Çocuk Giyim

217 ürün mevcut.

Alt Kategoriler

Çocuk giyim kategorisinde kadın ve erkek kategorilerine göre seçimler yaparken çok daha dikkatli olunmalıdır. Çocuk giyim kategorileri genellikle rengârenk olmakta ve farklı desenler, modellerle çocukların tüm ihtiyaçlarına özel seçenekler sunulmaktadır. Erkek ve kız çocuklara sunulan kıyafetler tasarımları itibari ile birbirinden ayrılır. Yetişkinler kadar şık ve göz alıcı olan kıyafetlerin çocukların yaşına uygun bir şekilde seçilmesi, kullanım alanına uygun modeller bulunması çocuklara konfor sunacaktır. Çocuk kategorisinde günlük, spor, şık kullanım alanlarına uygun elbise, pantolon, mont, eşofman takımı, t- shirt, uyku tulumları, penye çocuk takımları, termal içlikler, iç giyim ürünleri hatta mayolar bulunabilir. Geniş ürün yelpazesi içerisinde çocuklarınızın ihtiyacına ve beğenisine uygun modeller, ürünler bulabilirsiniz.

Çocuk Kıyafetleri Seçimi

Çocukların sağlığı açısından kıyafet seçimi çok önemlidir. Çocuk kıyafetlerinde kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir. Özellikle yün giysiler, kaşıntıya neden olabilir. Bu nedenle yüzde yüz pamuk malzemeden üretilen kıyafetler çocukların çok daha sağlıklı ve rahat bir şekilde kullanmasını sağlayacaktır. Özellikle yeni kıyafetler doğrudan çocuğun cildi ile temas ettiği için çocuğa giydirilmeden önce yıkanması gereklidir. Çocuklar yetişkinlere nazaran daha çok üşür. Bu nedenle yetişkinler kendilerine kıyafet seçimleri yapar gibi değil, daha kalın özelliklerde kıyafetler tercih edebilir. Özellikle mont seçimlerinde kış aylarında çocukları tam anlamı ile koruyabilecek ürünler arasından seçimler yapılmalıdır. Kıyafetler içindeki dikişlerin sert olmaması da çok önemlidir. Mont seçimleri yaparken iç kısmı polar seçenekler daha sıcacık bir kullanım oluşturacaktır. Özellikle kıyafetlerin sert dikişlerinin olması çocukları rahatsız edebilir. Kıyafet seçimlerinde bu tarz kıyafetler seçmemeye de özen göstermelisiniz.

Çocuk Giyim Aksesuarları

Elbiseler kadar çocuk giyim kategorisinde elbiselere seçilen aksesuarlarda çok önemli olmaktadır. Erkek çocuk kategorisinde papyon, kemer, kravat, pantolon askısı gibi aksesuarlar bulabilirken; kız çocuk kategorisinde hazır örgü saçlar, saç bantları, taçlar yer alabiliyor. Pantolon askıları erkek çocuk kıyafetlerinde hem hoş bir tarz oluşturabildiği gibi, hem de pantolonların sabit durmasını sağlayabiliyor. Bu nedenle de kullanışlı aksesuarlar arasında sayılabilir. Kış aylarında eldiven, atkı ve bereler ile kıyafetleri tamamlayabilirsiniz. Seçtiğiniz aksesuarları uzun süre kullanabilmek adına daha uzun süre dayanacak materyalden olması gereklidir. Özellikle kız çocuklarında seçilen aksesuarların kıyafetler ile uyum sağlaması, küçük hanımefendilerin şıklıklarını zarif bir şekilde tamamlayacaktır.

Çocuk Giyim Markaları ve Fiyatları

En kaliteli çocuk markaları tarafından üretilen çocuk giyim ürünleri, kız ve erkek çocuklar için yapılmaktadır. Her markanın konsepti farklı olabiliyor. Disney daha çok parti kostümleri üreten bir markadır. Çizgi film karakterleri şeklinde dikkat çekici kıyafetler çocuklarınızın özel günlerde kullanabileceği tasarımlar olmaktadır. Bazı markalar daha çok kalitesi ile ön plana çıkarken, bazı markalar ile ekonomik fiyatları ile talep topluyor. Çocuk markaları üretimler yaparken kullandıkları malzeme ve tasarımlara göre fiyat politikaları belirliyor. Daha çok yüzde 100 pamuktan üretilen ve alerjik olmayan giysiler markaların üretim politikalarında yer alıyor. Ancak bu özelliklerde kıyafetler diğerlerine göre daha farklı fiyat aralıklarında yer alabiliyor.

Çocuk Giyimde Dikkat Edilecekler

Mutlaka aldığınız kıyafetlerin yıkama talimatlarına uyulması gereklidir. Ense kısmında yer alan etiketler kesilmeli ve çocuğu sıkmayacak bolluktaki kıyafetler özellikle tercih edilmelidir. Polyester ve sentetik materyaller tercih edilmemeli ve özellikle kaşındıran yün kumaşlar içeren iç giyim ürünlerinden uzak durulmalıdır. Çocuklarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki kız çocukları daha çok kırmızı ve pembeye eğilim gösterirken, erkek çocukları ise daha çok yeşil ve mavi renge ilgi gösteriyor. Seçtiğiniz kıyafetler çocukların hem fiziksel, hem de duygusal gelişimlerinde de etkili olabilmektedir.