7%
Lazimbana.com 7%

Nosso Çok Amaçlı Pişirici

1.144,00 ₺

1.063,92 ₺

Ücretsiz Kargo

7%
Lazimbana.com 7%

Guvech Çok Amaçlı Pişirici

954,00 ₺

887,22 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1143 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

1.251,25 ₺

Ücretsiz Kargo

Sinbo Sco-5043 Çok Fonksiyonlu Buharli Pişirici-Haşlayici-Tencere

76,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1156 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

2.165,63 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1142 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

409,06 ₺

Ücretsiz Kargo

Penguen Png-1592 Buharda Sebze Haşlama Süzgeci 28Cm-Sepet-7Inch

34,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1152 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

375,38 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1159 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

466,81 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1147-1 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firin

471,62 ₺

Ücretsiz Kargo

Sinbo Sco-5043 Çok Fonksiyonlu Buharli Pişirici-Haşlayici-Tencere

70,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1105 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

668,94 ₺

Ücretsiz Kargo

Sinbo Sco-5019 Pilav-Ekmek Yapma Makinesi-1Lt Buharli Pişirici

206,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Penguen Png-1591-Sebze Haşlayici Sepet-55 Inch-24Cm

27,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Buharda Sebze Haşlama Ve Pişirme Sepeti-Paslanmaz Çelik

29,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Dalle By1119 Meyve Sebze Kurutma Firini - Organik Kurutma Firini

499,54 ₺

Ücretsiz Kargo

Buharda Sebze Haşlama Ve Pişirme Sepeti-Paslanmaz Çelik

21,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Elektrikli Buharda Yemek Pişirme Haşlama Makinası

2.858,26 ₺

Ücretsiz Kargo

22%
Lazimbana.com 22%

Buharda Sebze Pişirme Sepeti Haşlama Aparatı Buharlı Pişirici

44,46 ₺

34,56 ₺

Ücretsiz Kargo

Buharlı pişirici ile daha sağlıklı yemekler yapmak artık mümkün. Günümüzde besin değerlerini kaybetmeden pişirme yöntemi olan, buharda pişirme ön plana çıkmıştır. Bunun için tasarlanmış, gelişmiş özelliklere sahip buharlı pişiriciler üretilmiştir. Bu sayede besinler su ile temas etmeden su buharında pişirilmektedir.

Buharlı Pişirici Özellikleri

Su buharında pişirme yapma sağlayan buharlı pişiriciler, genelde alt kısımda su kabı ve üst kısımda pişirme bölgelerinden oluşur. Birden fazla ürün pişirme özelliği olan, bölmeler ile ayrılan çeşitlerde mevcuttur. Değişen güç kapasitesi ile farklı türde ürünler pişirilmesine imkan tanır. Pişirici de ürün türüne göre pişirme seçenekleri ve süresi ayarlanabilmektedir. Elektronik ekranda pişirme süresi görülen, ayrıca süre dolduğunda alarm çalan ve kapanan türler de mevcuttur. Genellikle dayanıklılık için paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Buharlı Pişirici Faydaları

Buharlı pişiriciler tencerelerden farklı olarak besin değerlerini, vitamin ve minerallerini kaybetmeden besinlerin pişirilmesini sağlar. Besinler su ile temas etmediği için suda çözünen b ve c vitaminlerini, yağ ile temas etmediği için de yağda çözünen a, d, e, k vitaminlerini kaybetmemiş olur. Ayrıca sağlıklı beslenmek için yağ alımının da azaltılması gereklidir. Buharda pişirme yönteminde besinler yağ da çekmemiş olur. Buharda pişirmek besinlerin yumuşak bir kıvamda pişmesini sağlar, böylece sindirimi kolaylaştırır. Bu sebeple bebek besinlerinin pişirilmesinde de tercih edilir. Bebekler yeni katı besine geçerken buharda pişen yumuşak besinleri daha rahat yemekte ve yutmaktadır.

Ayrıca buharda pişirme bakteri ve mikro organizmaları da öldürür ve sağlıklı besinler oluşturur. Bebeğiniz için güvenle besin hazırlamanıza imkan tanır.

Brokoli gibi brassica olarak adlandırılan sebzeler suda uzun süreli pişirilme de faydalarında ciddi azalma görülür. Bu sebeple buharda kısa süreli pişirilmesi en iyi seçenektir. Buharda pişen bu sebzeler iştah açıcı canlı bir görüntü oluşturur. Balık için de en iyi pişirme yöntemi buharda pişirmedir. Böylece balık yararlı yağını kaybetmez ve bu yağda bulunan omega 3'ten en iyi şekilde yararlanılır.

Buharlı Pişirici Kullanım Alanları

Buharlı pişiriciler pek çok besin türünün pişirilmesine elverişlidir. Tavuk, et, balık gibi et ürünleri pişirilmesi mümkündür. Sadece balık değil birçok deniz ürünü de pişirilebilir. Her türlü sebzenin pişirilmesinde de kullanılır. Birbirinde lezzetli sebze yemekleri hazırlanabilmektedir. Çeşitli çorbalar da buharlı pişirici de hazırlanabilir. Hatta mantı bile pişirilmesi mümkündür. İnce hamuru ile mantılar buharda harika bir kıvamda pişer. Ayrıca buharda pişiriciler bebek besinleri hazırlanmakta da kullanılmaktadır. Yumuşak kıvamlı besinler pişirilmekte de kullanılır.

Buharlı Pişirici Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buharlı pişirici alınırken watt gücüne dikkat edilmelidir. Pişiricinin güç kapasitesi çeşitli ürünler pişirilmesinde etkilidir.

Pişiricinin paslanmaz çelikten olması uzun süreli dayanıklılık sağlar.

İstenilen kullanıma imkan tanıyan çeşitte pişiriciler tercih edilmelidir. Birden fazla ürün pişirmeye imkan tanıyan çeşitler ihtiyaca göre tercih edilebilir. Aynı zamanda elektrikli mutfak aleti yedek parça kategorisinden de buharlı pişiricilerin aparatları satın alınabilir.

Buharlı Pişirici Fiyatları

Buharlı pişirici fiyatları, pişiricinin özelliklerine, ebatlarına, model ve markalarına göre değişmektedir. Birden fazla besini pişirme imkanın tanıyan pişiricilerin fiyatı kapasitesine göre değişmektedir. Ürünün tasarımı ve üretildiği materyal de fiyatın belirlenmesindeki en önemli unsurlardandır. Kimi pişiriciler tencere şeklinde tasarlanırken kimi pişiriciler ise silindir gibi çeşitli şekillerde olabilmektedir. Pişiricinin güç kapasitesinin yüksek olması sebzeden ete, geniş çeşitlilikte ürün pişirilmesine imkan tanır. Tüm bu özelliklerden dolayı buharlı pişiriciler, geniş bir fiyat aralığına sahiptir.