Ürün Bulunamadı.

Gramajlı Kâğıt Fiyatları

En yoğun kullanılan A4 fotokopi kağıtları gelir. Fotokopi kağıtlarının ağırlığı kadar, gramajlı fotokopi kağıtlarının kalitesi de fiyatlarının belirlenmesinde önemli rol oynar. Kağıt çeşitleri ve ölçüleri, fiyatların belirlenmesinde önemli bir faktör olup, çoğu kişi tarafından kullanımı sağlanır. Gramajlı kağıtları çok sık kullanan kişiler, kağıtlarını toplu bir şekilde fazla paketlenmiş toplu alımlara yönelir. Uzun süre bu kağıtları kullanarak ihtiyaçlarını karşılar. Online olarak gramajlı kağıtlar ile sizde ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.

Gramajlı Kâğıt

Her kâğıdın belli bir gramajı vardır. Kâğıdın metrekaresinden gram cinsinim ağırlığı belirlenebilir. Gramaj kâğıt için çok önemlidir. Çünkü gramaj arttıkça kağıt da kalınlaşır. Bir kağıdın kalınlığı artıyorsa, aynı oranda dayanıklılığı da artar. Kağıtlar gramajlarına göre çeşitlere ayrılır. Bunlar; kağıt, karton ve mukavva şeklindedir. Ambalaj kağıdı, kuşe kağıdı gibi kağıtların da kendine göre gramajları ve dayanıklılıkları vardır. 

Gramajlı Kâğıt Kullanım Alanı

Kâğıdın çeşidine ya da yapılacak ise göre kağıt çeşitleri belirlenebilir. Yaygın olarak kullanılan çeşitlerden birisi, gramajlı fotokopi kâğıtlarıdır. Türkiye'de yaygın olarak 80 gramlık kağıtlar kullanılır. Bu gramaj altındaki kâğıtlar için, gramaj bilgisi verilmez. 170 gr/m2 aralığındaki gramajlardaki ürünler kağıt, 270-600gr/m2 arasında gramajlarda olanlar karton, 600gr/m2 üzerinde gramajlarda bulunanlar ise mukavva olarak bilinir. Sitedeki gramajlı kağıtlardan fotokopi kağıdı, A4 kağıdı gibi gramajlı kağıt çeşitlerinden istediğinizi tercih edebilir ve siteden kolayca alabilirsiniz.