Sen Ben Ve Küçük Evimiz Teraryum

141,60 ₺

Ücretsiz Kargo

Evlilik Yildönümü Teraryum

100,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Aşk Bahçemiz Teraryum

276,12 ₺

Ücretsiz Kargo

Doğanin Kalbinde Aşk

138,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Hediye Kesesinde Gerçek Çam Ağaci Konseptli Teraryum

118,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Aşk Adasi Teraryum

129,80 ₺

Ücretsiz Kargo

Tetra Fauna Reptomin Sticks Kaplumbağa Yemi 500 Ml/130 Gr

59,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Eurogold Guinea Pig Yemi 750 Gr (5)Adet

79,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Saklikent Teraryum

138,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Gül Döktüm Yollarina Teraryum

187,62 ₺

Ücretsiz Kargo

I Love U Kuru Çiçek Tasarimi

106,20 ₺

Ücretsiz Kargo

Alaçati Teraryum

158,12 ₺

Ücretsiz Kargo

Bade Kaplumbağa Fanusu

24,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Kuğulu Göl Teraryum

181,72 ₺

Ücretsiz Kargo

Jbl Cooler 100 Soğutucu Fan 60-100 Lt

546,53 ₺

Ücretsiz Kargo

Jbl Cooler 300 Soğutucu Fan 200-300 Lt

869,28 ₺

Ücretsiz Kargo

Jbl Cooler 200 Soğutucu Fan 100-200 Lt

741,06 ₺

Ücretsiz Kargo

Dinamometre Seti

14,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Turtle Sticks Çubuk Şeklinde Kaplumbağa Yemi 250 Ml

28,78 ₺

Ücretsiz Kargo

ahm turtle stıcks food 250 ml

15,99 ₺

Ücretsiz Kargo

ahm gammarus turtle 250 ml

23,00 ₺

Ücretsiz Kargo

ahm gammarus turtle 100 ml

15,40 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Turtle Mix 250 ml

18,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Jbl Cool Control Soğutucu Kontrol

278,96 ₺

Ücretsiz Kargo

Jbl Turtle Food 100Ml-11 G Kapl Çubuk Yem

33,62 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Gammarus Kamplumbağa Yemi 1000 Ml

94,92 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Gammarus Kamplumbağa Yemi100 Ml

28,52 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Marin Kaplumbağa Yemi Turtle Sticks Green

4,15 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Turtle Sticks Çubuk Şeklinde Kaplumbağa Yemi 1000 Ml

46,50 ₺

Ücretsiz Kargo

Ahm Gammarus Kamplumbağa Yemi 250 Ml

24,66 ₺

Ücretsiz Kargo

Kaplumbağa, halk arasında tosbağa olarak da adlandırılan son derece sevimli bir hayvandır. Kaplumbağa, Testudines takımını meydana getiren çok sert ve kemiksi bir kabuk içinde yaşarlar. Çok ağır yürüyüşlü olup dört ayaklı, sürüngen bir hayvandır. Hareketleri telaşsız ve ağır olan hayvanlardır. Kaplumbağalar, tarih boyunca gelişimi de bir hayli o kadar yavaş olan canlılardır.

Bu ilgi çekici canlılar, diğer sürüngenlerle birlikte Mezozoik'in ilk dönemi olan Trias Çağı'nda ortaya çıkmışlardır. 200 milyon yıldan buyana, kaplumbağaların vücutları değişikliğe uğramamış bir yapı barındırmaktadır. Oysaki kaplumbağalar, dünya üzerinde soyu henüz tükenmemiş en eski hayvanlar olma özelliğine sahiptirler.

Kaplumbağa Nasıl Bir Canlıdır?

Açlığa oldukça çok dayanıklı bir canlıdırlar. Oldukça uzun bir ömre sahiptirler. Bu mükemmel canlılar 100-150 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Kaplumbağalar, türlerine ve yaşam koşullarına göre kış uykusuna yatabilen hayvanlardır. Ancak deniz kaplumbağaları kış uykusuna yatmayan bir kaplumbağa türüdür.

Çünkü su kaplumbağaları göç eden hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Su kaplumbağaların da bu içgüdünün ortaya çıkmasının nedeni ise İklim değişikliğidir. Su kaplumbağaları bol güneş ışığı alan kuru topraklarda yaşamayı severler. Topraklarda kendilerine bir delik kazıp bütün kışı orada geçirirler. Günümüzde ise soyunu sürdürmekte olan 250'ye yakın kaplumbağa türü varlık göstermektedir.

Evde Kaplumbağa Beslenir Mi?

Kabuklu ve sürüngen bir canlı olan kaplumbağaları evde beslemek mümkün olmaktadır. Ancak kaplumbağaya oluşturacağınız yaşam ortamı kaplumbağanın türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer bir su kaplumbağası beslemek istiyorsanız, ona en uygun yaşam alanını oluşturacak akvaryumunuz olması gerekir.

Eğer beslemek istediğiniz tür bir kara kaplumbağası ise ona rahatlıkla barınabileceği bir teraryum almanız gerekir. Beslemek istediğiniz kaplumbağa için gerekli olan ortamı sağlayabileceğiniz her türlü malzemeleri bu adreste bulabilirsiniz.

Kaplumbağanın sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebileceği bir ortamı doğru şekilde oluşturmak oldukça önemlidir. Kaplumbağalar sıcak ortamları seven canlılardır. Bundan dolayı onlara oluşturacağınız yaşam ortamlarında ısıtıcı lamba kullanmanız gerekir.

Beslemek istediğiniz kaplumbağa türü her ne olursa olsun ona ihtiyacı olan ortamı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Çünkü kaplumbağanız için mümkün olduğunca doğal bir ortamda sağlamanız hiç de zor değil. Sevimli dostunuzun ihtiyacı olan her türlü malzemeyi kolaylıkla satın alabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

Kaplumbağa Yemi Ve Aksesuarları

Kaplumbağa yemi ve aksesuarları kategorisi altında ihtiyaç duyduğunuz her türlü ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Küçük bir kaplumbağa türü beslemek istiyorsanız basit plastik adaları ve ya cam kapları tercih edebilirsiniz. Kaplumbağa için yaşam alanını belirledikten sonra sıra yem tercihine gelir. Kaplumbağalar için imal edilmiş olan özel yemleri kullanarak, sevimli dostunu kolaylıkla beslemeniz mümkün olmaktadır. Kaplumbağanızın severek yiyebileceği nitelikte çeşitli kaplumbağa yem markaları bulunmaktadır.

Su kaplumbağası besleyecek iseniz; daha geniş ve daha derin su alanı sağlayan akvaryumlar kullanılmalıdır. Çünkü su kaplumbağaları dalgıç hayvanlardır. Bundan dolayı çok sığ sular, onlar için zararlı olabilmektedir. Aynı yaşam alanı içerisinde birden fazla sayıda kaplumbağa beslenmesi durumunda çok daha geniş ortam gerekir.

Kaplumbağalar, kemik yapılarını ve kabuklarını koruyabilmek için UV ışığına gereksinim duyar. Bundan dolayı kaplumbağalar için kullanılabilecek iki ampul tipi vardır. Uzmanlar, UVB/UVA floresan ampul ve bir cam göz ampülün ikisinin de kullanılmasını önermektedir. Bu ampüllerin kullanım süresinin ise günlük olarak 12 saat olması tavsiye edilmektedir. Kaplumbağa beslerken onlara mümkün olan en iyi ortamı sağlamanız önemli bir konudur. Bunun için ise ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü ürünü kolaylıkla temin edebileceğiniz bir adrestesiniz. Ayrıca, kaplumbağa beslerken ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyata satın alabileceğiniz en doğru yerdesiniz.