Akvaryum Su Düzenleyici - Apex Aquaxi Water

54,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Akvaryum Su Düzenleyici Fiyatları

Akvaryumlar mekânların sevilen aksesuarları arasındadır. Aynı zamanda bu aksesuarlar balıklara en iyi yaşam alanını sunan yapay oluşumlardır. Ancak balıkların yaşam alanlarında uzun süre yaşayabilmeleri için adkvaryumların hem bakımının iyi yapılması gerekiyor hem de su derecesinin iyi ayarlanması gerekiyor. Böyle zamanlarda akvaryum su düzenleyici malzemelerinden yararlanılabiliyor. Çok farklı ürünler ile balıkların yaşam süresini uzatabilir ve pırıl pırıl görünen bir akvaryuma sahip olabilirsiniz. 

Akvaryum Suyu Klor Giderici

Akvaryumda kullanılan suyun çok iyi ayarlanması gerekiyor. Özellikle de çeşmelerden akan su balıklar için çok uygun değildir. Çeşmelerden akan sular genelde klorlu sudur ve bu da balıklara zarar veren bir maddedir. Her ne kadar dezenfektan olarak kullanılsa da bu madde balıkların bağışıklık sisteminde önemli zararlara neden olabiliyor. Ancak çeşmeden kullanılan suyu akvaryumda kullanmak için klor giderici bir ürün kullanabilirsiniz. Bu ürünü 50 litre için 2,5 ml şeklinde ya da 50 damla olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde çeşmeden su kullansanız dahi balıklarınıza klor herhangi bir zarar vermeyecektir.

Akvaryum Suyu Düzenleyici Çeşitleri

Farklı markların üretmiş olduğu akvaryum suyu düzenleyicileri akvaryum içerisinde bulunan suyun sürekli olarak temiz kalmasını sağlıyor. Bu ürünler antiseptik bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda akvaryum modelleri içerisinde oluşabilecek hastalık risklerini ortadan kaldırır ve bu etkenlerin balıklara bulaşmasına engel olur. Kullanımı basit ürünlerdir ve akvaryumdaki balık sağlığı açısından önemlidir.