Ürün Bulunamadı.

Router Modelleri ve Fiyatları

İnternet insan hayatının olmazsa olmazı olarak hayatımızda yer almaya başlamıştır. İnsanlar birçok işlemlerini artık internet üzerinden yapmaktadır. Dünyanın birbiri ile bağlantısını internet ağları sağlamaktadır. İnterneti sadece telefon ve bilgisayar gibi alanlarda değil daha pek çok alanda kullanılmaktadır.  İnternet kullanımının bu kadar yoğun olması tek bir internet ağının farklı cihazlara yönlendirilmesini gerektirmektedir. Bu sebeple de bazı cihazlar üretilmiştir. Bu cihazların en önemli iki tanesi modem ve rauterdir.

Ev veya işyerinizde internet bağlantısı alacağınız zaman modem ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Bazı internet sağlayıcıları modem ve rauteri bir kombin olarak tavsiye etmektedir. Pek çok kişi modem ve Router aynı işlevi gördüğünü zannedebilir. Oysaki Router yönlendiricidir. Routeri modemden ayıran ve birbirine benzemesinin sağlayan bazı özellikler vardır. Router ve modemin benzer özelliklerini şöyle sıralayabiliriz. İkisi de benzer boyutlara sahiptir, İkisi de bilgisayarla bağlanır, benzer fişleri ve ek aparatları vardır, İkisinde de bilgisayara bağladıktan sonra yanıp sönen Işıklar vardır, İkisi de internete bağlanmak için kullanılır. Bu sebeple router ve modem karıştırılmaktadır.

Routerin Özellikleri

Router internet bağlantınızı ev veya ofisinizde bulunan birden fazla cihaza yönlendirmek için kullanılan bir üründür. Kablosuz sinyal gönderen wifi şebekesi kurabilen özelliklere sahip olan bir cihazdır. Birden fazla cihazı tek bir modeme bağlamanız router ile mümkündür. Router bir modeme bağlanır daha sonra diğer tüm cihazlara internet göndermeyi sağlar. Buradan da anlaşılacağı gibi router modem olmadan kullanılamaz.