Domates Klipsi - Bitki Klipsi 500 Adet (25Mm)

9% 64,68 ₺

58,79 ₺

Yeşil Sera İpi (Klips İpi)(Fil İp)(Uv Katkılı Fibrilize)

4% 69,11 ₺

66,64 ₺

Sera İpi Ve 500 Adet Dayanıklı Klips Avantajlı Paket

137,20 ₺

Ücretsiz Kargo

En İyi Sera ve Sera Malzemeleri Ürünleri

Mevsim dışında bitki yetiştirmek için kullanılan seralar çoğunlukla tarımla uğraşan kişiler tarafından kurulur. Sera, bir bitkinin ihtiyacının olduğu ortamı oluşturan, yetişmesi için uygun şartları sağlayan düzeneklerdir. Son zamanlarda ise bitki yetiştiriciliğinin popüler olmasıyla birlikte amatör seracıların da sayısı hızla arttı. Sera ve sera malzemeleri arasında öncelik seranın dış kısmının kurulmasını sağlayan gereçlerdir. Eğer profesyonel amaçla sera kurulumu yapılacaksa büyük bir arazi gerekebilir, amatör seracılık ise bahçelerin bir kısmında, teraslarda ve balkonlarda yapılabilir.

Sera Malzemelerinin Seçimi

Sera ve sera malzemeleri seçimi ürünü doğru bir sonuçla elde etmek için büyük önem taşır. Sera demirleri kurulum yapılacak alana sağlam bir biçimde monte edilmelidir. Demirler seranın taşıyıcı unsurları olacaktır. Demir üzerine ise seranın kapatılacağı malzeme kaplanır. Genel olarak bu malzeme naylondur. Bitkilerin güneş almasını sağlayacak, geçirgenliği olan naylonlar seçilir.

Seranın Tamamlanması

Seranın bir başka ihtiyacı ise elektrik sistemidir. Isınma için elektrik tesisatının kurulmasının ardından diğer malzemelerin tamamlanma aşamasına geçilebilir. Bitkilerin büyümesi için ilaçlama, aydınlatma ve sulama sistemlerinin düzgün kurulması şarttır.

Sera Malzemesi Satın Alırken

İster amatör bir sera meraklısı olun ister bu işi kazanç elde etmek için yapın, sera ve sera malzemeleri sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır. Bu malzemelere ulaşmak ise artık sizler için her zamankinden daha rahat olacak. Sera malzemelerini sizlerle buluşturan sitemiz avantajlı seçeneklerle sera malzemeleri almanıza olanak tanır.