Ürün Bulunamadı.

Gazaltı Kaynak Makinası Fiyatları

Özellikle sanayi ortamlarında kullanılan kaynak makineleri farklı boyutlarda ve şekillerde üretilmektedir. Kaynak genellikle iki demiri bir araya getirmek için kullanılan elektronik aletlerin tümüdür. Bunun dışında el emeği gerektiren modelleri de vardır. Kaynak makinesi yüksek oranda verdikleri ısı sayesinde demirin erimesini ve birbirlerine yapışmasını sağlar. Bu nedenle kullanırken mutlaka koruyucu eldiven ve maske takılmalıdır. Aksi durumda çıkan ışıktan dolayı gözler ve cilt zarar görebilmektedir. 

Uzun Süre Kullanım Avantajı

Uzun süre kullanımlar için tasarlanan bu makineler yüksek volt ile çalıştığından sanayi elektriği üzerinden işlem yapılmalıdır. Aksi durumda kısa devreye sebep olur. Gazaltı kaynak makinesi aynı zamanda kapladığı alan yüzünden kolay taşınabilen aletler değildir. Genellikle sabit olarak çalıştırılır. Altındaki tekerlekleri sayesinde sağa sola döndürülebilinir. Ağır sanayi makineleri oldukları için günlük hayatta kullanılabilen ürünler değildir. Daha çok inşaatlarda ve her türlü devasal metal işlemleri sırasında kullanılan ürünlerdir. Bazı kaynak makineleri elde taşınabilen portatif olanlarıdır. Bu makineler daha düşük volt ile çalıştığından her yerde kullanılabilinir. Taşıması kolaydır. Kurulum gerektirmez.

Gazaltı Kaynak Makineleri Aksesuarları 

Kaynak makinelerinin işe yarayabilmesi için tutamaçları ve bakır telleri olmalıdır. Bunlar ayrı ayrı farklı yerlerden satın alınabilir. Üretici firmaların yapmış oldukları farkı seçenekler sayesinde geniş bir pazara sahiptir. Gazaltı kaynak makineleri kullanım açısından korunaklı olduklarından uzun süre sıvıya maruz kaldıklarında herhangi bir problem yaşatmaz fakat yinede kapalı alanlarda kullanılması önerilmektedir.