Takma Kirpik

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Takma Kirpik

Kadınların kişisel bakım ürünleri ve kozmetik ürünleri konusundaki ihtiyaçları üretilen ve satışa sunulan ürünler ile paralel olarak artmaktadır. Hem ülkemizde bu ürünlerin imalatının çoğalması hem de yurt dışından getirilen ürünler alışveriş için alternatif yaratmakta ve fiyat rekabeti de bu ürünlere gelen talebi arttırmaktadır. Sosyal medya ve sanal alışveriş yapabilme imkanı hemen hemen herkesin bu ürünlerden haberdar olmasını sağlamıştır. Dolayısı ile günlük hayatta sık kullanılmayan ürünler bile özel kullanım amacı ile ya da sadece denemek için satın alınabilmektedir. Bu ürünlerden birisi olan takma kirpik bazı kişiler için günlük bir ihtiyaç için bazı kişiler için de sadece özel bir kozmetik ürünü olarak satın alınmaktadır. Takma kirpik alışverişinde web siteleri fiyat ve model karşılaştırılmasının yapılabilmesini sağlamakta ve birçok mağazada bulunmayan ürünleri adresinize kadar teslim ederek alışverişte de kolaylık sağlamaktadır.

Takma Kirpik Modelleri Nelerdir?

Takma kirpikler verilmek istenen görüntüye göre farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Takma kirpikler, kişilerin kirpikleri kısa ise, dolgun değil ise ya da her hangi bir sebepten dolayı kirpikler kalıcı ya da geçici olarak kaybedilmiş ise kullanılabilir. Kısa kirpikler için kirpiği daha uzun gösterecek modeller, hacmi az olan kirpikleri ise hem daha yoğun hem daha uzun gösterecek kirpikler, kirpik kaybı yaşayan kişiler için ise doğal görünüm veren daha seyrek kirpikler üretilmiştir. Kirpik çeşidini seçmek kişinin hem ihtiyacına hem de zevkine kalmış bir durumdur. Doğal görünümlü kirpikler günlük olarak da kullanılan modellerdir. Daha dolgun ve sık kirpikler ise özel davetlerde, düğün ve mezuniyet gibi hazırlık gerektiren gecelerde tercih edilir.

Takma Kirpik Kullanımı

Takma kirpik kullanırken seçebileceğiniz 2 model vardır. Bu modellerin ilki yapışkan yardımı ile göz kapağına yapıştırılan, diğeri ise mıknatıslı noktalardan birbirine tutunan kirpik modelleridir. İkinci modelin kullanımı son aylarda yaygınlaşmış ve kadınlar tarafından yeni tanınmaya başlamıştır. Yapışkanlı modellerde kirpiğin yanında bulunan küçük bir tüpte özel kirpik yapıştırıcısı bulunur. Bu yapıştırıcı göze zarar vermeyen malzemelerden üretilmiştir. Takma kirpik yapıştırmak için başka bir malzeme kullanılmamalıdır. Takma kirpiklerin bazı modelleri yapıştırıcısı olmadan da satılabilmektedir. Bu durumda takma kirpik yapıştırıcısını ayrı şekilde satın alınması gerekir. Mıknatıslı olan modellerde ise takma kirpikler birbirine tutunan minik bir mıknatıslı nokta ile bağlanırlar. 2 parça kullanılan bu modelde birisi kirpiğin üstüne birisi kirpiğin altına konur ve istenilen noktada birbirine yapıştırılarak kirpikler sabitlenir. Bu modellerde yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur.

Takma Kirpik Özellikleri

Takma kirpikler bir kozmetik malzemesinden ziyade bir takı olarak düşünülebilir. Sadece makyaj ile birlikte değil tek başına da kullanılabilen takma kirpikler daha hoş bir kirpik görüntüsü sağlamaktadır. Bu görüntüyü elde etmek için kişinin mevcut kirpik durumu ve göz kapağının genişliği de dikkate alınarak bir model seçilmelidir. Kirpiklerin yapıldığı malzemeye göre kirpikler ince ya da kalın görünebilir. Hemen hemen bütün kirpik modellerinde orijinal görüntüyü bozmayacak kalınlıkta kirpik telleri kullanılmaktadır. Bu kirpikler gözde sabit değildir. En fazla günlük olarak kullanılmalı ve gün bitiminde makyaj ile beraber yüzden çıkarılmalıdır. Takma kirpiklerin uzunluğu ve hacmi dışında kirpik yönü de modellerin farklılığını oluşturur. Bazı modellerde kirpikler normal uzantıda karşıya doğru bakarken bazılarında sağlı sollu çapraz bir görüntü elde edilebilir. Uzun modellerde ise dipten uca doğru uzayarak çekik bir görüntü oluşturan ya da tamamen eşit boyda olan modeller vardır. Kişilerin tercih ve isteklerine göre uygun modelli kirpik fiyat karşılaştırılması yapılarak satın alınabilir.