Nacar Köstekli Saat Cep Saati Köstekli Saat Kurmalı Saat

949,99 ₺

Köstekli Saat Cep Saati Kurmalı Saat Antika Saat

649,99 ₺

Alfajr Alarmlı Wt-12 Köstekli Saat

18% 681,48 ₺

556,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Ce-Ka Paris Resimli Köstekli Cep Saati

64,90 ₺

Ce-Ka Quartz Köstekli Cep Saati

64,90 ₺

Hislon 9092-12513 Cep Saati

22% 898,00 ₺

699,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Köstekli Saat Fiyatları

Köstekli saat çeşitleri aynı zamanda cep saati olarak da bilinir. Bu saatler bir zincir sayesinde elbisenin herhangi bir yerine asılması ile kullanılan saatlerdir.  Köstekli denmesinin nedeni ise zincirin köstek görevi görmesinden dolayıdır. Genellikle kurularak çalışan saat türlerinden biridir. Köstekli saatlerin yeni tasarlanan şekilleri ile pilli ve güneş ışığı ile çalışan modelleri de üretilmeye başlamıştır. Fakat bu saatlerin en önemli özelliklerinden biri olan kurularak çalıştırılması diğer saatlere göre daha hoş hava verir. 

Saat Zamanlama Açısından Önemli 

Saatler insanların zamanı takip edebilmesi için tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin arasında en dikkat çekeni ise köstekli saatlerdir. Eski çağlardan günümüze kadar uzanan birçok hikâyesi vardır. Köstekli saatlerden sonra kol saatleri üretilmiştir. İlk üretilen saatlerden biri olan köstekli saatler günümüzde çok kullanılmasa da yaşlılarımızda hala görmeye devam etmekteyiz. Özellikle takım elbiselerin üzerine çok yakışmaktadır. Köstekli saatlerinin hemen hemen hepsinin üst kısımlarında koruyucu kapak bulunur. Saatler yuvarlak ve avuç içi boyutundadır. Bu saatleri değerli kılan üzerlerine yapılan baskıların tamamen el emeği ile yapılmasıdır. Aynı zamanda seri üretim yapan firmaların baskı makineleri ile kolaya kaçtıkları da söylenebilir. 

Tarih Kokan Saatlerden 

Köstekli saatler en çok eski dönemlerde kullanıldığı için genel olarak eski havası verilir. Yeni üretilen ürünlerin bile günümüzde eskitme modelleri bulunur. Bu da saatin daha çok tarihi hava vermesini sağlar.