Pnl-01 Uyumlu 156 Led 40 Pin Ekran

289,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Fitcell Ncp-040 6 Hücreli Muadil Notebook Bataryası

147,60 ₺

Ücretsiz Kargo

Boe 156" Led-Lcd194 Led Notebook Paneli 1366X768 30Pin Slim 1Yıl

304,70 ₺

Ücretsiz Kargo

Lg 156" Lp156Wh3 Tls2 Led Notebook Paneli 1366X768 40Pin Slim 1Y

422,80 ₺

Ücretsiz Kargo

Rainbow Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Pnl-03 Uyumlu 156 Slim 30 Pin Ekran

259,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Boe 156" Led-Lcd138 Led Notebook Paneli 1366X768 40Pin 1Yıl Pixe

341,86 ₺

Ücretsiz Kargo

7 Renkli Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Lg 156" Lp156Wh3 Led Notebook Paneli 1366X768 30Pin Slim 1Yıl Pi

366,14 ₺

Ücretsiz Kargo

Dark Benzeri Rainbow Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Hyperlife Hyperlife Hl-Dl013 Dell İns 1525 Serisi Notebook Bata

251,62 ₺

Ücretsiz Kargo

Corsair Benzeri Rainbow Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Retro Retro Rlgl-005 Msi Bty-M66 Notebook Bataryası

195,02 ₺

Ücretsiz Kargo

Corsair Benzeri 7 Renkli Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

Dark Benzeri 7 Renkli Oyuncu Kasa Fanı 3Lü Takım

178,75 ₺

Ücretsiz Kargo

12 Santim Rgb Kasa Fanı 3Lü Set

179,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Dizüstü Bilgisayar Laptop

Dizüstü bilgisayar veya yaygın deyişle Laptoplar, ev veya ofis dışındaki zamanlarda da internet üzerinde yapılması gereken işlerin takibini sağlayan teknolojik cihazlardır. Taşınabilir olması, sadece ekran ve klavyeden oluşan tasarımlarla sunulması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Masaüstü bilgisayarın tüm enstrümanlarını bir arada toplayarak aynı işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlayan dizüstü bilgisayarlar, AC bağdaştırıcıdan güç alır ve şarj edilebilir cihazlardır. Bataryası sayesinde güç kaynağının bulunduğu yerlerin uzağında da kullanılabilen Laptoplar, kendilerine has olarak üretilen çantalarda taşınarak her yerde pratik bir şekilde kullanılabilirler.

Dünya markası teknoloji devleri tarafından üretilen Laptoplar, günümüzde sürekli geliştirilerek farklı özelliklerle donatılmaktadır. Masa üstü bilgisayarlarının sürekli sabit kalarak çalışmayı zorunlu kılması, diz üstü bilgisayarlarının üretimindeki en önemli sebeplerden biridir. Laptoplar da masa üstü bilgisayarlar gibi birçok farklı ekipman ve parça kullanımına gerek duyulan sistemlerdir. Laptoplarda kullanılan malzeme kalitesi elde edilecek verimin derecesini belirlemek adına oldukça önemlidir. Laptop, minibook, Notebook ve ultrabook olarak 4 grupta toplanan diz üstü bilgisayarlardan Ultrabook türlerinde atom teknolojisi kullanılırken, diğerlerinde çekirdekli işlemci kullanılmaktadır.

Kasa- Kasa Parçaları

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi, diz üstü bilgisayarlarda ileri teknoloji parçaların bir araya getirilmesiyle üretilmektedir.  Kullanılan parçaların kalitesi de istenilen verimin elde edilmesinde önemli role sahip bulunmaktadır. Diz üstü bilgisayarların yüksek verimle çalışmasını sağlayan kasa fanları da, uzun süreli çalışarak ısınan Laptopların hızlı bir şekilde soğutulmasına olanak sağlamaktadır. Renkli ve göz alıcı LED ışıklarla donatılan kasa fan ışıkları, bilgisayarın çalışmasıyla birlikte yanar ve reset tuşuna basıldığında ışıkların farklı kombinasyonlarda yanması sağlanır. Oldukça uygun fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulan kasa fanları bilgisayarların verimini artırır. Fanlar dışında kasa parçaları arasında yer alan USB çeşitleri ve şarj cihazları da dizüstü bilgisayarlar için gerekli malzemeler arasındadır.

Laptop Batarya

Dizüstü bilgisayarların şebeke elektriğine bağlı olmadan çalışabilmesine olanak sağlayan bataryalar, Ni-Mh ve sıklıkla Li-Lon hücrelere sahip pillerden oluşan bataryalardır. Ayrıca bataryalarda Laptop ile batarya arasında iletişim sağlayan elektronik bir devre de mevcut bulunmaktadır. Pil hücrelerinde toplanan enerjinin miktarı aynı zamanda bataryanın kapasitesini de ifade etmektedir. Kapasite mAh ile ifade edilirken, mAh değerinin yüksekliği bataryanın kapasitesinin de yüksek olduğu anlamını taşımaktadır. Bu sebeple batarya seçimlerinde değerler incelenmeli ve ihtiyaç duyulan kapasitelere uygun seçim yapılmalıdır.

Ekran menteşesi

Dizüstü bilgisayarlarda ekranı kasaya bağlayan ve sabit bir halde tutmaya yarayan menteşeler, Laptopların özensiz kullanılması durumunda kolayca kırılarak cihazın çalışmasında sorunlar oluşmasına sebep olabilmektedir. Bazı durumlarda ekran kasadan ayrılarak cihaz kullanılmaz hale gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda oldukça uygun fiyatlarla temin edilebilen ekran menteşeleri, alt kısımdaki vidaların sökülmesi ve üstteki klavyenin tırnaklarından açılması durumunda değiştirilerek Laptoplar yeniden kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu tür sorunlarda dizüstü bilgisayarınızı teknik servise götürmek oldukça pahalıya patlayacağından dolayı, internet üzerinden sipariş vererek cihazınızı yeniden sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dahili Klavye

Dahili klavyeler, fabrikasyon üretim sırasında esnasında montajı yapılan parçalardır. Masaüstü bilgisayar klavyelerine göre daha hassas bir yapıya sahip olan dahili klavyeler, daha rahat bir kullanım sağlaması sebebiyle Laptop kullanımı tercih ediliyor. Bazı Laptop klavyeleri karanlık ve loş ortamlarda kendinden aydınlatma sistemi sayesinde kullanım kolaylığı da sağlıyor. Laptop klavyelerinin zarar görmesi halinde, cihaz sökülerek yeni klavyeler takılabiliyor. Laptop klavyeleri de diğer parçalar gibi marka ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Dizüstü bilgisayarlarınız için ihtiyaç duyduğunuz yedek parçaları lazımbana.com mağazalarından uygun fiyatlarla alabilirsiniz.