 

 • Braun blender,

 • Philips blender, 

 • Arçelik  blender,

 • Tefal blender 

gibi yakından tanıdığımız bir çok marka da mevcuttur. Genel olarak markalar arasında büyük farklar olmasa da konu fiyat ve performans olduğunda değişiklikler elbette ki vardır.

Örneğin bazı markaların kaliteleri doğrultusunda fiyatları artarken, daha az bilinen markaların performansları fiyatlarına göre hiç beklenmeyecek kadar iyi olabilir. Bu sebeple belirli bir marka tercihiniz yoksa, bütçeniz doğrultusunda tüm markaları inceleyerek müşteri yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca lazımbana gibi tüm markaları bir arada bulabileceğiniz e-ticaret sitelerini kullanarak, dilediğiniz şekilde ürünleri filtreleyip sizin için en uygun marka ve ürünleri bulabilirsiniz.

Blender Seti Almalı Mıyım?

Blender seti almalı mısınız sorusuna cevap verirken, her gün mutfakta geçirdiğiniz ortalama süreyi göz önünde bulundurmakta fayda var. Bu setler genelde 3 - 4 parçadan oluşan ve içerisinde doğrayıcı, çırpıcı, parçalayıcı, kesici gibi işlevleri yerine getiren parçalara sahiptirler. 

Dolayısıyla mutfakta çok vakit geçiriyorsanız ya da hazırladığınız yiyecek ve içecekler çok daha kısa sürede yapılacak şeylerse, o halde bu setten kesinlikle satın almalısınız.

Örneğin emzirme sürecini geçmiş bir bebeğiniz varsa, çeşitli mama karışımlarını evde hazırlamak için bu setlerden faydalanabilirsiniz. Ya da spor yapmayı ve çeşitli doğal kürler hazırlamayı seven biriyseniz bu seti hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Bunun dışında soğan rendelemekten, pastacı kreması yapımına kadar bir çok işinizde sizin için hayatı kolaylaştırıp kendinize daha çok vakit ayırmanızı sağlayacak bir üründür diyebiliriz.

Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Blender özellikleri arasında sizin kol gücü ile veya bilek gücü ile yapamayacağınız parçalama, kesme, çırpma gibi özellikler bulunmaktadır. Temel olarak yeterli çırpma hızı veya kesme hassasiyeti sağlayamayacağınız tüm durumlarda size yardımcı olabilir. Gastronomi sektöründe en iyi aşçıların bile vazgeçemediği bu kompakt ürün sunduğu özellikleri sayesinde dünyamızda bulunan hemen hemen her mutfağa imkanlar ölçüsünde girmiştir. 

Blenderin özelliklerini ve avantajlarını özetleyecek olursak;

 • Pratik kullanım

 • Hızlı kesme/doğrama ile zamandan kazanma

 • Daha az insan eforu

 • Fonksiyonlara göre çeşitlenen karıştırma ve çırpma gibi ek özellikler

bu küçük mutfak aletini tercih etmeniz için sayılabilecek özelliklerdir.

Blender Modelleri 

Blender modelleri yemek sektörünün ve teknolojinin gelişmesi ile oldukça çeşitli bir hale büründü. Üretim yapan firmalar sürekli üretim yapma zorunluluğundan dolayı model yelpazesi herkese hitap etmek adına geniş tutuyorlar. Modellerinin arge çalışmaları öncesinde geniş katılımlı araştırmalar yapılıp kadınlar ve aşçıların fikirleri alınarak yeni ihtiyaçlar doğrultusunda üretimlerini yönlendirmektedirler.

Yaygın olarak kullanılan blender modelleri;

 • Çubuk blender

 • Sürahi Blender

 • Vakumlu Blender

 • Smoothie Blender

 • El tipi blender

çeşitleridir.

Çubuk Blender

Çubuk blenderlar mutfağımızın baş köşesinde yer alarak heran elimizin altındadırlar. Çorba yaparken kullanmak bize pratiklik sağlamaktadır. Örneğin, mercimek çorbası yapmak istiyoruz. Bütün malzemeleri tencereye atıp, sebzelerin süzgeçten geçirilmiş gibi parçalanarak anında çorba haline getirerek pratik iş yapmamızı sağlar.

Sürahi Blender

Sürahi Blender ile yapılabilecek birçok yiyecek ve içecek çeşitleri vardır. Hazneli olmasından dolayı içerisinde patates püresi, kuru veya yaş sebzeleri parçalamak, çekirdek kahveleri öğütmek, kuruyemişleri parçalamak ve sıcak yaz günlerinde buzlu içecekler yapmak için kullanılır. Dikkat etmemiz gereken en önemli şey kapağını açıp içerisine herhangi bir metal veya tahta bir cisim ile içine müdahale edilmemelidir.

Vakumlu Blender

Vakumlu blender yeni nesil sağlıklı beslenmeyi kolaylaştıran ürünler yelpazesine yeni bir ürün olarak eklenmiştir. Vakumlayarak karıştırarak, hava ile temasını aza indirirsiniz.  Teknolojinin yemek sektörüne yeni hediyesi olan vakumlu blenderlar pürüzsüz ve doğal içecekler hazırlamanızı sağlar. 

Smoothie Blender

Smoothie blender son zamanlarda detoks, sağlıklı yaşam, spor ile birlikte hayatımıza girmiştir. Burada yaptığımız içecekler  vücudumuz için gerekli vitaminleri, harcadığımız enerjiyi çabuk ve doğal şekilde geri kazanmamızı sağlamaktadır. 

El Tipi Blender

El Tipi Blenderi kullanım alanları aperitifler, sıcaklar, soslar, çeşitleri küçük sebzeleri parçalamak  ve birçok soğuk içecek hazırlama işlemlerinde kullanılabilir. Pratik kullanımı, temizlenmesinin kolaylığı ve hareket kabiliyetinin fazla olması neticesinde en çok tercih edilen küçük mutfak aletidir.

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli olan unsur motorun gücüdür. 600-1000 watt arası güce sahip olması gerekir. Watt seviyesi ne kadar yüksek olursa gıdaları parçalama hızı ve küçülttüğü miktar bir o kadar iyi olmaktadır. Blender seti alırken yanında verilen parça ve aksesuarlara da bakmanızı öneririz. Bazı setlerde çok çeşitli aksesuarlar olurken, bazılarında bu imkan kısıtlıdır. Garanti süresi, yedek parça bulma imkanı ve servis kalitesi de diğer önemli konulardandır.

Özetle blender seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Motor gücü ve dayanıklılığı. Bu sayede daha hızlı parçalama işlemi yapabilir ve uzun süreli kullanımlarda ısınmaya neden olmaz, 

 • Yanında verilen aksesuar ve parçaların çeşitliliği,

 • Kademeli hız ayarına sahip olup olmaması,

gibi özellikler dikkat edilmesi gereken konulardır.


Fiyatları Ortalama Olarak Nasıldır?

Blender, yaygın olarak evlerde kullanıldığından fiyatları da makul seviyelerdedir. Evinizde kullanmayı planladığınız bu ürüne yaklaşık olarak 130₺ - 1500 ₺ arasında sahip olabilirsiniz. Çok daha faza aksesuara ve fonksiyona sahip bir ürün istiyorsanız fiyatları da ona göre artış gösterecektir. 

En Ucuz Nerede Bulunur? 

Blender için ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Hangi fonksiyonlara ve ne kadar aksesuara ihtiyaç duyduğunuz konusundan karar vermeniz gerekir. Ürüne karar verdikten sonra hiç yerinizden kalkmadan lazımbana’dan güvenli ve taksitli seçenekleri ile istediğimiz ürüne sahip olabiliriz.