Kadın Ayakkabı

Kategoriler

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Ürün Bulunamadı.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Kadın Ayakkabı

Kadınların internet sitesinden en sık satın aldığı ürünlerden birisi de ayakkabıdır. Fiyatların uygun olması, sürekli yeni modellerin satışa sunulması ve kargo imkanı ile her şehir ve ilçeye satın alınan ürünün ulaştırılması internet alışverişlerinde avantaj olmuştur. Kadın ayakkabı ve giyim alışverişlerini yapan kişiler ihtiyaçlarına yönelik belirledikleri ürünleri sitelerde avantajlar ve indirimli fiyatlar ile alabilirler. Satın alınacak ürün çeşidine göre özellikler, fiyat ve kalite karşılaştırılması yapılır. Uygun olan ürünler hızlı sipariş ve kargolama ile alıcılara ulaştırılır.

Kadın Ayakkabı Özellikleri

Kadın ayakkabı ürünleri kullanım alanına göre farklı çeşitler altında satılır. Spor ayakkabı, sandalet, babet, topuklu ayakkabı, çizme ve bot en sık satın alınan kadın ayakkabı çeşitleridir. Spor ayakkabılar ayağın en rahat ettiği ayakkabı modelleridir. Koşu ayakkabısı, yürüyüş ayakkabısı ya da belirli bir spora uygun olarak kendi içinde başka çeşitlere ayrılabilir. Spor ayakkabı tarzı rahat olan kadınların günlük hayatta da kullanabilecekleri modellerdendir. Sandaletler daha çok yaz ve ilk bahar aylarında tercih edilen düz tabanlı ve üzeri kısmen açık ayakkabılardır. Ayağı terletmedikleri için sıcak havalarda kullanımı uygundur. Sandaletler deri, kumaş ya da polyester bir malzemeden imal edilmiş olabilir. Topuklu modelleri de mevcut olan sandaletler nispeten hafif ve giyip çıkarması kolay olan ayakkabılardır. Babet adı verilen kadin ayakkabi modeli ökçesiz ve bağsız olarak ayağı saran şekilde tasarlanmıştır. Kadınların günlük hayatta tercih edebilecekleri bir başka ayakkabı modelidir. Topuklu ayakkabı kategorisi hem abiye ve şık ayakkabıları hem de alçak topuklu günlük ayakkabıları içine alan geniş bir kategoridir. Buradaki ayakkabılar topuk boyuna göre 3cm, 5cm,7 cm ya da 11 cm gibi özellikler ile birbirinden ayrılır. Çizme ve botlar ise kış mevsiminde en çok tercih edilen ürünlerdir. Çizmeler bacağı saran modelde ve genelde dize kadar uzun olan botlar ise daha çok bilekte biten ve ağır hava koşullarına dayanıklı olan çeşitlerdir.

Kadın Ayakkabıları Nasıl Olmalıdır?

Satın alınacak olan kadin ayakkabı modeli öncelikle ihtiyaca uygun olmalıdır. Bununla birlikte ayakkabının zevke ve giyim tarzına uygun olması, mevsim koşullarına dayanıklı olması ve kullanım amacına hizmet etmesi gerekir. Yazın tercih edilen babet, spor ayakkabı ve sandalet modellerini kışın ise bot ve çizmeler almaktadır. Özel amaçlar için kullanılan yağmur çizmesi, kar botu, plaj terliği ya da ev babeti gibi ürünler de kadın ayakkabi kategorisinde yer almaktadır. Tercih edilen ayakkabının taban malzemesi ayak yapısına uygun şekil alabilen bir malzeme olmalıdır. Ayakkabıların yan kısımlarının ayak genişliğine göre esnemesi normal ve istenen bir durumdur. Ayakkabı temizlenebilir ve silinebilir olmalı, temizliği yalnızca ayakkabıya özel malzeme ile yapılmalıdır. Bunların yanı sıra ürün yanında belirtilen özellikler de tek tek incelenmelidir.

Kadın Ayakkabı Alışverişinde Dikkat Edilecek Faktörler

Ayakkabıyı tercih ederken bakılması gereken ilk yer numarasının uygun olup olmadığıdır. Kadın ayakkabılarda numaralar genellikle 36’dan başlar. Ayakkabının türüne ve modeline göre ise 40 ve 41 numaralara kadar ürün bulmak mümkündür. Ayak numarası bazen aşırı kilo alıp verme ya da hamilelik gibi dönemlerde değişebileceği göz önünde bulundurulmalı ve satın alma işlemi yapılmadan önce ayak numarası tekrar kontrol edilmelidir. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünün doğru numarasını sepete attıktan sonra fiyatı kontrol edip sitenin sunmuş olduğu seçeneklerden biri ile ödeme yapılıp sipariş işlemi tamamlanır. Satın alınan ürün paketlenerek faturası ile beraber siteye verilmiş olan adrese kargo kuryeleri ile kısa süre içerisinde gönderilir.