Arçelik K 1583 SMS Katı Meyve Sıkacağı

529,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Büyük Kollu Profesyonel Nar Portakal Elma Ayva Presi Sıkacağı

353,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Kollu Portakal ve Narenciye Sıkacağı Vitamin Pınarı

91,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Sinbo SJ 3141 Narenciye Sıkacağı

65,00 ₺

Ücretsiz Kargo

7%
Lazimbana.com 7%

Coctail Max Katı Meyve Presi Ve Blender

1.260,89 ₺

1.172,63 ₺

Ücretsiz Kargo

Kollu Meyve Sıkacağı Büfe Tipi Büyük

221,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Kollu Meyve Sıkacağı Ev Tipi Küçük

164,90 ₺

Ücretsiz Kargo

TRE SPADE F77000DL PRO DELUX SEBZE VE MEYVE KURUTMA

2.137,77 ₺

Ücretsiz Kargo

TRE SPADE F77000 PRO SEBZE VE MEYVE KURUTMA

1.310,88 ₺

Ücretsiz Kargo

CONTİ 302 GUSTO RONDO

88,50 ₺

Ücretsiz Kargo

CONTİ 302 FRUTTO KATI MEYVE SIKACAĞI

387,99 ₺

Ücretsiz Kargo

6%
Lazimbana.com 6%

Pratik Limon Spreyi Salata Spreyi Fısfıs

16,15 ₺

15,15 ₺

Ücretsiz Kargo

CONTİ 302 FRUTTO KATI MEYVE SIKACAĞI

365,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Meyve  sıkacağı, çoğunlukla küçük çocuğu olan anneler ile sağlıklı beslenmeye özen gösteren kadınlar tarafından ilgi gören, her türlü meyve ve sebzenin suyunu çıkarmak açısından kolaylık sağlayan pratik bir üründür. Herhangi bir kuvvet kullanmaya gerek kalmadan, saniyeler içinde meyve ve sebzeleri parçalayarak suyunu çıkaran bu ürün sayesinde meyve ve sebzeler ziyan olmadan maksimum sıkım gerçekleşmektedir. Özellikle elma ve havuç gibi sert besinler ile ıspanak ve maydanoz gibi sebzelerin başka şekilde suyunu çıkarmak mümkün olmamaktadır.

Meyve sıkacağı ile tüm bu besinleri sıkarak vitamin ve minerallerinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Hiç bir ön işlem gerekmeksizin sadece yıkama yapılarak sıkıma hazır hale gelen katı meyveler ile sebzeleri bütün olarak atmak yeterli olmaktadır. Portakal, mandalina ve limon gibi meyveler de katı meyve sıkacağı ile rahatlıkla sıkılmakta ve kollu meyve sıkacağında olduğu gibi kuvvet uygulamaya gerek kalmamaktadır. Ayrıca narenciye sıkacağından çok daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde sıkım işlemi gerçekleştirilmektedir.

Katı Meyve Sıkacağı Kullanımı Ve Temizliği

Sağlıklı ve doğal beslenme konusunda özenli kadınların mutfak tezgahlarında kendine yer bulan katı meyve sıkacağı kullanım açısından da kolaylıklar sağlamaktadır. Mutfakta her yere konulabilecek özellikte olması ile fazlaca yer kaplamayan katı meyve sıkacağı aynı zamanda taşınabilir ağırlıktadır. Prize yakın herhangi bir noktada kullanılabilmektedir. Yıkaması ve temizliği son derece kolaydır. Tüm parçaları rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Rondo kısmını temizlemek için katı meyve sıkacağı aksesuarları arasında bulunan fırça yardımcı olmaktadır. Sıkma aşamasında sebze ve meyveleri üst kısmından bırakarak aparatı ile itmek yeterli olmaktadır.

Saniyeler içinde meyve ve sebze suları elde edilmektedir. Sıkılan meyve suları için ürüne ait sürahi kullanılmaktadır. Bu sayede detoks için sebze suları ile kokteyller dahi kolaylıkla elde edilmektedir. Sıkılan meyve ve sebzelerin posası kovada birikmekte ve rahatlıkla temizlenmektedir. Bu kovaya çöp poşeti geçirilerek temizliğini daha da kolay hale getirmek mümkün olmaktadır. Cihaz, katı meyveler ile yumuşak meyveler için farklı kademelerde çalıştırılmaktadır. Mandalina, portakal, üzüm, şeftali gibi daha yumuşak meyveler için düşük kademe yeterli olurken elma, havuç, armut gibi meyvelerde üst kademe daha uygun olmaktadır.

Katı Meyve Sıkacağının Diğer Sıkıcılardan Farkı

Özellikle sert meyveler ile yapraklı sebzelerin sıkımı için son derece uygun olan katı meyve sıkacağı elektrikli olması sebebiyle kollu sıkıcılardan ayrılmaktadır. İnsan kuvveti gerektirmeksizin bıçağın dönmesi ile sebze ve meyvelerin suyu çıkarılmaktadır. Bunun yanında narenciye sıkacakları da sadece limon, portakal gibi besinlerin sıkılması amaçlıdır. Oysa katı meyve sıkacağı ile suyu çıkarılamayacak sebze ve meyve bulunmamaktadır.

Katı Meyve Sıkacaklarında Fiyat Ve Marka Seçimi

Piyasada pek çok ünlü elektronik mağazasında rahatlıkla bulunan katı meyve sıkacaklarında, Arzum, Tefal, Fakir, Korkmaz, Homend, Phılıps, Arçelik, Bosch, Beko, Arnica, Sinbo, Braun, Premier gibi markalar öne çıkmaktadır. Her markanın kendine ait ürün özellikleri incelenerek kişinin kendine uygun cihazı seçmesi mümkün olmaktadır. Katı meyve sıkacakları 250 TL ile 13.000 TL arasında değişik fiyatlara sahiptir. Ev tipi olanlarda fiyat daha uygun olurken, kafelerde kullanılmak üzere daha profesyonel üretim olanlarda fiyat oldukça yüksektir. Ürünün kalitesi ile marka değeri de fiyatı etkilemektedir. Siz de evinizde doğal meyve, sebze suları içmek, sağlıklı ve dengeli beslenmek ve değişik karışımlar, kokteyller hazırlayarak fark yaratmak için sitemizde bulunan katı meyve sıkacağı kategorisindeki ürünleri inceleyebilir, güvenli ve avantajlı alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.