Büyük Boy Folluklu Kuş Yuvası

29,76 ₺

Mdf Kuş Yuvası

24,78 ₺

Eastland Sepet Örgü Kuş Yuvası 9X12 Cm

28% 36,35 ₺

26,15 ₺

Karlie Hasir Yuva Çap16Cm

23% 61,95 ₺

47,57 ₺

Kuş Yuvası Doğal Rafyadan 10 Adet

42% 19,47 ₺

11,36 ₺

Eastland Ahşap Kuş Yuvalığı 11 / 13 / 18 Cm

34% 42,74 ₺

28,12 ₺

Eastland Sepet Finch Yuvası 9X12 Cm

32% 38,39 ₺

26,15 ₺

Kuş Yuvası&Kuluçka Makinesi Fiyatları

Kuş yuvası ahşaptan ya da hasırdan yapılmış küçük yuvalardır. Kuşların içinde barınması, kuluçkaya yatması gibi durumlarda oldukça tercih edilir. Kuşun girebileceği ölçülerde deliği bulunur ve kuşun boyutuna göre ebatları değişir. El örgüleri ile de yapılan bu yuvalar özellikle kuşun yumurtlama döneminde rahatsız edilmemesi için kullanılır.

Evde kuş besleyenlerin mutlaka bulundurması gereken bir malzemedir. Ahşap ve küçük boy yuvalar kafeslerin kenarlarına monte edilebilir. Genelde kuşlar çiftleşmek için ya da yumurtlama dönemlerinde içine girerek kendilerini daha rahat hissederler. Kuş yuvasının içerisinin uygun sıcaklıkta olması gerekir. Ahşap yuvaların içerisine küçük örtü ya da gazete serebilirsiniz.

Kuluçka Makinası Modelleri

Kuluçka makinası bir kanatlı hayvanın yumurtlama döneminde gereken sıcaklığı, nemi ve havayı veren makinalardır. Ayrıca yumurtayı zararlı etkenlerden korumaya yardımcı olur. Çok sayıda civcivi birlikte çıkaran bu araçlar farklı türlerin kuluçkalarını da gerçekleştirir. Örneğin; bir tavuğun kuluçkaya yattığı döneminde bir yumurtayı sıcak ve nemli tutması gerekir. Bu yüzden belli bir süre yattıktan sonra kalkar ve toprağa basarak nem alıp tekrar yatar.

Kuluçka makinası tüm bu işleri aynı anda yaparak canlıya en iyi ortamı sağlamaktadır. Kuluçka makinasının ısısı 37.5 civarında olmalıdır. Otomatik kuluçka makinaları ısı ve nem oranını ayarladığınız seviyede tutar. En kolay ve en pratik yöntemlerden biri olan kuluçka makinaları farklı sayılara göre değişmektedir. Sizde en kaliteli ve en ideal kuluçka makinalarına sitemiz üzerinden erişerek uygun fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.