Ürün Bulunamadı.

Mısır Yağı Çeşitleri ve Fiyatları

Mısır yağı, sağlık için en faydalı olan sıvı yağ çeşitleri arasında yer alır. %56 oranında doymamış yağ içeren mısır yağı, %31 tekli doymamış yağ ve %13 doymuş yağ içeren bitkisel bir yağdır. Kandaki kolesterol oranında ciddi bir düşü sağlama konusunda etkilidir. Diğer doymuş yağlara bakıldığında mısır yağında büyük bir oranla doymamış yağ asidi bulunmaktadır.

Mısır Yağının Faydaları

Mısır yağının en önemli faydası kolesterol dengesinde yaptığı düşüştür. Çoklu doymamış yağ oranı kolesterolün dengelenmesini sağlar. Mısır yağları kalp üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir. Kalp problemleri olanlar için ideal olan mısır yağları düzenli kullanımda kalp hareketlerinde ciddi bir iyileşme meydana getirir. 

İçerdiği E vitamininin yanı sıra A, K, ve B vitamini de bu yağlar ile vücuda giren bileşenler arasındadır. Kalsiyum, potasyum, magnezyum, fosfor, demir, çinko ve bakır gibi mineralleri yüksek oranda taşır. Bağırsakların yumuşaması konusunda oldukça yardımdır. Mide şikayetleri olanlar için son derece iyi bir besin kaynağıdır.

Mısır Yağı Nerelerde Kullanılır

Mısır yağını günlük yaşamda birçok yemekte güvenle kullanmak mümkündür. Sağlık içeren besinler her yemekte kolay sindirim sağlar. Salatalarda ve kızartmalarda kullanıma uygundur. 5 litrelik teneke seçenekleri güvenli saklama ve kullanma imkânı sunar.4’lü ekonomik paket seçenekleri daha uygun fiyatlara mısır yağını satın alma fırsatı sunar. Günlük kullanım için 2 kiloluk ambalajlarda da satışı bulunmaktadır.