Ürün Bulunamadı.

Elektronik Cımbız Fiyatları

Özellikle bayanların tercih ettikleri epilasyon aletlerinden biri olan cımbız sanayi ortamında da yine karşımıza çıkmaktadır. Cımbızlar belli bir madde ya da aletin mikroskobik ölçülerde olsa bile tutmasına yarayan ürünlerden biridir. Cımbızlar farklı ortamlarda farklı nedenler ile kullanılabilinir. Bayanlar nasıl kıl köklerini tutabilmek için kullanıyorsa birçok sektörde de bu cımbızlar yine aynı görev için kullanılıyor. Cımbızların elektronik olan çeşitleri genellikle iletken olmayan ve herhangi bir çarpılmaya ya da elektronik bir devreye müdahale edebilmek için tasarlanmıştır. 

Farklı Çeşitler 

Cımbızların birçok çeşidi vardır. Tutuş kısımları aynı olsa bile uç kısımları farklı şekillerde materyalleri tutabilmek için farklı olarak üretilir. Elektronik cımbız çeşitlerinin genellikle düz yapısı vardır. Uç kısımları ileri dönük, dikey ya da yatay olabilir. Sanayi ortamında takım olarak satılan bu cımbızlara piyasada her yerde ulaşmak mümkün. Renk olarak pek seçeneği olmayan manuel el aletleri genellikle metal ve siyah metal ile karşımıza çıkar. Bazı modellerinde tutamaç yerleri silikon ile kaplanmıştır. 

Ne İşe Yarar 

Her türlü devre kurma, saat yapma işlemleri için kullanılan cımbızların sivri uçlarının aşınabilme durumuna karşı garantili olarak üretimi yapılmaktadır. Cımbızların kullanım şekline göre ömürleri yaklaşık 5 yıldır. Daha uzun süre kullanmak için aşındırmamak ve bakımlarını zamanında yapmak gerekmektedir. Normal cımbız büyüklüğünde olan ürünler diğer normal cımbızlar ile karıştırılabilir. Karıştırmamak için her birinin üzerinde numaralandırmalar vardır.