Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

0 Ürün Listeleniyor

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Peştemal

Geleneksel hamam kültürünün en güzel izlerinden biri olarak kabul edilen peştemal ürünleri günümüzde de büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Suyu tamamen çekme özellikleri, hafif ve pratik kullanımlı olmaları bu ürünlerin yalnızca hamamlarda değil, birçok farklı yerde kullanılmasını sağlıyor. Hatta peştemaller günümüzde dekorasyonun dahi keyifli bir parçası haline gelmiş durumda.

Peştemalin Kullanım Alanları

Bu ürünler günümüzde banyo sonrasında kullanılan bornoz ve havlu çeşitlerine farklı bir alternatif olarak seçiliyorlar. Özellikle hamam ve saunalarda pratik bir kullanım sağlamaları nedeniyle güvenle tercih edilmekteler. Ancak yaz aylarında plajlarda da bir peştemal modasının olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Denize veya havuza girildikten sonra vücuttaki suyun çokhızlı şekilde kurutulmasına imkan veren bu ürünler, hafif olmalarıyla da beğeniliyorlar. Bu ürünler plajlarda mayo üzerinde pareo olarak sarılıp kullanılabilirler. Son dönemlerde özellikle bu türde pareoların üretilmesi, geleneksel görünümlü bir trendin başlamasına ön ayak oldu.

Bu ürünler günümüzde dekorasyonda da tercih ediliyorlar. Özellikle geleneksel motifleri içeren dekorasyon tarzında, yatağın üzerine serilen veya koltukların üzerine atılarak, hoş bir hava sunan ürün modelleri de var. Bunun dışında fazla yağmurlu ve karlı günlerde evlerde kapı girişine, vestiyer üzerine asılan bir peştemal, dışarıdan geldiğiniz zaman kurulanmaya imkan sunarken aynı zamanda bulunduğu yerde şık bir hava sunmaktadır.

Peştemal Kullanmanın Avantajları

Bu ürünlerin en büyük avantajı, pratik kullanım imkanı vermeleridir. Kullanıldıkları yerlerde fazla yer kaplamaması, hafif ve kolay taşınmaları, suyu tamamen kurutmaları ve çabuk kurumaları, birçok yönden avantajlar sunmaktadır.

Bilindiği üzere havlular oldukça ağır malzemelerdir. Bir tatile gitmek söz konusu olduğunda havluların valizlere yerleştirilmesi hem fazla yer kaplaması ve hem de valizin ağırlığının artması yönünden olumsuzluk taşır. Buradan bakıldığında tatile giden kimselerin yanlarına havlu yerine peştemal almaları avantaj sağlıyor. Ayrıca bu ürünlerin çok çabuk kuruması, gidilen tatil bölgesinde çamaşır kurutma alanlarının kısıtlı olması açısından da fayda sunmaktadır.

Vücuttaki suyu tamamen kurutabilen bu ürünler, sağlıklı malzemeden elde edilmektedir. Genellikle Buldan kumaşı veya Buldan bezi olarak adlandırılan kumaşlardan tasarlanan bu ürünler, içeriğinde insan sağlığına zarar veren hiçbir maddeyi barındırmaz. Tamamen doğal bir kumaş ve doğal boyalar kullanılarak tasarlanmıştır. Onların bu özelliği, dayanıklı olmaları için de etkilidir. Yani satın alınan bir peştemal, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Peştemal Nasıl Seçilmelidir?

Bu tür bir ürün seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk unsur, gereken kaliteye sahip olup olmadığıdır. Çünkü piyasada bu başlık altında üretilerek satışa sunulan ürünlerin hepsinin aynı kaliteye sahip olduğundan bahsetmek mümkün değildir. Özellikle bunların gerçek Buldan kumaşından veya buna benzeyen sağlıklı, doğal, kaliteli kumaşlardan üretilmiş olması gözetilmelidir. Aksi halde satın alınan ürün, kullanım sırasında suyu çekmeyecek ve dolayısıyla kullanım amacının dışında kalacaktır. Ayrıca ürünlerin renklendirilmesi amacıyla kullanılan boyaların da kök boyalar olması çok önemli bir kriterdir.

Kök boya, insan sağlığı ile uyumlu, sağlıklı bir boya türüdür. Bu boyalar ürün yıkandığında veya banyo, havuz, deniz sonrası ıslak bedene sarıldığında kesinlikle akmayan, canlılığını yıllar boyunca yitirmeyen boyalardır.

Günümüzde satışa sunulan bu ürünler farklı ölçülere sahiptir. Satın alınırken boyutlarının incelenmesi ve kişinin kendi vücut ölçüleri ile uyum sağlayan modellerin seçilmesi gerekecektir. Bahsedilen tüm bu üstün özelliklere sahip olan ürünler, ancak güvenli satış noktalarından satın alınabilir. Sizlere en sağlıklı ve işlevi yüksek peştemal ürünlerini sunan bu kategori altında, ihtiyaç duyacağınız her boyutta ve modeldeki ürünleri inceleyebilir, uygun fiyatlar üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.