Tavan Vantilatörü 3 Kablolu Hız Kondansatörü

11% 87,22 ₺

77,42 ₺

Global Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Cata Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Kaşkar Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Rubenis Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Vanti Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Raks Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Master Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Universal Avizeli Tavan Vantilatörü Zincirli Lamba Anahtarı

12% 83,30 ₺

73,50 ₺

Kaşkar Taflan F42215 4 Kanatlı 52" Aydınlatmalı Tavan Vantilatörü

6.585,60 ₺

Tavan vantilatörü, 2 ile 3 ve 4 ya da 6 gibi kanat sayılarına bağlı olarak tasarımları gerçekleştirilen elektrikli motor sistemleri ile çalışır. Mekanların tavan bölgesindeki merkez noktasına kurulumları gerçekleştirilen bu ürünler, doğal yollarla hava sirkülasyonu sağlar. Ortamdaki hava değişimi istenilen düzeye getirilirken, temiz havanın kapalı alan çevresindeki her noktaya eşit düzeyde ulaşmasına etken olur. Özel bir iklim kontrolü sağlayan bu ürün çeşitleri, doğal bir serinleme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda görsel açıdan da estetik ve şık bir görünüm sunarlar. Böylece mekanın yapısına bağlı olarak seçim yapılabilir ve uyumlu bir tasarım tercih edilebilir. Büyüklüğüne ve bulunulan şehrin iklim koşullarına bağlı olarak, değişik teknik özelliklerine göre bu ürünler zengin marka model içerisinden tercih yapma hakkı vermektedir.

Özelliklerine Göre Farklı Tavan Vantilatör Modelleri

Birçok değişik özelliğe bağlı olarak değişkenlik gösteren tavan vantilatörü, dekoratif örnekler; aydınlatma ve havalandırma paralelinde elde edilebilmektedir. Görsel açıdan düz ya da asimetrik bir tasarım haline getirilen bu ürünler arasından bir seçim yapılabilir. Değişik kanat sayıları, küçük pervane modelleri ve farklı hızlardaki etkisi açısından mekana uyum gösterecek seçenekler içerisinden tercih yapma şansı sunuluyor.

Beklentilerinizi karşılayacak ve dekoratif tarzınızı yansıtacak pervaneler arasından tercih yapabilirsiniz. Her amaca hitap eden cam, ahşap; metal ve kompozit materyallerden imal edilmiş tavan pervaneleri, ev, ofis ve otel gibi daha birçok farklı noktada rahatlıkla kullanım imkanı sağlamaktadır. Özellikle sağladığı kalite açısından düşüş göstermeden aksine yükselen performansıyla, tavan pervanelerini çok küçük kanat yapılarıyla kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun değişik marka ve modeller içerisinden seçimi yaparken, beklentilerinizi karşılayacak ve yaşam standardınızı her daim yukarıda tutacak ürünlere yönelmeniz büyük bir önem taşır.

Tavan Pervanesi Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özellikle başta mekanın yapısına, büyüklüğüne ve görsel uyumuna bağlı olarak tavan pervanesi seçimi yapmalısınız. Aynı zamanda istenilen düzeyde yüksek bir performans sunacak teknik özelliklere sahip ürünlerin elde edilmesi de büyük bir ayrıcalık sağlar. Odanın hava alma durumuna bağlı olarak da etki yapacak ürünleri kategori içerisinde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz. Örneğin ufak bir hacme sahip olan odalarda üç ya da dört kanatlı küçük yapılı tasarımlar ön plana çıkar.

Özellikle estetik açıdan küçük odalarda büyük fanların yer alması kötü bir görünüm verir. Ancak farklı iş yerlerindeki büyük odalarda, evin salonlarında ya da lobilerde büyük kanatlı ürünleri tercih etmek görsel açıdan ayrıcalık sunarken; sirkülasyon açısından yüksek bir verim olanağı tanımaktadır. Tavan pervanesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de görselliktir. Odanın mimari yapısına uyum sağlayacak, mobilyalarla bütünlük oluşturacak ve doğru renklerle gözü yormayacak tasarımlardan seçim yapılmasına dikkat edilmelidir. Klasik tasarımlı bir oda için ahşap modeller ön plana çıkarken, daha modern çağı yakalamış odalar için metal tasarımlı şık pervaneler tercih edilebilir.

Tavan Pervanesi İçin Fiyatlar

Tasarımı yapılan malzeme kalitesine, marka ve modeli ile birlikte motor gücüne bağlı olarak tavan pervanesinin fiyatları değişebilmektedir. Hava için devirdaim miktarı, kanatların dinamik yapısı ve sunduğu ferahlık hissi klimalara göre tercih sırasının önlerinde yer alır. Markaların farklı modellerindeki koleksiyonlarına bağlı olarak, görsel açıdan da değişkenlik gösteren ürünler fiyatlandırmada farklılık ortaya çıkarabilir.

Ayrıca çift yönlü dönme yeteneği bulunan ve kanat eğiminin ayarlanmasına izin veren tavan pervaneleri, hava sıcaklığının ve esintinin sürekli kontrol edilmesine önemli etki sağlamaktadır. Hem saat yönünde hem de saatin tersi çalışma ayrıcalıkları ile de hava sirkülasyonu yakalanmakta, ortam içerisindeki bunaltıcı nem oranı istenilen dengeye getirilmektedir. Özellikle bu ayrıcalıklar fiyatlarda farklılık ortaya çıkarsa bile, kategori üzerinden çok uygun bütçelerle dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.