Strike 4.40 P Şifre Okuyucu

978,04 ₺

Ücretsiz Kargo

Akıllı Isıtma soğutma kontrolü istediğiniz sıcaklığı düzenleyerek ortamdaki konforu üst düzeyde tutar. Isıtma ve soğutma kontrolleri; iş yerleri başta olmak üzere birçok kurum için önemlidir. Ortamın aşırı sıcak veya aşırı soğuk olması çalışma performansını etkileyeceği için ısıtma soğutma kontrolleri kullanılır. Bu sayede ortam ne aşırı sıcak, ne de aşırı soğuk olur. Modern binaların çoğunda ısıtma ve soğutma kontrolleri kurulur. Isıtma soğutma kontrollerinin kurulduğu ortamlarda, sağlığı tehlikeye atacak unsurlar da yok edilmiş olur. Pahalı olmayan bu sistem, kurumsallaşmış tüm yapılar için bir zorunluluktur. Çalışanların verimine ve sağlığına önem veren üst düzey yöneticiler, patronlar ısıtma ve soğutma kontrollerine para harcama konusunda cimrilik yapmaması gerekir. Bu sistem sayesinde enerjiden de tasarruf edilmiş olur ve büyük enerji harcamaların önüne geçilir. Tasarım konusunda da estetik bir görünüm verir.

Son yıllarda büyük ve kurumsallaşan firmalar, ısıtma ve soğutma kontrolleri satın alarak harcadıkları enerjiyi yarı yarıya azaltmaktadır. Isıtma soğutma kontrollerinin bakımları da düzenli olarak yapılmalıdır. Günümüzde ısıtma ve soğutma kontrollerine yapılan bakımların ne kadar önemli olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Isı bazlı işleyişle çalışan ısıtma ve soğutma kontrolleri, olması gereken nem sıcaklığını ayarlamaktadır. Tek bir sistem içerisinde kontrol edilen ısıtma soğutma kontrolleri, hava kirliliğinin artması nedeni ile daha fazla önemli hale gelmiştir. İnsanların bulunmak zorunda kaldığı ortamlarda havanın kalitesi arttırılarak, gerekli olan konfor şartları yerine getirilir. AVM gibi insan kalabalığının fazla olduğu yerlerde kullanımı önemlidir. Isıtma soğutma kontrollerinin kurulduğu ortamda, uygun nem, basınç ve sıcaklık gibi veriler elde edilerek havalandırma sistemi aktif hale getirilir. Otomatik bir kumanda ile sistem sürekli kontrol altında tutulabilmektedir.

Akıllı Isıtma Soğutma Kontroller Özellikleri

Ev kontrol sistemleri kategorisinde yer alan Isıtma soğutma kontrollerinin en önemli özelliği sınırlı bir enerji ile çalışabilmesidir. Minimum derecede enerji kullanarak çalışan sistem maksimum derecede verim sağlamaktadır. Isıtma soğutma kontrollerinin sağ kısmında su sıcak hale getirilirken, sol kısımda su soğuk duruma getirilir. Isıtma soğutma kontrollerinin kullanıldığı şartlar ve ortamlar değişiklik gösterse de, sistem ısı kontrolünü üst düzeyde yerine getirmektedir. Hava akışının kontrolü de kolaylıkla sağlanır ve ortamda daima temiz hava bulunur. Şebekeden alınan voltajın dönüşümü transformatör ile sağlanmaktadır. Fan, pompa gibi cihazların kontrolüyse elektrik röleleri ile yapılır. Ortamdaki basınç ve sıcaklığın kontrol edilmesi ve ayarlanmasıysa potansiyometre ile olur. Isıtma soğutma kontrolleri sayesinde basınçlandırma devresi istenildiği zaman kesilir ve hava basınçlanabilir. Havanın temizliği ve kurutulmasıysa hava kompresörü ile yapılmaktadır. Isıtma ve soğutma kontrollerinin çalışma hassasiyeti kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Sayısal işaretlerin elde edilmesi ve basınç kontrolünün kumanda edilmesi, basit birkaç işlem ile yapılmaktadır. Isıtma ve soğutma kontrollerinin açıp kapatılması kumanda ile yapılmaktadır. Koordineli çalışan ısıtma soğutma kontrolleri, tüketici için enerji verimliliğini üst düzeyde sağlamaktadır. Zamanlama programı ile kurumun kapalı olduğu saatlerde sistem kendini pasif hale getirmektedir. Küçük yapılarda ısıtma ve soğutma kontrollerinin kullanılması ile gibi bir tasarruf sağlanırken, büyük yapılarda bu tasarruf %35 oranına kadar çıkmaktadır. Çok büyük kazanımlar sağlayan bu sistem; yalnız büyük işletmelerde değil, küçük işletmelerde de kullanılmalıdır. Kullanımının basit olması sayesinde ısıtma ve soğutma kontrollerinin kullanımı en kısa sürede öğrenilmektedir. Sağladığı yararlar göz önüne alındığında bu sisteme verilen fiyat fazla değildir. Uzun ömürlü olması sayesinde senelerce ilk günkü gibi kullanılmaktadır. Isıtma soğutma kontrollerini uzun süre kullanmak isteyen işletmeler, sistemin bakımını aksatmaması gerekir.