Demirdöküm Atron H 28 Kcal/h Konvansiyonel Hermetik Kombi

5.433,93 ₺

Ücretsiz Kargo

Warmhaus Ewa 24 Full Premix Yoğuşmalı Kombi 24 Kw

3.549,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Demirdöküm Atromix 24 Kw Kcal/h Yoğuşmalı Hermetik Kombi

4.175,63 ₺

Ücretsiz Kargo

Kombi, yaşam alanlarının ısıtılması ve istenilen her an sıcak suyun elde edilebilmesi için gerekli ısıtma sistemlerindendir. Bu cihazların gereken kaliteye sahip olması, konfor sağlamakla birlikte, daha az enerji tüketimi anlamına gelmektedir. Yüksek kaliteli bir kombi sahibi olarak, daha az enerji faturası ödemek ve aynı zamanda enerji kaynaklarının israf edilmemesine katkıda bulunmak şarttır.

Kombilerde Aranılan Özellikler Nelerdir?

İyi bir kombide aranılan ilk özellik, kombinin günümüz teknolojik koşullarına göre üretilmiş olmasıdır. Bilindiği üzere teknoloji geliştikçe satışa sunulan tüm cihazlar da bu yeniliklerden etkileniyor. İyi bir kombinin son teknolojinin ürünü olması ve bu sayede kullanımı sırasında herhangi bir tehlikeye sebebiyet vermemesi önemlidir. Ayrıca yeni teknoloji esas alınarak üretilen kombiler, enerjiyi en verimli şekilde kullanmak için tasarlanmaktadır. Bu sayede daha az enerji kullanılarak daha çok ısınmak mümkün olabilmektedir.

Kombilerde modülasyon adı verilen özellik, bu konforun sağlanmasının en önemli şartıdır. Modülasyon özelliğine göre, istenilen oda sıcaklığı veya su sıcaklığı baz alınarak, alev seviyesi kontrol altına alınabilmektedir. Tüm bu özelliklerin dışında cihazda herhangi bir arıza oluştuğu zaman bunun hangi türden bir arıza olduğunun bir arıza kodu ile gösterilmesi gerekmektedir. Bu sayede arızanın giderilmesi çok daha basit olmaktadır. Kombilerde son dönemlerde aranılan bir başka üstün özellik de yoğuşmalı olmalarıdır. Konu hakkında yapılan araştırmalar yoğuşmalı kombi türlerinin yüzde 20, 25 oranında enerji tasarrufu sağladığını ortaya koymaktadır.

Kombilerin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kombiler, işlevleri göz önüne alındığında, aslında hayli uygun fiyatlı ürünlerdir. Çünkü kombi kullanımı sayesinde özellikle çok soğuk geçen kış aylarında ısıtıcı ve soba gibi ürünlerle uğraşmadan rahatça ısınmak ve yaz kış her zaman sıcak su kullanmak sağlanmaktadır. Eğer kaliteli bir kombi seçilmiş ise, bunun uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanılabilmesi de avantajlı bir yöndür.

Bir kombinin fiyatının belirlenmesi için dikkate alınan kriterlerin başında cihazın markası ve modeli gelmektedir. Çeşitli markalarda satışa sunulan bu ürünlerin fiyatları, markaların kendileri tarafından belirlenir. Aynı zamanda ürünün modelinin sahip olduğu özellikler de fiyat belirleme kriteridir. Örneğin kombinin yoğuşmalı veya hermetik olarak tanımlanan cihazlardan olması, fiyat belirlemek için önemli bir değerdir. Buna ek olarak, kombinin sahip olduğu teknolojik nitelikler de fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Mekanlara Göre Kombi Nasıl Seçilir?

Satın alınan bir kombi sağlıklı biçimde çalışarak, yıllarca kullanıma imkan verir. Fakat bunu sağlamak için öncelikle ürün satın alırken bazı bilgileri gözetmek gerekmektedir. Bir kombiyi satın alınırken kullanılacak alanın genişliği, seçimi etkilemektedir. Örneğin 20.000 kcal kombiler, rahatlıkla 250 metrekare ve biraz daha geniş alanları ısıtabilir. Fakat bunun daha üzerindeki metrekareyi kapsayan yerlerde 26.000 kcal bir kombi kullanılmalıdır. Eğer geniş alanlarda düşük değere sahip cihazlar kullanılır ve alanı ısıtmak için cihaz sürekli yüksek ısılarda çalıştırılmak durumunda kalınırsa, bu durum cihazın ömrünü erken tamamlamasına neden olacaktır. Bunun dışında mekanın özelliklerine uygun bir cihaz seçmek için evin kuzey veya güney cephede bulunması önemlidir. Kuzey cephelere bakan alanlar, kış aylarında daha soğuk olduğundan kombi seçiminde bu durum gözetilmelidir.

Kombinin Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapılmalıdır?

Yüksek performansa sahip bir kombinin uzun ömürlü olması, tamamen onun doğru şekilde kullanılmasına bağlıdır. Cihazın su seviyesinin sürekli kontrol altında tutulması, sürekli yüksek ısılarda çalıştırılmaması performansı etkileyen özelliklerdir. Ayrıca yılda en az bir kez cihazın genel bakımdan geçirilmesi, oluşabilecek sorunların engellenmesi adına değerli bir eylemdir. Bu bakımlar hem güvenlik hem de cihazın performansı açısından değer taşımaktadır.