Ürün Bulunamadı.

Türkçe Sözlük Çeşitleri ve Fiyatları

Kısaca sözlük, kelime anlamı olarak bir dilin sahip olduğu kelimelerin tamamının alfabetik sıraya göre yazılı olduğu ve anlamlarını açıklayan eserlerdir diyebiliriz.  Türkçe'nin oldukça zengin bir dil olması ve birçok kelimeye sahip olması nedeniyle Türkçe sözlük çeşitleri büyük bir önem arz etmektedir. Kişiler temel Türkçe kelimelerinin anlamlarını tam olarak hangi durumlarda kullanılacağını sözlükler sayesinde öğrenirler. Öğrencilerin Türkçeyi daha iyi öğrenebilmesi, anlamlarını tam olarak kavrayabilmesi sayesinde okuduğunu anlama kabiliyeti kazanırlar ve başarılarını artırırlar. Sözlükler İnsanlara kelimeleri günlük hayatlarında daha doğru yer ve zamanda kullanabilme becerisi kazandırır.

Sözlük Çeşitleri 

Ülkelerin Direk kendi dillerinde yer alan kelimeleri yine kendi dilleriyle açıklayan sözlükle olduğu gibi farklı özelliklere sahip sözlüklerde vardır.  Bir ülkede kullanılan dile ait kelimeleri başka ülkelerde kullanılan dilin kelime karşılığını gösteren sözlükler de bulunur.

Bir dile ait birçok gruba ayrılmış sözlükler de vardır. Bunlar hayatin her alanında rahatlık ve kolaylıkla aranılan bilgiye ulaşma olanağı sağlayan meslek sözlükleridir. Kendi dil kökenimize ait Osmanlıcadan TDK Türkçe sözlüğe, karşılıklı farklı dillerden çevirisi olan Rusça-Türkçe, Türkçe-İngilizce, Türkçe-Arapça gibi sitemizden de çok uygun ve hızlı teslimat garantisiyle sahip olabileceğiniz sözlükler vardır. Bunların haricinde tıp terimleri sözlüğü gibi meslek terimleri içeren her türlü sözlük sitemizde mevcuttur. 

Herkes İçin Sözlük 

Büyükler ve çocuklar için farklı şekillerde hazırlanan sözlükler herkes tarafından kolay okunabilir ve kavranabilir şekildedir. Çocuklar için renkler ve resimlerle detaylandırılan sözlükler hem kullanımı kolaylaştırmış hem de sözlük kullanımını eğlenceli hale getirerek akılda kalıcılığı artırmıştır.