Ürün Bulunamadı.

Batik Boyası Fiyatları

Eskiden bayanların çeşitli yerleri boyaması üzerine çeşitli şekillere ve renklerde boyalar üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde hala yapanların sayısının oldukça fazla olduğu boyama işi hobi olarak tüm dünya üzerinden yaygınlığını sürdürmektedir.  Sanatsal çalışmalar da veya ev mobilyaların boyanması üzerine başlatılan bu akım sayesinde tüm evlerde neredeyse batik boyası kullanılmaya başlanmıştır. Batik boyalar bilinenin dışında yoğunlaştırılmış boyalardır. Kıvamı çok yoğundur ve su ile inceltme gerektiren alanları olabilir. Tek sürüş ile kapatıcı özelliği vardır. 

Kumaş Ve Ahşap İçin Batik boyası

Batik boyası bilinenin aksine kumaş ve ahşap üzerine sürülen ve ortalama 50 çeşit renk seçeneğine sahip olan boyaların tümüne verilen isimdir. Aynı zamanda bazı kişilerin ebru sanatını icra etmesi için kullandıkları boya çeşididir. Bazı durumlarda duvarlarda da kullanılmaktadır. Kullanılan ürünlerin küçüklüğü nedeni ile sadece baskı veya şekil verme şeklinde kullanılmalıdır. Genellikle 100 veya 200 ML olacak şekilde üretilmiştir. Litrelik olanları için sanayi tipi denir ve her boyacıda bulunmayabilir. İnternet üzerinden sipariş verilebilir.

Tekstil İçin Batik Boyası Çeşitleri

Batik boyaların kumaşlar üzerinde kullanımı yaygınlaşmıştır. Tişört, fular, pantolon gibi giyeceklerin boyanması hem kolay hem de kalıcı olduğundan bu boya çeşidi tercih edilmektedir. Aynı zamanda mobilyaların boyanması için en kolay yöntemlerden biridir. Çabuk kuruyan ve bulaşınca su ile temizlenebilen özellikli bir boyadır. Kullanım açısından yelpazesi geniş olmasına rağmen hobi tutkunları dışında pek bilinmez.