40 Denye Müjde Opak Külotlu Çorap

16,65 ₺

Külotlu Çorap Fiyatları

Külotlu çoraplar büyük oranda kadınlar tarafından önemli bir giyim ürünüdür. Aynı zamanda günümüzde unisex olarak üretilen modelleri de mevcuttur. Erkeklerin genellikle sıcak tutması ve vücut şekillendirmesi için kullanması söz konusudur. Belden ayakucuna kadar uzanan bölgeyi kaplaması ve sıkmasından dolayı tercih edilir. Külotlu çorap modelleri saydam olarak ya da opak olarak iki şekilde üretildiği bilinir. Genellikle görsel ya da duruma göre fonksiyonel olarak kullanılır. Kalçaları sıkıca kavraması nedeni ile külotlu olarak isim almıştır. 

Farklı Modeller Tercih Edilebilir

Özellikle günümüzde gelişen stillerin arasında külotlu çoraplarında etkisi büyüktür. Bayanların farklı model ve renklerde tercih ettiği modeller aynı zamanda yaz ve kış aylarında kullanılır. Opak olanları ince modellere göre daha kalın olduklarından her mevsime uygundur. Aynı zamanda örgü olan külotlu çorapların kış aylarında koruyucu olarak giyildiği de söylenebilir. Külotlu çorapların farklı inceliklerde üretilen modelleri genellikle etek altlarına pantolon altlarına giyilmektedir. Ayaktan yukarı doğru çıkan düz görüntüsüz sayesinde kusursuz bacak yapısına sahip görünümü verir. Bundan dolayı en çok kilolu ve bacak yapısı bozuk olan kişiler tarafından kullanım yapılır.

Vücudu Şekillendiren Çoraplar

Bazı külotlu çorap modellerinin vücudu şekillendirdiği ve zayıflattığı bilinir. Zayıflama ürünleri arasında da satılan bu çorap modelleri selülit ve ödem attırıcı olarak kullanılır. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmak gerekir. Bazı durumlarda külotlu çoraplar doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.