Ürün Bulunamadı.

CO2 Akvaryum Sistemleri Fiyatları

Akvaryumculukla ve balıklarla ilgilenen kişiler, akvaryumla ve akvaryumun içindeki canlılarla çok ilgilenir. Balıklar gibi canlı besinlerde akvaryumlarda beslenebilir. Balıkların biyolojik dengesini korumak için ve güzel bir görünüm sağlamak için, akvaryum içinde canlı akvaryum bitkileri yetiştirilebilmelidir. CO2 de bu sistemlerden biri olup, akvaryumda kullanılabilir. Bitkiler sudaki karbondioksite de ihtiyaç duyar. Eğer ki akvaryumunuzda balık az bitki çoksa, ekstra bir karbondioksit salınımına ihtiyaç vardır. Bu durum akvaryumdaki yaşamın devam ettirilmesini sağlar. 

Akvaryum CO2 Sistemleri Ne İşe Yarar?

Balıklar için herhangi bir tehlike arz etmeyen karbondioksit sistemi, akvaryumda ek olarak bulunması gereken önemli parçalardandır. Akvaryum suyuna ekstra salınan karbondioksit, balıkların doğrudan karbondioksite maruz kalmasına sebep olmamalıdır. CO2 sistemlerinin suya bırakmış olduğu karbondioksiti, bitkiler solunum yoluyla oksijene çevirir ve balıklar için en güzel ortamı oluşturur. Ekstra olarak bırakılan her karbondioksit, balıklara oksijen olarak döner. Sitede bulunan CO2 sistemler ile siz de balıklarınız ve bitkileriniz için en uygun ortamı oluşturabilirsiniz.

Akvaryum CO2 Sistemi Çok Yer Kaplar Mı?

Karbondioksit tüp tutucu, basınç ölçerli, gaz akış valfi, karbondioksit reaktör hortumu, vantuz ve karbondioksit içeren gübreleme sisteminden oluşan sistemi akvaryumunuza kurarak, akvaryumunuzdan üst seviyede faydalanabilirsiniz. Akvaryumun genel olarak atıl köşesinde gereksinimlerini sağlayan CO2 sistemleri, akvaryumunuzun alanını tamamen kullanabilme imkânı tanır. Online olarak CO2 akvaryum sistemleri bulabileceğiniz gibi, diğer akvaryum malzemelerine de ulaşabilirsiniz.