Kudos Glutensiz Beyaz Dut Unu 200 G

55,76 ₺

Kudos Glutensiz Teff Unu 200 G

60,66 ₺

Ekoloji Market Organik Kinoa 400 Gr

53,64 ₺

Ücretsiz Kargo

Schar Glutensiz Ev Ekmeği Pane Casereccio 240 Gr

1% 27,44 ₺

27,30 ₺

Gluno Glutensiz Kakao 200Gr

0,00 ₺

Gluno Glutensiz Çiğ Karabuğday Unu 750 Gr

0,00 ₺

By Fırın Glutensiz Talkan Kurabiyesi 225 G

17,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Glutensiz Ürünler ve Fiyatları

Gluten, arpa, buğday, çavdar gibi tahıl ürünlerinde buluna protein gruplarına verilen addır. Bu protein grubu birçok kişi tarafından kolay bir şekilde sindirilebilir. Mide ve bağırsak problemleri olan kişiler gluteni sindiremez ve bu nedenle glutensiz ürünler tüketimine yönelir. Gluteni sindiremeyen kişiler çölyak hastalığına sahiptirler. Çikolata, pasta, börek gibi karbonhidratlı ürünlerde gluten için bu hastalığa sahip kişiler bunları yiyemezler. Gluten tamamen bir doğal madde olmasına rağmen, buğdayın genetik yapısının değişmesiyle birlikte, glutensiz ürünlere olan yönelme çok fazla artmıştır.

Glutenin Zararları

Gluten, sindirim bozukluklarına sebep olur. Ayrıca ciltte döküntülere, baş ağrısına, kronik sorunlara, depresyon gibi sorunlara sebep olabilir. Son zamanlarda popülerliğinin çok artması ve birçok kişinin glutensiz gıdaya ihtiyaç duyması, buğdaylarının yapısının bozulmasından kaynaklanır. Glutenler bağırsak floralarına zarar verebildiği gibi, beyin bozukluklarına da sebep olabilir. Sitedeki glutensiz un, mısır unu, harnup tozu gibi ürünlerle glutene karşı alerjisi olan kişiler gönül rahatlığıyla kullanım sağlayabilir.

Glutensiz Puding Çeşitleri

Glutensiz pudingler, gluten sorunları olan kişilerin rahat bir şekilde kullanım sağlayabileceği ürünlerdir. Özellikle tatlı yemeyi seven kişiler için Mina glutensiz puding ya da glutensiz krem şanti gibi ürünler vardır. Bu ürünler ille tatlı ihtiyacınızı giderirken alerjinizi de geri plana atabilirsiniz. Muzlu, kakaolu, çilekli gibi çeşitleriyle zevkinize göre alışveriş yapabilirsiniz. Krem şantiler ile glutensiz undan yapmış olduğunuz keklerin üstünü süsleyebilir ve kendinize eğlenceli atıştırmalıklar oluşturabilirsiniz.