Laborem Okaliptus Adaçayı Banyo Tuzu 350 G

85,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Laborem Turunçgiller Banyo Tuzu 350 G

85,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Laborem Mor Çiçekler Banyo Tuzu 350 G

85,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Treets Relaxing Epsom Bath Salt Banyo Tuzu Lavanta 550Gr

289,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Laborem Kahve Banyo Tuzu 350 G

85,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Banyo tuzu son dönemlerde adına sıkça rastladığımız bir duş ve banyo ürünlerindendir. Özellikle kadınlar arasında en iyisi, en güzel kokanı, en sağlıklısı yarışları başladı. Bunun yanında yoğun çalışma temposundan çıkıp eve geldiğinde rahatlamanın yolunu arayan erkekler de banyo tuzu ile duş almayı keşfetti. Ancak yine de banyo tuzu ile ilgili kafalarda yoğun soru işaretleri bulunuyor.

Banyo tuzlarının fiyatları

Banyo tuzu fiyatları tuzun doğallığına, kullanım kolaylığına, rengine ve kokusuna göre değişiklik gösteriyor. Genel olarak pahalı bir madde olan banyo tuzu yetkili olmayan ya da güvenilmeyen yerlerden alınmaması gereken bir ürün olarak ön plana çıkıyor.

Banyo tuzları nedir, ne işe yarar?

Gelelim en can alıcı soruya. Banyo tuzu ne gibi durumlarda kullanılır, faydaları nelerdir? Banyo tuzu, içinde sağlıklı minerallerin yer aldığı, deniz tuzu da dahil olmak üzere içinde doğada yer alan bir sürü tuzun bulunduğu bir karışımdır. Banyo tuzu cildi dinlendirmeye, verdiği hoş kokusu ile sizi dinginleştirmeye yarayan bir maddedir. Özellikle banyo yapmadan önce banyo suyunuza kattığınızda harika bir banyo deneyimi yaşamanız olası olacaktır.

Banyo tuzunun özellikleri

Banyo tuzunun faydaları saymakla bitmez. En önemlileri arasında denize girmiş etkisi yaratması. Denize girildiğinde nasıl cilt yenileniyor, kirler atılıyor, sivilceler kuruyorsa banyo tuzunda bu etkiler görülür. Sık sık denize giren insanların diriliği, dinginliği ve sağlıklı görünüşü banyo tuzundan gelmektedir. Sabun yada duş jellerine nazaran gözenekleri açar ve siyah noktaların derinizi terk etmesini sağlar. Cilt temizlendiği için otomatikman daha dingin olursunuz ve yorgunluk sizi terk eder. Vücudunuzda ihtiyacınız olan enerjiyi bulursunuz. Ayrıca eğer ayak kokusu, koltuk altı kokusu gibi yoğun şikayetleriniz varsa yapacağınız ilk iş banyo öncesinde küvetinize bir tutam banyo tuzu atmaktır. En az 3. kullanımda kokulardan arındığınızı hissetmeniz an meselesi.

Banyo tuzu nasıl seçilir?

Öncelikle doktorunuza gidip banyo tuzlarına alerjiniz olup olmadığını öğrenin. Çok çok ender de olsa banyo tuzu içindeki minerallere alerjisi olan insanlar oluyor. Bunun dışında banyo tuzunun aşırı kullanımı saymazsak hiçbir yan etkisi ve zararı yok. Banyo tuzunu seçerken tamamen doğal olmasına özen gösterin. Alacağınız yerin güvenli olup olmadığına dikkat edin. Yapay bir koku sezdiğinizde o tuzu almayın, kullanmayın. İnsanlar az çok bir maddenin doğal olup olmadığını günümüzde seçebilecek tecrübedeler.

Banyo tuzu alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Banyo tuzu çok ucuz bir madde değildir. Eğer bir yerde çok çok ucuza banyo tuzu satıldığını görüyorsanız bu güvenilir bir madde olmaz. Doğal ürünler genel olarak ucuza satılmaz. Bundan yola çıkarak seri üretimi yapılmış maddeleri doğallarından ayırt edebilirsiniz. Aksi gibi çok pahalı olan banyo tuzlarından da uzak durmanız gerekir. Bu da büyük oranda size hazırlanmış ticari bir tuzak olabilir.

Banyo tuzu nereden alınır, evde yapılır mı?

Banyo tuzunu en güvenilir şekilde eczanelerden, aktarlardan ve güvenilir internet sitelerinden temin edebilirsiniz. Evde de yapılabilen bir ürün olan bu tuzun kıvamını tutturmak zordur. O yüzden evde yapıp malzemeye para harcayacağınıza uygun fiyata temin etmeniz sizin için daha kolay olabilir.

Banyo tuzları bağımlılık yapar mı?

Söz konusu ürünle ilgili son zamanlarda yanlış bilgiler yayılım gösteriyor. Banyo tuzunun bağımlılık yaptığına, uyuşturucu etkisi verdiğine dair asılsız bilgiler yasa dışı piyasaların bu isimle uyuşturucu pazarlama taktiğinden başka bir şey değil. O yüzden şunu iyi bilmeniz faydanıza olacaktır ki, gerçek banyo tuzunun uyuşturucu etkisi yapmak gibi bir tesiri yok. Yalnızca cildinizi yeniler ve size dinginlik verir.