Waffle Makinesi

Anasayfa Elektronik Waffle Makinesi

Fiyat Aralığı

Marka

Beden / Numara

Renk

    Aramnıza uygun ürün bulunamadı. Lütfen yeni bir arama yapınız.
  • Açıklama
  • Diğer Kategoriler

Waffle Makinesi

Waffle günümüzde oldukça yaygınlaşmış, birbirinden güzel çeşitleri ile en sevilen tatlılardan olmuştur. Hal böyle olunca waffle makinesi de vazgeçilmez mutfak gereçlerinden biri olmuştur. Küçük ev aletleri arasında yerini alan waffle makinesi, yeni gelinlerin alınacaklar listesinde de yerini almıştır. İstenilen meyveler ile sevilen sosların buluştuğu wafflelar herkesin zevkine hitap edebilecek çeşitlilikte hazırlanabilmektedir. Bu yüzden küçük büyük, kadın erkek herkesin beğenisini kazanmıştır. Böylece waffle makinesi evlerin ihtiyaçlarından biri olmuştur.

Waffle Makinesi Özellikleri

Waffle makinesi tek yönlü veya çift yönlü döküm plaka ile granit veya teflon kaplama yapılarak oluşturulmaktadır. Ortalama 700-2000W güç kapasitesine sahiptir. Ayarlanabilir ısı kademeleri mevcuttur. Bu sayede waffle harici başka ürünlerin pişirilmesi de mümkündür. Kurabiyeler gibi yüksek ısıda pişirilmesi gereken ürünler. Yumurta gibi ise düşük ısıda pişirilebilecek ürünler yapılmasını da mümkün kılmaktadır. Ayrıca çeşitli makinelerin sahip olduğu yağ toplama, güç ışığı gibi özellikler de bulunmaktadır.

Waffle Makinesi Çeşitleri

Waffle makinesi geniş yelpazede ürün çeşitliliğine sahiptir. Ekmek kapasitesine göre 1 ekmek, 2 ekmek, 4 ekmek, 6 ekmek pişirilen seçenekler mevcuttur. Isı kademesine göre 1 ısı kademeli, 2 ısı kademeli, 3 ısı kademeli, 5 kademeli ayarlanabilir çeşitler bulunmaktadır. Kaplama materyeline göre granit, teflon ve benzeri waffe makineleri vardır. Ayrıca birçok ek özellikte mevcuttur. Ayarlanabilir termostat, güç ışığı, yükseklik ayarı, makine kilidi, yağ toplama kısmı bulunması gibi. Tabi kullanışlı tasarım, güzel görünüm ve çeşitli renkler de tercih etmek de mümkündür.

Waffle Dışında da Pek Çok Ürün Yapılabilir

Lezzetli wafflelar yapmayı sağlayan makine ayrıca pek çok ürünün pişirilmesine elverişlidir. Her türlü hamur yapısında ki ürün pişirilebilir. Kekler, çörekler, kurabiyeler hatta gözleme bile pişirilebilir. Waffle makinesi ile enfes kahvaltılıklar hazırlamakta mümkün. Çeşitli iç malzemelerle tostlar, omlet ve diğer yumurta çeşitleri pişirilebilir. Ama yumurtanın makineden ayrılabilmesi için yağlamak unutulmamalıdır. Uygun yumuşaklığa sahip sebzelerde waffle makinesinde pişirilebilir. Kabak mücveri, patlıcan ve patates rendeleri sağlıklı bir şekilde az yağ ile kızartılabilir. Böylelikle hem sağlıklı hem de lezzetli ürünler waffle makinesi sayesinde hazırlanabilir.

Waffle Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Waffle kişisel zevklerin uygulanabilmesi imkan veren bir tatlıdır. İster kullanılan meyve ve soslar ile, isterse hamurunun şekline göre çeşitlendirmeler yapmak mümkündür. Bu yüzden waffle makinesi alınırken kişi kendi istediği waffle türlerini düşünerek seçim yapmalıdır. Buna göre tek yönlü mü çift yönlü mü? kare şekli mi çiçek şekli mi? seçeneklerine dikkat edilmelidir. Waffle makinesinde önemli bir diğer unsur makinenin temizliğidir. Kolay temizlenebilir olması tercih sebebidir. Bu yüzden plakanın çıkarılabilir olması rahat temizlenebilmesi için önemlidir. Ayrıca yağ toplama kapı ile yağın makinenin yüzeyinde toplanması önlene bilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ısı derecesinin ayarlana bilirliği ve ışıkla gösterilmesi. Bu seçenekler ile waffleların yanmadan güzel bir şekilde pişirilmesine imkan tanınmaktadır. Aksi takdirde kişinin dalgınlığı sonucu yanma durumları yaşanabilir. Son olarak dikkat edilecek konu garanti süresidir. Garantisi olmayan ürünler mümkün oldukça tercih edilmemelidir.

Waffle Makinesi Fiyatları

Waffle makinesi fiyatları, makinenin pişirme kapasitesine, ebatlarına ve şekline, imal edildiği maddeye, makinenin markasına gibi birçok unsura bağlı olarak değişmektedir. Waffle makinesinin ulaşabildiği ısı kademesi de önemli özelliklerinden biridir. 2-3-5 ısı kademeli seçenekler mevcuttur. Kullanışlı tasarım da tercih sebeplerinden biridir. Açılış şekli, kilit mekanizmaları gibi.

Waffle makinesi, yapımında kullanılan malzemelerin kalitelerine ve üreten markaya göre çok geniş bir fiyat aralığında sahiptir.