Banyo Köpüğü

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Banyo Köpüğü

Gündelik yaşamın koşturmacası, stresi, yorgunluğu derken tüm bunları üzerinizden atmak için duş almak size iyi gelir. Duş alırken kullanacağınız banyo köpüğü de cildinizdeki gözenekleri açar ve ağırlık veren toksinlerden kurtulmanızı sağlar. Böylece yoğun bir günde dahi kendinizi daha canlı, ferah ve temiz hissedebilirsiniz.

Banyo Köpüğü Çeşitleri

Üç farklı türde banyo köpüğü çeşidi bulunmaktadır. İlki sıvı halde şişe içerisinde bulunan banyo köpükleridir. Kullanılan markanın kalitesine göre köpürme şekli değişiklik göstermektedir. Genellikle kaliteli markalar yoğun köpürmez. Bu yüzden köpürmesi için bol bol kullanmamak gerekiyor. Zaten hangi ölçekte kullanılması gerektiği şişenin arkasında yazmaktadır. Yine de isteğe göre bu miktar azaltılıp, çoğaltılabilir.

Banyo köpüğünün bir diğer türü ise, içi sıvı dolu kapsül olarak bulunan ve su ile temas ettiğinde eriyen banyo köpüğüdür. Bu köpükleri isteğe göre 3-4 tane kullanabilirsiniz. Fakat fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Yoksa kendinizi istemediğiniz kadar köpüğün içine gömülü bir halde bulabilirsiniz. Köpüğün belli bir miktarı vücudunuzun dinlenmesini ve temizlenmesini sağlarken fazla köpük cildin daha fazla kurumasına neden olacaktır. Genellikle köpük banyosu yağlı cilde sahip olan kişiler için önerilmektedir. Fakat cildiniz kuru olduğu halde banyo köpüğü ile keyif yapmaktan mahrum kalmak istemiyorsanız, küvetinizin içerisine lavanta veya gül yağı gibi kokusu güzel olan yağlardan dökerek köpüklerin cildinizi kurutmasına engel olabilirsiniz.

Son olarak katı halde bulunan kapsül banyo köpüğü, farklı boylarda üretilmektedir. Tek bir kapsül genellikle bir sürü köpük oluşmasın sağlayacaktır. Bu köpükler dolmuş haldeki suyun içerisine direk atılmaz. Aksine akan suyun altına konulur ve kapsül eridikçe köpükler, baloncuklar ile küvetiniz dolar.

Banyo Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Banyo köpükleri içerisinde genellikle sabun bazlı içerik bulunmaz. Bu yüzden uzun süre köpüğün içerisinde kalmanız cildinizi kurutacaktır. Cildin kurumaması için banyo köpüğünün yanı sıra küvetinize sıvı sabun takviyesi yapabilirsiniz. Ayrıca 20 ya da 25 dakikadan fazla köpük banyosu yapmanız sakıncalıdır.

Almış olduğunuz banyo köpüğünün arkasındaki kullanmak talimatlarını okumanızda yarar vardır. Çoğu küçük miktarlarda kullanılarak yoğun bir köpürme sağlar. Suyun sıcaklığını ayarlayıp küvetinizi 1/5 oranında su ile doldurduktan sonra belirlenen miktardaki banyo köpüğünü içerisine atabilirsiniz. Bunun yanı sıra önce köpüğü atıp daha sonra suyu oldurmanız ve hatta doldurma işini duş başlığı ile yapmanız köpürmeyi kolaylaştıracaktır.

 Ayrıca duş başlıklarının masaj özelliğini kullanarak ya da varsa jakuzinin motorunu çalıştırarak hızlı ve bol köpük oluşturabilirsiniz. İçerisi sıvı dolu olan kapsüllerin erimesi biraz güç olduğundan dolayı, patlatarak atmanız ve suyu köpürtmek için elinizle çalkalamanız yine daha hızlı ve bol köpük oluşturmanızı sağlamaktadır.

Cildi Kurutmayan Banyo Köpükleri

Tüm banyo köpükleri cildi kurutur diye bir kural yoktur. Kaliteli ve içerisinde meyve özleri barındıran köpükler cildinizi hem besleyecek hem nemlendirecek hem de temizleyecektir. Bu tür banyo köpükleri aromaterafik etkiye sahip olup 0 saf meyve özleri ile yapılmaktadır. Genellikle eklemlerinde ağrıları olan kişiler için portakal ve hanımeli içeren banyo köpükleri kasların dinlenmesine yardımcı olur.

Kaslarda biriken laktik asidin daha kolay dağılmasını sağlayan banyo köpükleri, ayrıca manikür ve pedikür yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra kullanıldığında cildinizin yumuşamasına ve öyle kalmasına yardımcı olur. İçerisinde yulaf ekstesi bulunan banyo köpüğü ise cildi yumuşatmaya birebirdir. Bunun yanı sıra cildinizde herhangi bir kaşıntı varsa yulaf ekstesi bulunan banyo köpüğü kaşıntıları önlemektedir. Birçok banyo köpüğünün içerisinde bulundurduğu temel yağ asitleri olan omega 3, omega 6 ve omega 9 ile cildinizin kurumasına engel olacaktır.