Blender

33 ürün mevcut.

Blender setleri günlük hayatta mutfak işlerinde kolaylık sağlayan ve işlerin hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına yardımcı olan bir elektronik alettir. Blender mutfak işlerinde kullanılan yemek, çorba, sebze gibi malzemeleri ezerek püre haline gelmesini sağlayan bir mutfak araç gerecidir. Bu yönüyle son derece kullanışlı ve tercih edilen bir üründür. Blender tek başına besinleri ezip öğüten ve püre haline getiren bir ürün olarak kullanılmakla birlikte farklı aparat ve ürünlerle set halinde de alınıp kullanılmaktadır.

Genellikle blender seti olarak nitelendirilen set ürünleri içerisinde çırpıcı, doğrayıcı ve ezici özelliği olan ürünler yer almaktadır. Yani çırpıcı olarak mikser, doğrayıcı olarak mutfak robotu ve ezici olarak da blender kullanılmaktadır. Bunların hepsi set olarak birlikte satılmaktadır. Bunlar içerisinde mikser sıvı maddelerin karışımında kullanılmakta mutfak robotu ise belirli sert malzemelerin parçalanarak öğütülmesini sağlamaktadır. Blender seti özelliklerine ve modellerine göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Her geçen gün özellikleri ve kapasitesi arttırılarak daha gelişmiş ve daha kullanışlı blender çeşitleri yapılmaktadır. Ayrıca plastik hazneli ya da çelik hazneli olarak da farklı blender çeşitleri bulunmaktadır.

Çubuk El Blender

Blender çeşitleri içerisinde geleneksel olarak kullanılan türlerden biri çubuk şeklinde uzun ince olup el yordamıyla kolaylıkla kullanılan çubuk blender setidir. Bu çubuk blender üzerinde bulunan tek bir tuş ile açılıp kapanmakta ve basılı tutularak çalışmaktadır. Blender setinin uç kısmında bulunan çelik bıçağı sayesinde yumuşak sebzeleri ve çorbaları kolayca ezmekte ve kıvam almasını sağlamaktadır. Çubuk blender setinin kişinin tercihine göre farklı renk seçenekleri mevcuttur. Ayrıca paslanmaz çelik bıçakları sayesinde ısıya karşı da son derece dayanıklıdır. Dolayısıyla en sıcak yemekleri bile kolayca karıştırıp ezebilme özelliğine sahiptir. Bunun dışında çubuk blender tek bir elle rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çelik kısmı kullanıldıktan sonra su ile kolayca yıkanıp temizlenmektedir.

Sürahili Blender

Sürahili blender son zamanlarda geliştirilen ve daha kullanışlı bir yapıya sahip olan blender çeşididir. Sürahili blender setinin buz kırma, çırpma gibi özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca plastik gövdeli olup 500 ml hacme sahiptir. Bu tür blender setinde iki kademeli hız ayarı bulunmaktadır. Buna ek olarak paslanmaz çelik bıçağa sahip olup malzemeleri kolayca parçalama özelliğine sahiptir. Sürahili blender setinin bir de cam sürahili çeşidi bulunmaktadır. Cam sürahili blender setinin ise gövde kısmı çelikten yapılmış olup üst sürahi kısmı ise camdan imal edilmiştir. Bu tarz cam sürahili blender da ayrıca bardakları bulunmakta olup ekstra aparatı bulunmaktadır.

Hacim ve kapasite olarak 1600 mili litreye kadar çıkmaktadır. Üzerinde bulunan çevirmeli hız ayarı sayesinde istenilen hızda ve ayarda kullanım sunmaktadır. Bunun dışında buz kırıcılı blender seti farklı hız ayarı sayesinde buzları on saniye kadar kısa bir süre içerisinde kırma özelliğine sahiptir. Ancak bunun için hız ayarının yavaş yavaş yükseltilmesi gerekmektedir.

Çelik gövdeye sahip olduğu için kullanım sırasında çizilme veya kırılmaya neden olmamaktadır. Bu nedenle bu blender seti daha çok kafeterya ve barlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Barlarda sıklıkla kullanıldığı ve tercih edildiği için bu blendere bar blender seti de denilmektedir. Ayrıca sürahili blender setleri içerisinde bulunan bıçak sayısına göre de değişmektedir. Bazı blender setlerinde dört bıçak bulunmakta bazılarında ise 6 bıçak bulunmaktadır. Blender setleri her geçen gün hem kapasite olarak hem de özellik olarak gelişmektedir. Böylece günlük hayatta insanlara çok fazla kolaylıklar sunmaktadır.