Desenli Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Gri

49,99 ₺

Large 3,8 Cm

49,99 ₺

Koyu Mavi 3. Göz Pet Tag

49,99 ₺

Pembe Taşlı Pati Model Kolye

59,99 ₺

Mineli Erkek Sembol Desenli Künye Siyah

49,99 ₺

Large 4,2 X 4,5 Cm

49,99 ₺

Altın Kaplama Kalp Künye - Beyaz

59,99 ₺

Large 3,8 Cm.

49,99 ₺

Xlarge 3,3 X 5 Cm.

49,99 ₺

Xlarge 3,3 X 5 Cm.

49,99 ₺

Large 3,8 Cm

49,99 ₺

Mineli Seri Pati Desenli Künye Kırmızı

49,99 ₺

Mineli Seri Kuru Kafa Desenli Künye Kırmızı

49,99 ₺

Koyu Mor 3.göz Pet Tag

49,99 ₺

Desenli Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Lacivert

29,99 ₺

Altın Kaplama Şimşekli Künye - Siyah

59,99 ₺

Dikkat Köpek Var Uyarı Levhası (Renkli Pitbull)

56,99 ₺

Altın Kaplama Pati Künye - Pembe

59,99 ₺

Altın Kaplama Yıldızlı Künye - Beyaz

59,99 ₺

Altın Kaplama Melek Künye - Beyaz

59,99 ₺

Xlarge 3,3 X 5 Cm.

49,99 ₺

Altın Kaplama Kemik Künye - Sarı

59,99 ₺

Altın Kaplama Mistik Künye - Kırmızı

59,99 ₺

Dikkat Köpek Var Uyarı Levhası (Renkli Doberman)

56,99 ₺

Kadife Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Kırmızı

29,99 ₺

Kadife Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Siyah

29,99 ₺

Mineli Seri Küçük Nazar Boncuklu Künye Turuncu

49,99 ₺

Mineli Kadın Sembol Desenli Künye Yeşil

49,99 ₺

Mineli Seri Kemik Desenli Künye Pembe

49,99 ₺

Pembe Hello Pet Tag

49,99 ₺

Mineli Seri Mistik Desenli Künye Siyah

49,99 ₺

Mineli Seri Uğur Böceği Desenli Künye Mavi

49,99 ₺

Mineli Seri Kar Tanesi Desenli Künye Mavi

49,99 ₺

Mineli Seri Mistik Desenli Künye Kırmızı

49,99 ₺

Mineli Seri Yangın Musluğu Desenli Künye Siyah

49,99 ₺

Desenli Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Yeşil

29,99 ₺

Altın Kaplama Erkek Sembol Künye - Kırmızı

59,99 ₺

Altın Kaplama Uğur Böceği Künye - Beyaz

59,99 ₺

Altın Kaplama Şimşekli Künye - Sarı

59,99 ₺

Desenli Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Kırmızı

29,99 ₺

Altın Kaplama Nazar Boncuğu Küçük Künye - Sarı

59,99 ₺

Altın Kaplama Şimşekli Künye - Beyaz

59,99 ₺

Desenli Zilli Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması 22-30 Cm Pembe

29,99 ₺

Altın Kaplama Erkek Sembol Künye - Mavi

59,99 ₺

Altın Kaplama Yıldızlı Künye - Yeşil

59,99 ₺

Altın Kaplama Yoncalı Künye - Mavi

59,99 ₺

Dikkat Köpek Var Uyarı Levhası (Renkli Cane Corsa)

59,99 ₺

Large 4,2 X 4,5 Cm.

49,99 ₺

Kedi kıyafetleri ile evcil dostlarımızın üşümeden zaman geçirebilmektedir. Hatta bazen tasmalarına takılan değişik komik kedi kıyafetleri ile daha da sevimli bir hale gelirler. Ayrıca bazı kedi elbiseli onları daha sıcak tuttuğu gibi daha az tüy dökmesine de yardımcı olur. Kedinize alacağınız bu kıyafetleri kedi tasması ve kedi künyesi seçenekleri ile kombinleyebilirsiniz. 

Kediler Kedi Kıyafetlerine İhtiyaç Duyar Mı? 

Konu kıyafet olunca kediler hepimizden daha titizdir. Özellikle tüylerini yalamaya alışkın olan bu hayvanlar, kendilerini temizlemek istedikleri anlarda kedi kıyafetleri buna engel olabilir. Bu anlamda rahatsızlık duyma ihtimalleri de vardır. Kediler üşüdüğünde sıcak noktalara gider, sıcakladıklarında ise gölge bir yere geçerek kendi vücut ısılarını düzenlerler. Bu hayvanların insanlardan daha geniş bir sıcaklık aralığına sahiptir. Bu sebeple kedinizin türünün, kedi kıyafetleri için bir ihtiyacı var olup olmadığını doğru bir şekilde ölçmeniz gerekir. 

Bazı kediler, cinsleri gereği sahibinin yaşadığı ortama uyum sağlayamayabilir. Bu anlamda kedi kıyafetleri bu dengeyi sağlamada yardımcı olacaktır. Örnek olarak bir sfenks kedisinin tüyleri olmadığı için kışın soğuktan, yazın da güneşten korunmak ister.  Ona bu ihtiyacına yönelik uygun bir kedi kıyafeti seçilebilir. Aynı şekilde sıcak bir iklime alışmış bir kedinin, soğuk yerde rahatça yaşamını sürdürebilmesi adına kürkünün üstüne ek olarak bir bariyer isteyebilir. Kedilerin de bazen insanlarınki gibi ihtiyaçları olur. Mesela ameliyat olan bir kedinin daha sıcak hissetmesi gerekir. Bu sebeple kedi kıyafetleri tercih edilebilir. 

Kedilerin de bir karakter yapısı vardır. Yani her kıyafeti giymesi beklenemez. Kimileri kıyafet bile seçer. Hatta ne kadar üşürse üşüsün bazı kedilerin asla kedi kıyafetleri giymediği görülmüştür. Bu titiz canlılar günde 15 kere kendilerini yalarlar. O yüzden kendileri kadar titiz bir seçim yapılmalıdır. Ancak bazı kediler de kedi kıyafetleri içerisinde dolaşmaya bayılır. Bilhassa sıcağa bayılan bir kediniz varsa ki çoğu kedi sever, onlar için şık ve kullanışlı kedi kıyafetleri alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Kedi Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Kedi kıyafetleri için önemli olan ne kadar pratik ve kullanışlı olduğudur. Kedinizin kolay kolay çıkaramayacağı ancak üzerinde de rahatça taşıyabileceği bir model seçmeniz gerekir. Hatta tasmalara da bağlanabilen modelleri bulunan kedi kıyafetleri, pek çok markada mevcuttur. Yağmur korumalı, yazlık ya da kışlık olarak bulunabilen bu kedi kıyafetleri seçilirken bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bunlardan en önemlisi de kedinizin kolları, bacakları ve kuyruklarının ferah bir alanda olmasıdır. 

Alacağınız kedi kıyafetleri kedinizi sıkmamalı ve hareketlerini engellememelidir. Yoksa bu durum onu oldukça mutsuz edecektir. Büyük beden alacağınız kedi kıyafetleri ise çok kolay bir şekilde çıkar. Bu da kedinizin kıyafetin içinden rahatlıkla kaçmasına sebep olur. O sebeple kedi kıyafetleri alırken mutlaka kedinizin boyunu ve gövde çevresini iyi ölçmeniz gerekir. Yavru kediler çok çabuk büyüdükleri için aldığınız kıyafetler hala ona uyuyor mu, düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Kıyafetleri içinde rahatlıkla hareket edemeyen bir kedi, depresyona bile girebilir. Bu sebeple huysuzlanan kediniz sizi protesto etmek için yemek yiyemez hale gelebilir ve tüy dökme gibi problemler yaşayabilir. Unutmayın, kedi kıyafetleri yalnızca aksesuar değildir.

Erkek Kedi Kıyafetleri

Erkek kedi kıyafetleri pek çok çeşitte olmakla beraber, genel olarak film karakterlerinden oluşur. Dizi, film ya da romanlardan tanıdığımız bu karakterler, çeşitli sektörlerde kullanılmakta. Erkek kediler için büyük bir özenle tasarlanan bu kıyafetler genelde cesur bir görünüm verirken bazen de komik modeller tercih ediliyor.

Dişi Kedi Kıyafetleri

Dişi kedi kıyafetleri, erkek modeller gibi pek çok kurgu karakterden ilham almakla birlikte orijinal özel tasarımlara da sahiptir. Sadece görünümü değil rahatlığı da ön plana çıkan bu modellerin bazıları günlük bazıları da eğlenceli kostümlerdir. En çok da küçük köpekler için çeşitler bulunmaktadır. Hatta örgü kedi kıyafetleri bile bulunmaktadır.

Kedi Kıyafetleri Yıkanır Mı?

Son derece titiz olan bu hayvanlar için kedi kıyafetleri de oldukça hijyenik olmalıdır. Birbirinden değişik kumaşlarla üretilen bu kıyafetler, yıkanabilmektedir. Eğer aldığınız elbisenin uzun süre muhafaza edilmesini istiyorsanız, aldığını kıyafetin etiket bilgilerini detaylı olarak incelemeli ve talimatlara adım adım uymanız gerekir.

En Ucuz Nerede Bulunur?

Kedi kıyafetleri fiyatları kendi aralarında farklılık göstermekle beraber bunu etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlar modelin; deseni, malzemesi, ebadı ve kesimidir. Özellikle su geçirmez özelliği bulunan bu kıyafetler, standart ürünlerden daha yüksek fiyatlı olacaktır.  Ayrıca kedi kıyafetleri ucuz modeller arıyorsanız, yazlık ve kışlık kedi kıyafetleri arasında da farklı bir fiyatlandırma olabilir. 

Kedinizin ne türde bir kıyafete ihtiyacı olduğunu düzgünce belirleyip buna göre bir bütçe oluşturabilirsiniz.  Siz de kedi kıyafetleri satın al şeklinde arama yapıyorsanız, Lazımbana üzerinden hem ucuz hem de kalitesinden ödün vermeyen kedi kıyafetleri kategorisini inceleyebilir ve alacağınız kostümlerle kedinizin imajını yaratabilirsiniz.