Ürün Bulunamadı.

El Terminali Ürünleri ve Fiyatları

El terminalleri, barkod ya da karekod işlemleri sayesinde bilgiyi depolarlar ve aktarma sağlarlar. Daha çok üretim alanlarında kullanılan el terminali sayım yaparlar, depoda bulunan ürünleri detaylı şekilde analiz ederler ve gerekli bilgi aktarımlarını yaparlar. Bu sayede ürünlere dair olan her işlem hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir. İş gücünden ve zamandan kazanmak için el terminali farklı marka ve modellerinden fayda sağlanabilir.

El Terminalleri Nasıl Çalışır?

El terminalleri aslında cep bilgisayarlarıdır. Farklı programları kullanarak verilerin depolanma işlemini yürütürler. Gereken kaynaklara bilgi transferi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapılabilir. İmalathanelerde, fabrikalarda, tedarik şirketlerinde, mağazalarda, büyük marketlerde ve buna benzer alanlarda üretim, depo, stok, saha satış, mal kabul gibi bölümler için kullanılırlar. Bu sayede tüm bilgiler hızlı bir şekilde kaydedilir, depolanır ve gerekli kaynaklara aktarılabilir.

El Terminali Çeşitleri

El terminali çeşitleri kullanılan alana, cihazın işlev ve donanımlarına göre değişiklik gösterirler. Karekod veya barkod okuyucu gibi otomatik işlem yapan modeller mevcut olduğu gibi manuel şekilde işlem yapan modeller de vardır. Bunun yanı sıra yeni nesil cihazlarda dokunmatik özellikler de mevcuttur. El terminalleri çalışma şekillerine göre online veya offline olarak farklı çeşitlere ayrılırlar. Offline modellerde cihaz kaynak ile doğrudan bağlantı halindedir. Online modellerdeyse uzaktan ve güncel işlemler yapılabilir. El terminalleri arama yapabilen, mesaj gönderebilen donanımlara da sahiptirler. Ayrıca hava koşullarının zor olduğu alanlarda kullanılmak üzere toza, darbeye, soğuya dayanıklı el terminal çeşitleri de mevcuttur.