Ürün Bulunamadı.

Açık kask, motosikletlerde güvenli sürüş için kullanılan kask türlerinden biridir. Motosiklet kazalarında baş kısmının darbe alması nedeniyle ölümlü kazalar meydana gelmektedir. Kazalarda, beyin sarsıntısı ve boyun kırılması gibi vakalar, kask kullanılmadığı için meydana geliyor. Günümüzde trafikte kasksız motosiklet kullanmak yasaktır. Trafikte kasksız araç kullanımında trafik cezası kesilmektedir. Kaskın bu denli önemli olmasının başlıca nedeni, baş kısmını darbelerden maksimum korumasıdır.

Özelliğine göre fiyatlandırılan bu ürünler, görüş mesafesi özeldir. Sağdan ve soldan gelen araçları rahat görebilmenizi sağlayan tasarımıyla maksimum koruma sağlamaktadır. Yan kısımların açık olması, görüş mesafesinin geniş olmasında etkilidir. Ayrıca boyun kısmının rahat hareket etmesini sağlayan özellikler de ön plandadır. Hafif olması nedeniyle uzun süre kullanılabilir. Kadın, erkek ve çocuk kaskları, özel boyutlarda ve renklerde üretilmektedir. Temizlenebilir özelliği ile hijyeniktir. Özel dış kaplaması sayesinde paslanmaz özelliklere sahiptir. Açık kasklar genellikle şehir içinde ve chopper motosiklet ile kullanılmaktadır. Kısa mesafeli gezintilerde açık modeller tercih edilmektedir.

Kask Baş ve Boyun Kısmının Korur

Darbe emici özelliğe sahip olan ve iç kısmındaki yumuşak kısım sayesinde beyin sarsıntısını önleyen bu tasarımlar, her motosiklet sürücüsü için hayati öneme sahiptir. Renk ve tasarım bakımından elbise ve diğer aksesuarlarla uyumlu üretilen kasklar, oldukça hafif malzemelerden üretilmektedir. Açık ve kapalı kasklar kategorisiyle üretilen bu tasarımlar, kullanım özelliğine göre sınıflandırılmaktadır. Maxi scooter türü motorlarda açık kasklar tercih edilmektedir. Yüksek hızlı özel motosikletlerde ise kapalı kasklar kullanılır. Kapalı olanlar boyun kısmını da korumaktadır. Pratik özelliklere sahip açık kasklar, bu kategoride aynı güvenilir özelliklere sahiptir. Kısa mesafelerde ve küçük motosiklet araçlarında daha çok tercih edilen açık kasklar, çene kısmını kapatmamaktadır. Kaskın kaza esnasında savrulmasını engelleyen özel çene altı kemer, ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Açık kask kategorisinde üretilen bütün modeller, hava şartlarına göre üretilmektedir.

Numaralı olarak satılan bu kasklar, yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz hava koşullarının etkilerine karşı özel olarak üretilmektedir. Ön kısım suyu tutmadığı için görüş mesafesi kaybolmamaktadır. Ayrıca parlak yüzeyi her zaman estetik özelliğini korumaktadır. İç kısımdaki özel kumaş bölüm, dış kısımdaki metal kısmın soğukluğunu engellemektedir. Darbe esnasında esneyen iç tasarım sayesinde, ciddi kazalar önlenebilmektedir. Bu gün birçok ölümlü motosiklet kazasında, kask ihmal edilmiştir. Kaskların nefes alışverişini zorlaştırmaması, terletmemesi ve hafif olması, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kaşındırmayan ve hava alma özelliği ile aşırı terletmeyen kasklar, sürücüye güven vermektedir. Açık kask modelleri kaza durumunda maksimum koruma amaçlı üretilmektedir. Motosiklet kazalarında savrulma esnasında, baş kısmı defalarda zemine çarpa bilmektedir. Bu nedenle kasklar en önemli motosiklet aksesuarları içerisinde yer almaktadır.

Özel Tasarım

Kasklar, kaza anında baştan çıkmayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kaza anında darbe emici iç bölümü sayesinde, sürücüyü tam anlamıyla korumaya almaktadır. Küçük büyük bütün motosikletlerde tercih edilen bu ürünler, özel kemer sistemi sayesinde daha güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca kulak kısımlarındaki özel tasarım sayesinde rüzgar sesi önlenmektedir. Dışarıdaki seslerin kolaylıkla duyulmasını sağlayan kulak tasarımı, kulakların üşümesini de engellemektedir. Ön kısımdaki bölüm, gözlerin korunmasında etkilidir. Görüş mesafesi oldukça geniş olan kask seçenekleri, XS ve XXL aralığında satışa sunulmaktadır. Online satın alma seçenekleriyle adresinize ürün siparişi yapabilirsiniz. Her yaştan motosiklet sürücüsü için kask temin edilebilir. Kadın, erkek ve çocuk kategorisinde istediğiniz ürünü kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Renk seçeneklerinin yanı sıra model seçenekleri de oldukça geniştir. Pratik etkili ve kullanışlı olması nedeniyle motosiklet dünyasının en popüler ürünleri arasında yer almaktadır.