Kedi İsimliği

35,00 ₺

Kedi Boyunluk Çeşitleri ve Fiyatları

Kedilerin boyunlarına takılabilen aksesuarların geneline kedi boyunluğu demek yanlış olmaz. Kedi boyunluk kategorisi içerisinde kedilerin gezinti esnasında kontrolünü sağlamak adına kullanılan tasma ve yaralarını koruma altına almak için kullanılan yakalıkları ele almak daha doğru olacaktır.

Manyetik Kedi Tasması

Kedilerin yaşadıkları alana rahatlıkla girip çıkması için onlara özel mini kapılar bulunur. Bu kapılardan yabancı kedilerin geçmemsi içinse manyetik kapı ve tasmalar tasarlanmıştır. Bu sayede kapılardan sadece manyetik tasması olan kediler geçebilir. Bu tasmalar ortalama 30 cm uzunluğunda ve 10 mm genişliğindedir.

Uzatmalı Kedi Tasması

Kedilerin dışarıda sahibi tarafından kontrol edilmesi için boyuna takılan tasmalara kancalar yardımı ile eklenebilen uzatmalar bulunur. İstendiğinde kolayca çıkarılıp takılabilir. Gezinti esnasında kedinin istenmeyen bir yere girmesini veya bir kazaya maruz kalmasını önlemek gibi bir işlevi vardır.

Kedi Göğüs Bel Tasması 

Gezinti esnasında kedinin heyecanlanarak hareket ettiği durumlarda sahibi gayri ihtiyari kediyi çekecektir. Bu çekme esnasında boynunu kasmamak adına boyun tasmalarına alternatif olarak kedi gezdirme tasması bulunmaktadır.  Bu tasmada yine boyundan takılır ama bel ve göğüs kısmını da kavrayan kemer şeklinde parçaları bulunur. Yapısı itibariyle kedi hem daha rahat eder hem de kendini çok daha güvende hisseder.  

Kedi Yakalık

Yakalık da tasma gibi kedinin boynuna takılır. Yakalığın işlevi kedinin vücudunda oluşan bir yara ile uğraşmasını önlemektir. Boyna takılan bu aparat huni şeklinde olduğundan kedi kolay eğilemez ve yaraya temas edemez.