Fixodent Plus Premium Yatıştırıcı Krem 40 G 8001841900117

125,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Diş protezi ürünleri, protez dişler için temizlik olanağı sunuyor. Ancak bu dişlerin temizlenmesi için kullanılan ürünler, doğal dişlerin temizlenmesinde kullanılan ürünlerden biraz daha farklıdır. Buna ek olarak dişlerin ağızda sabit bir şekilde kalabilmesi için kullanılan yapıştırıcılar da, birtakım özel nitelikler taşımaktadır. Bunların hepsi, diş protezi ürünleri başlığı altında incelenmektedir.

Diş Protez Yapıştırıcısı Nedir?

Bu başlıkta değerlendirilen ürünlerin başında protez yapıştırıcısı gelmektedir. Protez dişlerin gün boyu ağızda sabit ve güvenli şekilde kalabilmesine yardımcı olan bu yapıştırıcıların en önemli özelliği, içeriğinde insan sağlığına zarar teşkil eden hiçbir maddenin kullanılmamasıdır. Ayrıca günde yalnızca bir kez bu ürünü kullanarak, dişleri yapıştırmak yeterli olmaktadır. Bu işlem, yaklaşık 12 saat boyunca dişlerin olduğu yerde sabit kalmasını sağlar. Böylelikle tüm yiyecekleri güvenle yiyebilme, rahatça gülme ve konuşma olanağı elde edilir. Günde sadece bir kez kullanılması yeterli olan bu yapıştırıcılar, bu yönden bakıldığından kullanan kimseler için uzun bir süre boyunca yeterli olmaktadır. Ayrıca nane veya ferahlatıcı diğer maddeler ile tatlandırılan yapıştırıcılar, kullanım sırasında ağızda herhangi bir rahatsızlık hissine sebebiyet vermemektedir.

Diş Protezi Temizleme Tabletleri

Protez dişler, dayanıklı şekilde üretilirler. Ancak bunların kullanımı ve temizlenmesi sırasında gerekli malzemeler kullanılmazsa, protezin yıpranması kaçınılmaz olacaktır. Günümüzde bunun için özel olarak üretilen temizleyici diş protezi ürünleri hem protez dişin yeteri kadar temizlenmesine hem de bu temizliğin yıpranmadan yapılmasına imkan sunmaktadır. Bu ürünlerin başında diş protezi temizleyen tabletler gelmektedir. Suda çözünme niteliğine sahip olan tabletler, protezlerin üzerinde biriken tüm bakterileri kolaylıkla yok etme özelliği sunmaktadır. Bunları kullanabilmek için yapılması gereken tek şey, tableti ılık suyun içerisinde çözerek, protez dişi içerisine bırakmaktadır. Ürünün kullanma talimatı üzerinde belirtilen süre boyunca suyun içerisinde bekletilen protez dişler, sonra çıkarılarak, uygun bir diş macunu ile temizlenmelidir.

Protez temizleme tabletlerinin bir diğer niteliği de, protez dişlerin koku oluşturmasına engel olmasıdır. Protez dişlerde oluşan kokular, yeterince temizlik sağlanmamasından kaynaklanır. Bu tabletlerin kullanımıyla koku sorunu tamamen giderilebilir.

Diş Protezi Temizleme İpleri ve Diş Macunları

Diş protezlerinin de, doğal dişler gibi diş ipi ve diş macunu kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde dişlerin arasında biriken yiyecek artıkları, yoğun bir bakteri oluşumuna neden olarak hem ağız kokusuna hem de dişin kısa süre içerisinde sararıp, kötü bir görünüm almasına neden olurlar. Protez dişler için kullanılacak olan diş macunlarının, biraz daha yumuşak bir formüle sahip olması, takma dişleri beyazlatma ve üzerinde oluşan lekeleri giderme etkisi sunması, tercih sebebidir. Ayrıca diş iplerinin de gereken kaliteye sahip, dişlerin aralarında biriken tüm artıkları söküp çıkarma yeterliliğine sahip, sağlam ürünler olmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bunların uygulanması ile temizlenen protez dişler, kullanan kimseye hiçbir sorun yaşatmadan yıllarca kullanılabilirler.

Diş Protezi Ürünleri Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Sağlıklı kullanım sunan diş protezi ürünleri mutlaka belli bir kalitede üretilmiş olmalıdır. Aksi halde yapıştırma özelliği uzun sürmeyen damak yapıştırıcıları, dişleri yeterince temizlemeyen temizlik malzemeleri, uzun vadede ciddi sorunlara yol açacaktır. Bu sorunlar yalnızca protez dişler için değil, bu dişleri kullanan kimsenin ağız yapısında da meydana gelebilir. Buna göre diş etlerinin çekilmesi, ağzın enfeksiyon kapması gibi sorunlar yaşanabilir. Bunların olmaması için seçilecek ürünlerin mutlaka güvenirliği kanıtlanan markaların adı altında sunulması önemlidir. Bu kategori başlığında en güvenli markalara ait diş protezi malzemelerini, en uygun fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.