Ürün Bulunamadı.

Sualtı fotoğraf makinesi, muhteşem pozlar yakalamak, su altı araştırmasına yönelmek ve belgesel tadında çekimler yapmak isteyenler için oldukça popüler hale geldi. Özellikle, su sporlarının artmasıyla birlikte su altında fotoğraf ve video çekme hobileri de gelişim göstermiş oldu.

Su altında fotoğraf çekmek isteyenler teknik özellik bakımından su altı için uygun donanımsal özelliklere sahip cihazları tercih etmeleri gerekmektedir. Bu cihazlar yalnızca bir sualtı fotoğraf makinesi olarak değil aynı zamanda su altı kamerası olarak da tüm tekniksel konularda avantaj sağlamaktadır. Bu cihazlar diğer fotoğraf makinelerine göre dayanıklılığı ve işlemcisi yüksek cihazlardır. Özellikle, su altında çekim yapmak isteyen kişiler cihaz dayanıklılığına daha çok önem vermektedir.

Sualtı Fotoğraf Makinesinden Beklenen Özellikler

Su altında çekim yapmak isteyen kişiler hem fotoğraf hem de video çekimleri için kullanacakları cihazlarda bazı özelliklerin olmasına dikkat etmektedir. Bu özelliklerden biri ve en önemlisi hem suya karşı dayanıklı olması hem de su altında alınan herhangi bir darbeye karşı cihazın gerekli korumaya sahip olmasıdır. Ayrıca, su altında çekim yapacak kişiler karanlık alanlarda ve ışığın yansıma durumlarında daha net bir görüntü elde etmek için karanlık ışıkta da çekim imkanı sunan lensler tercih etmektedir. Bu özellikler, sualtı fotoğraf makinesi için beklenen en önemli özelliklerden bazılarıdır. Bu özelliklerin dışında çekimi daha kaliteli hale getiren ve makro düzeyde yakınlaşma imkanı sunan fotoğraf makineleri de özellikle çekimlerin daha detaylı olmasını sağlamaktadır. Yalnızca fotoğraf çekimlerinde değil ayrıca full HD kalitede video çekim özelliğinin de yine cihazlarda bulunması bu cihazların daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. RAW fotoğraf çekebilme ve yüksek megapiksel beklentiler hem yapılan çekimlerin daha iyi olmasını sağlamakta hem de fotoğraf çekimlerinde kaliteyi sunmaktadır.

Sualtı Fotoğraf Makinesi Çekim Özellikleri

Su altında fotoğraf çekmek isteyen kullanıcılar için öncelikli konulardan birisi çekim kalitesinin yüksek olmasıdır. Genel özelliklere bakıldığında çekim kalitesi yüksek olan ürünlerde, 4K Ultra HD (3264*1836) özelliği bulunmaktadır. Bu özellik çekilen videoların da görüntü kalitesini artırmaktadır. Ayrıca, 2.7k 30 FPS, 1080p 60 FPS, 720p çekim özelliği ve 170 Wide Angel derece lensi tüm karanlık ve ışığın az olduğu alanlarda daha yüksek çözünürlük sağlamaktadır. 2 LTPS LCD Ekran ve Wifi özelliği ise çekilen görüntünün telefon ya da tablet gibi kaynaklardan izlenebilmesine olanak tanımaktadır.

Su geçirme özelliğinin de aktif olduğu cihazlarda 30 metreye kadar su geçirmeme özelliği cihazın korunması açısından önem taşımaktadır. Tüm bunların yanı sıra su altında çoklu fotoğraf çekimi ve hdmi bağlantı olanağı çekimle ilgili diğer avantajlar arasındadır.

Sualtı Fotoğraf Makinesinin Teknik Özellikleri

Su altında fotoğraf ya da video çekimi yapmak isteyen kişiler aldıkları fotoğraf makineleri ile 3 saat aralıksız çekim yapabilmektedir. Ayrıca, cihazlar tarafından desteklenen farklı pek çok dil özelliği su altı fotoğraf makinelerini daha kaliteli hale getirmektedir. 64 GB kadar süren hafıza kapasitesi ile sualtı fotoğraf çekiminin keyfini sürebilirsiniz. Hafıza ile ilgili bir sorun yaşandığında ekstra bir depolama alanı oluşturarak, fotoğraf makinesinin depolama alanını da genişletebilirsiniz.

Depolama alanı olarak Micro Sd hafıza kartı kullanılmakta, bu kart ile çekimler daha geniş tutulmaktadır. Farklı pek çok işletim sistemi ile de entegre olarak çalışabilen sualtı fotoğraf makineleri genellikle Windows Xp, Vistaor Above, Win7, Mac OS gibi işletim sistemlerini desteklemektedir. Teknik açıdan su altı fotoğraf makinelerinde çözünürlük oranları da artırılmıştır. Dilediğiniz alana göre farklı cihazlardan yararlanarak, teknik özellikleri açısından çözünürlüğü yüksek cihazlar tercih edebilirsiniz.