Highlighter

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Highlighter

Son zamanlarda daha etkileyici makyajlar yapabilmek adına birçok yeni makyaj malzemesi geliştirildi. Bunlardan bir tanesi olan highlighter yüze daha farklı bir aydınlık ve ışıltı kazandırmak için oldukça başarılı sonuçlar sunuyor. Bu ürünü en verimli şekilde kullanabilmek için öncelikle özellikleri ve çeşitleri hakkında fikir edinmek, yardımcı olacaktır.

HighLighter Nedir?

Günümüzün makyaj trendlerinde yüze daha aydınlık ve parlak bir görünüm sağlamak öne çıkıyor. Bunu elde edebilmek adına tasarlanan highlighter ürünleri, yüzün özellikle T bölgesi olarak adlandırılan alın ve burun bölgesinde kullanılan bir malzemedir. Ayrıca elmacık kemikleri üzerinde de uygulanmaktadır. Bunun en önemli özelliği, kullanıldığı alanda daha belirgin bir parlaklık elde etmek, yapılan makyajın daha çok öne çıkmasını sağlamaktır.

Ayrıca ürünün uygulanması yüze çok daha genç bir ifade sunmaktadır. Bununla birlikte daha canlı bir görünüm elde edilir. Özellikle ciltte oluşan lekeler, yorgunluk ifadeleri ve çeşitli nedenlere bağlı şekilde ortaya çıkan solgunluk, bu malzemeyi kullanarak tamamen giderilebilir. Tüm bu nitelikleri başarıyla sağlayan bu ürün, günümüzde makyajın önemli bir parçası haline geldi. Bu malzemeye olan ilgi, ürünün çok farklı formlarda tasarlanarak satışa sunulmasını etkiledi. Yani günümüzde piyasada bulunan bu malzemeyi, birçok farklı çeşitte satın alabilmek mümkündür.

Highlihgter Çeşitleri Nelerdir?

Bu ürünün en yaygın şekilde kullanılan çeşidi, toz halde olanlarıdır. Görünüm olarak allığa benzeyen toz highligter'lar allıklar gibi yoğun bir renk içermiyorlar. Onları bu özellikleri ile biraz daha pudraya benzetebilirsiniz. Ürünün yoğun renk içermemesinin nedeni, amacının yalnızca yüze aydınlık katmak olmasıdır. Yani allık gibi elmacık kemiklerini öne çıkarmayı hedefleyen bir tasarıma sahip değiller. Toz çeşitlerin sağladığı ışıltı, diğer çeşitlere nazaran daha azdır. Bu nedenle günlük kullanımda özellikle tercih edilmektedir. Ancak iddialı bir makyaj söz konusu olduğunda likit halde satışa sunulan türlerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Likit halde piyasaya sunulan ürünler, çok az miktarda kullanılmakla dahi, güçlü bir etki sunmaktadır.

Yüze biraz ıslak ve çekici bir hava veren bu ürünler, gece makyajında veya özel olarak hazırlanmayı gerektiren zamanlarda, güvenle tercih edilebilirler. Bu mükemmel makyaj malzemesinin toz ve likit çeşitleri haricinde bir de stick olarak tasarlanan çeşitleri vardır. Stick'ler hem özel günlerde hem de günlük kullanımda tercih edilmektedir. Kremsi bir yapıda olan stick ürünler, daha doğal bir görünüm sağlaması ve istenilen her zaman kullanılabilmesi ile ilgi görmektedir.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Bir highlighter ürününün başarılı sonuçlar verebilmesi için doğru bir seçim, esastır. Bu makyaj malzemesinin seçiminde ten rengi ve cilt tipi mutlaka dikkate alınmalıdır. Ten rengine uygun olan seçimler, yüzde daha doğal sonuçlar verecektir. Bununla birlikte cilt tipi yağlı olanların, ıslak bir görünüm veren likit çeşitler yerine, toz olanları satın alması tavsiye edilmektedir. Aksi halde yüzün aşırı yağlı görünmesi kaçınılmaz olabilir.

Son dönemlerin makyaj trendlerinde vazgeçilmez olan bu malzemeyi kullanırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, mümkün olabildiği kadar az kullanmaktır. Özellikle güçlü bir etkiye sahip olan likitler, yalnızca bir damla kullanılsalar dahi, yoğun bir etki göstermektedir. Aynı şekilde stick ürünlerin kullanımında da yüzün gerekli bölgelerine yalnızca birer ufak çizgi halinde sürülmesi yeterli olacaktır.

Sahip olunacak bir highlighter'ın markası da başarılı kullanım için etkilidir. Makyaj konusunda güvenilir ürünleri piyasaya sunan, yüksek kaliteli markaları tercih etmek, yarar sağlar, Bu kategori başlığı altında tüm çeşitleriyle en kaliteli highlighter ürünlerini bulabilir ve uygun fiyatlarla hemen alabilirsiniz.