Ürün Bulunamadı.

Hamile Mont& Kaban

Hamilelik dönemleri kadınların normal kıyafetlerine bir süre veda ettikleri dönemlerdir. Bebeğin anne karnında giderek büyümesiyle özellikle basen, göğüs ve göbek bölgesinde büyüme oluşarak eski kıyafetlerin giyilmesi zorlaşır. Bu tür dönemler kadınlar adına yeni kıyafetler alınmasını gerektirecek mükemmel bir zamandır. Hamile kadınlar için özel olarak tasarlanan kıyafetler anne adaylarını daha şık gösterdiği gibi, hamilelik dönemini daha rahat geçirmelerine de olanak sağlar.

Gebelik dönemi kış aylarına denk gelen anne adayları için tasarlanan mont ve kabanlar da, soğuktan korunma adına önemli bir işleve sahip bulunmaktadır. Hamile kadın mont ve kaban modelleri kullanılan kumaş türüne göre farklı tasarımlarla kullanıma sunulmaktadır. Diğer tüm hamile giysi çeşitlerinde olduğu gibi, mont ve kabanların da anne adayının vücuduna uygun olmalıdır. Özellikle göğüs bölümünden sonra, aşağıya indikçe genişleyen modeller, hamileliğin son dönemlerinde en fazla tercih edilen mont ve kaban modelleri arasında yer alır.

Hafif Kaban

Hamilelik döneminin ilk üç ayında vücut formunda herhangi bir değişiklik yaşanmaz. İlerleyen aylarda göğüs ve göbek bölgesinde fark edilir derecede değişiklikler yaşanır. Bu dönemlerde anne adaylarının daha rahat hareket edebilmesi adına bol kesimli ve hafif giysilerin tercih edilmesi gerekir. Özellikle kış aylarında iç tarafı yünlü ve pamuklu hafif kaban modelleri tercih edilir. Bu tarz kumaşlar hafif olmasına rağmen vücut ısısının istenile n düzeyde tutulmasına olanak sağlarlar. Anne adayına ekstra bir yük bindirmeden konforlu bir kullanım sağlayan hafif kabanlar, istenirse yağmurluk veya kapüşonlu modelleriyle de tercih edilebilir.

Fonksiyonel Kabanlar

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde anne adaylarının hareketleri normal dönemlere göre daha kısıtlı hale gelir. Bu dönemlerde mont ve kabanların rahat giyilip çıkarılması önem kazanır. Bu tür zorluklar yaşaması muhtemel anne adayları için özel olarak tasarlanmış olan fermuarlı veya büyük düğme tasarımlarıyla kolayca açılabilen kabanlar tercih edilmelidir. Özel bir tasarım olan yandan fermuarlı kaban ve mont çeşitleri de hamileliğin ilerleyen aylarında rahat hareket edebilme adına üretilmiş özel tasarımlardır.

Genel olarak kaşe türü kumaşlardan üretilen bu tür kabanlarla hem kış soğuğuna karşı dayanıklılığı güçlendirmek, hem de şık, zarif ev sportif bir görünüme sahip olmak mümkün olmaktadır. Günlük giyim kombinlerine uyumlu yapısı, konfor özellikleri şık görünümüyle bir hayli revaçta olan bu tür modeller, hamilelik sürecince şık ve sevimli bir süreç geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Panço Kabanlar

Neredeyse geleneksel hamile kıyafeti haline dönüşen hamile panço, anne adayları tarafından en fazla tercih edilen ürünlerdir. Bol kesime sahip tasarımlarıyla hamilelere hareket özgürlüğü sağlayan panço kabanlar, salaş yapıları sebebiyle doğum sonrası dönemlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ağırlıklı olarak kaşe kumaşlar kullanılarak üretilen bu tür kaban ve montlar, hem sportif bir görünüme hem de soğuktan korunmaya olanak sağlar. Pastel tonların revaçta olduğu bu tür kabanlar, özellikle hamileliğin ileri dönemlerinde hareket kabiliyetinin artırılmasına yönelik olarak kullanılmaktadır.

Mükemmel tasarımlarla anne adaylarının kullanımına sunulan şık ve gösterişli kaban modelleri, özel gece ve davetlerde de kullanılabilmektedir. Yumuşak iç astarı sayesinde oldukça konforlu bir kullanım imkânı sağlayan ürünler, hem annenin hem de anne karnındaki bebeğin keyifli ve huzurlu bir dönem geçirmesini sağlar. Yağmurlu günlerde giyilmek üzere tasarlanış olan kapüşonlu modeller de kaban ve mont tarzı giyimi tercih eden anne adaylarına farklı bir kombinasyon imkanı sağlar. Suni kürklerle detaylandırılan kapüşonlu modeller rüzgârlı ve yağışlı havalarda vücut sıcaklığının korunmasına olanak sağlarlar.