Ürün Bulunamadı.

Receiver amfi, farklı amaçlar için tercih edilen ve bunun yanında ses sistemlerinde önemli bir yere sahip olan en önemli parçalardan biridir. Bu cihazlar, kaynaktan gelen sesi yükselterek hoparlöre aktarır. Ayrıca farklı çeşitleri ve modelleri bulunur. 

Bir receiver amfi çeşidi olan ve içerisinde radyo bulunduran modeller ses ve watt özellikleri açısından farklılıklar gösterir. Bu receiver amfiler evlerde çok fazla tercih edilir ve ev sinema sisteminde görüntüyü işleyerek kaliteyi bozmadan kaynağa aktarır. Bu tür amfilerin genel olarak farklı kullanıcılara hitap ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Receiver Amfi Modelleri ve Özellikleri

Receiver amfi modelleri tam olarak ses sistemlerinin temel cihazlarından biridir. Ses ve görüntüyü kaliteli bir şekilde çevirir ve sonrasında kaynağa iletir. Farklı sayıda kanalları olan receiver amfiler, dijital girişi bulunmayan ses sistemleri üzerinde ses formatlarını çözer. Ayrıca receiver amfilerin bazı modellerinde optik giriş bulunur. 

Bunların yanı sıra hem teknik hem de donanımsal açıdan çeşitli özelliklere sahip olan birçok modele sahip olduklarını söylemek mümkündür. Decoder özelliği taşıyan receiver amfi modelleri de olduğunu ve bunların genelde ev sinema sistemlerinde tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Receiver amfi çeşitleri ile güncel ses formatlarına destek sunan modeller sayesinde hem video hem de müzik konusunda başarılı sonuçlar elde edilir. Özellikle müzik dinlerken ses kalitesi oldukça yüksektir. 

Mikrofon girişi bulunan bazı receiver amfiler ile karaoke yapmak ve sevdiklerinizle keyifli anlar yaşamanız da her zaman için mümkündür. Karaoke keyfini yanı sıra hem sağ hem de sol hoparlörler için ayrı ayrı ses kontrolü sunan modellerinde piyasada olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Diğer yandan receiver amfi modelleri bazı çeşitlerinde USB ve hafıza kartı girişi taşır. Bu şekilde USB bağlantısı ile direkt olarak müzik dinlemek mümkün hale gelir. Receiver amfi çeşitleri arasında dijital çıkışı olan modeller yer alır. Bu çıkışa HD media player, LCD TV, PC, DVD ve dijital uydu alıcı bağlanabilmektedir. 

Receiver amfi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ortamın büyüklüğüne uygun olan bir amfi modeli seçmektir.

Receiver Amfi Fiyatları

Receiver amfi fiyatları genel olarak ürünü sahip olduğu teknik ve donanımsal özelliklere göre değişim göstermektedir. Amfi fiyatlarının değişmesin enden olan özellikler ise şu şekilde kaşımıza çıkar;

  • Ürünün markası
  • Performans göstergesi
  • Kanal sayısı
  • Giriş bağlantıları
  • HD özelliği
  • Ses çıkış gücü

Receiver amfiler için genel olarak fiyat değişimine etki eden özellikler yukarıdaki gibidir. Sektörde pek çok farklı özelliklerde ve modelde amfi çeşitleri bulunur. Bu nedenle seçim yaparken tam olarak sizin beklentilerinize uygun bir model bulmalı ve buna göre satın almalısınız. 

Ayrıca sizlere sağlayacağı özellikleri de göz önünde bulundurarak receiver amfi seçimi yapmanızda her zaman için fayda vardır.