Salarticaret Termal Çorap Su Geçirmez Unisex Model

162,68 ₺

Nice Frog 7 Termal Sauna Uzun Kollu Fermuarlı Takım (Nicefrog)

655,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Stokta Yok

Soğuk kış aylarının vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alan termal giyim, farklı renkleri ve geniş model alternatifleri ile pek çok kişi tarafından tercih edilir. Hem outdoor aktivitelerinde hem de iç giyim olarak sektörde satışa sunulan termal giyim modelleri ile kat kat giyinmek zorunda kalmazsınız. Termal iç giyimlerden birini kıyafetlerinizin altına giyerek dondurucu soğuklardan dahi korunmanız mümkündür.

Termal giyimler genelde spor yapıldığı sırada tercih edilen giysiler olarak karşımıza çıkar. Soğuk havalarda spor yaparken üşümemek için insanlar sıkı giyinmeye özen gösterir. Ancak bu durum çoğu zaman hareket kabiliyetini azaltır ve istenen hareketlerin yapılmaması nedeniyle spor yapmak da zorlaşır. Böyle durumlarda ise devreye termal outdoor ürünler girer. Çünkü sadece termal giysilerden birini giyerek soğuk havalarda üşümeden ve bol bol terleyerek spor yapmak mümkündür.

Ayrıca termal giyimlerin çok fazla tercih edildiği outdoor spor aktiviteleri ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

Kayak

Snowboard

Dağcılık

Avcılık

Balıkçılık

Koşu ve yürüyüş

Kadınlar ve erkekler için özel olarak üretilen termal outdoor giyim modelleri, gerek spor aktivitelerinin gerekse de spor sırasında rahat hareket etmeye önem verenlerin en doğru seçimleri arasında yer alır. Ayrıca termal giyim ürünleri ile spor yaparken normalden daha fazla terlemek ve bu şekilde vücuttaki toksinleri daha hızlı bir şekilde dışarı atmak mümkün olur. Bu yüzden uzmanlar hem fazla kilolu bireyler hem de spor yaparken aşırı terlemek isteyenler için termal giysiler önermektedir.

Termal iç giyim modelleri de aynı şekilde kıyafetlerin altına giyilen ve soğuk günlerde koruyucu bir görev üstlenen giysiler olarak ön plana çıkar. Isı tutma özelliği bulunan termal iç giyimler, şehir hayatının soğuk iklim koşullarında dahi çok fazla tercih edilen koruyucu giysiler olarak kendisini gösteriyor. Termal iç giyim modelleri ile üşüme sorununu ortadan kalkmasının en büyük nedeni ise vücuttaki ısıyı yüzde 80 oranında tutması ve dışarı bırakmaması oluyor. Üstelik bu ısı oranına rağmen termal içlikler ile terleme sorunu yaşanmaz. Pamuklu giysilerde terleme olması sonrasında vücutta ıslaklık gibi etkiler hissedilir. Ancak bu durum termal içlik modellerinde görülmez. Çünkü termal giysiler genelde polyproplen, elestanın, polyester ve polyamid karışımlarından üretilir.

Termal giysilerin fiyatları ise çeşitli özelliklerine göre değişim gösterir. Bunlar arasında markadan modele, üründen özelliklerine kadar pek çok farklı etken gösterilebilir. Ayrıca termal içlik fiyatları takım halinde satışa sunulmaları halinde de değişebilir. Ancak hem alt hem de üst termal içlik ihtiyacı olanların takım halinde satın almaları daha uygun fiyatların ortaya çıkmasına neden olur.

Termal giyim çeşitleri ile hem outdoor spor aktivitelerinde yer almak hem de soğuk kış günlerinde vücut ısısını sabit tutmak ve soğuk havaya karşı korunmak mümkündür. Özellikle yüzde 100 merinos yünü ile üretilen termal giysiler profesyonel dağ sporcularının en çok tercih ettiği modeller arasında yer alır. Ancak yüzde 100 merinos yününden üretilen termal içliklerin fiyatları diğer modellere göre biraz pahalı olabilir. Yani bu tür modellerde bütçenizi biraz esnetmeniz gerekebilir. Ayrıca fiyatların termal yün içlik ve termal polar içlik için de diğer ürünlere oranla biraz daha üst seviyelerde olduğunu söylemek mümkündür.

Vücudu tamamen saran ve ısı kaybını önemli ölçüde önleyen termal içlik ve outdoor termal giyim modelleri, spor yapanlar için biçilmiş kaftan olmalarının yanı sıra çok üşüyen ve bir türlü ısınamayan insanlar için de oldukça etkili sonuçlar ön plana çıkarır.