19%
Lazimbana.com 19%

Simfer M4092 Turbo Midi Fırın 40 Litre 6 Fonksiyonlu

335,90 ₺

272,90 ₺

Ücretsiz Kargo

LUXELL FIRIN ANAHTARI 3 BACAKLI

21,75 ₺

Ücretsiz Kargo

LUXELL FIRIN REZİSTANSI (1000W)

30,00 ₺

Ücretsiz Kargo

LUXELL BÖREKÇİ FIRIN ANAHTARI 8 BACAKLI

24,00 ₺

Ücretsiz Kargo

FIRIN ZAMAN SAATİ 90DK. (TIMER)

24,00 ₺

Ücretsiz Kargo

DAVUL FIRIN

128,99 ₺

Ücretsiz Kargo

YILDIZ TEKLİ YUVARLAK FIRIN

128,99 ₺

Ücretsiz Kargo

IŞIK DÖNER TEPSİLİ YUVARLAK FIRIN

140,00 ₺

Ücretsiz Kargo

CONTİ 305 MİNİ ÇITIR KÖŞELİ FIRIN

220,60 ₺

Ücretsiz Kargo

Çift Torbalı Çöp Arabası

3.186,51 ₺

Ücretsiz Kargo

31%
Lazimbana.com 31%

LUXELL LX 3560 ÜSTÜ İKİLİ PLEYT OCAKLI 39 LT MİNİ FIRIN

499,00 ₺

343,81 ₺

Ücretsiz Kargo

KUMTEL 6125 DEFNE KÖŞELİ FIRIN

188,81 ₺

Ücretsiz Kargo

YUVARLAK FIRIN

130,00 ₺

Ücretsiz Kargo

ÇİFTLİ FIRIN

130,00 ₺

Ücretsiz Kargo

DAVUL FIRIN

130,00 ₺

Ücretsiz Kargo

AKEL 110 ÇİFTLİ YUVARLAK FIRIN

130,00 ₺

Ücretsiz Kargo

İTİMAT 7013 KÖŞELİ FIRIN İNOX 40 LT TURBOLU

225,00 ₺

Ücretsiz Kargo

CVS 3906 GURME KÖŞELİ FIRIN

199,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Mini fırınlar mutfakta olması gereken küçük ev aletlerinin başında gelir. Hem pratik hem de iş gören bir özelliğe sahip olan mini fırınlar yer kaplama açısından da avantaj sağlıyor. Evde ki fırınların kullanımında koku olarak rahatsızlık duyacağınız durumlar olabilir. Mesela bir balık yemeğinde mutfaktaki koku tüm odalarınızı kaplayabilir. O gün balık kokusuyla yaşarsınız. Bu pekte hoş olmayan bir durumdur. Mini fırınların portatif olma özelliği sayesinde istediğiniz yerde yemeğinizi yapabilirsiniz. Mesela balkona mini fırınınızı çıkartıp istediğiniz fırın yemeğini yapabilir hiç koku olmadan işinizi bitirebilirsiniz.

Mini Fırın Alırken Dikkat Edilecek Konular

Mini fırın alırken göz önünde bulundurmamız gereken tavsiyelere bakmakta fayda vardır. Mini fırın alırken öncelikle nasıl bir fırına ihtiyaç olduğunu düşünmek gerekir. Sizin daha çok yapmak istediğiniz yemeklerin veya evdeki bulunan insanların sayısına göre büyüklüğü veya küçüklüğü fırın alma konusunda dikkat edilebilir. Eğer evde iki kişi yaşıyorsa çok büyük bir mini fırına gerek olmayacaktır.

Misafirlerin yoğunluğu veya ev halkının sayısına göre alınan fırın biraz daha büyük ve tepsi sayısının çokluğu da bu anlamda değişecektir. Mini fırının boyutu, fırın tepsisi adeti, içinin yuvarlak ve dönen tepsi şeklinde olması veya sabit tepsi şeklinde mi olacak bunların değerlendirmesi yapılarak alınmalıdır. Mesela tavuk kızartmalarında lazım olan dönen tepsi kullanım açısında bir avantaj sağlarken enerji olarak nasıl bir tüketime sahiptir bunlar araştırılarak alınması tavsiye edilir.

Mini Fırın Alımlarında Tavsiye Edilenler

Mini fırın alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır ki bu konularda dikkatli olmak alıcı olan kişinin de ihtiyacına göre yararı olabilir. Mini fırınlarının kullanımı ve içinin görünmesi açısından ışıklı olması tavsiye edilir. İyi bir fırın içi aydınlatmasına sahip olan mini fırınlarda daha rahat görebilme ve kıvam yakalayabilme olanağına sahip olursunuz. Mini fırınların bir diğer dikkat edilecek konusu ise cam kapağıdır. Isı yalıtım özelliği açısında cam kapağının çift cam olması oldukça önemli bir detaydır. Mini fırın alımlarında mutlaka sorun veya inceleyin. Eğer çift camlı bir fırın kapağına sahipseniz hem ısıdan hem de elektrikten tasarruf etmiş olacaksınız.

Mini fırınlarında bir diğer önemli olan mevzu ise dış kaplamasının ısı yalıtımlı olmasıdır. Isı yalıtımın olması hem fırın içindeki ısının kaybolmasını önleyecek hem de bulunduğu yerin ısınmasını önleyecektir. Düğmelerinin gizli bir yerde olması olası çocukların fırınla oynama riskini de düşürecektir. Fırınlarda aranan özelliklerden biride aynı anda her tarafının pişirilme isteğidir. Mini fırın alırken bu özelliğinin olmasını da isteyin veya kontrol edin. Zira bu fan sisteminin olmaması yemeklerinizde tam sonuç almamanıza neden olacaktır.

Fan sistemli fırınlarda ise ısı dağılımından dolayı her tarafın pişirilmesi mümkün olacağından elektrik tasarruf da sağlamış olursunuz. Temizlik açısından kullanışlı olması da önemlidir. Çünkü temizliği zor olan fırınlarda zamanla koku yapma gibi durumlar olabilir. Mini fırınlarda zamanlayıcı olması pasta yapımlarında veya börek yapımlarında alarm kurarak yanmasını önleyebilirsiniz.

Mini Fırınlar için Tavsiyeler

Fonksiyon olarak 6 pişirmeli fonksiyona sahip elektro turbo fırınlar 35 lt pişirme haznesine sahiptir. Fırın kapağını açmadan fırının içindeki yemeği iç aydınlatma sayesinde görebilirsiniz. Dolayısıyla ısı kapağını açarak ısı kaybına da neden olmamış olursunuz. Fırınlar da alt ve üst ısıtıcıların olması da ayrı bir özelliktir. Buzluktan çıkardığınız bu tutmuş olan ürünlerinizi buz çözme özelliği sayesinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Tavuk ızgara gibi yemeklerinizi çevirme tepsi sayesinde kolayca pişirebilirsiniz. Bu sayede ailenizle keyifli bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.