Rival De Loop Young Banana Powder Pudra

39,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Farmasi Terracotta Pudra - Işıltılı 05 10gr 8690131719050

47% 116,00 ₺

60,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Revolution Luxury Banana Powder 42 Gr

11% 55,90 ₺

49,90 ₺

Ücretsiz Kargo

Farmasi Terracotta Pudra - 04 10 gr 8690131719043

49% 69,00 ₺

34,99 ₺

Ücretsiz Kargo

Farmasi Terracotta Pudra 08 10 g 8690131719081

47% 116,00 ₺

60,99 ₺

Ücretsiz Kargo

New Well Porcelain Make-Up Pudra

32,00 ₺

Ücretsiz Kargo

Farmasi 1301391 Makyaj Sabitleyici Transparan Pudra 14 Gr.

42,85 ₺

Ücretsiz Kargo

Farmasi 1301391 Makyaj Sabitleyici Transparan Pudra 14 Gr.

35,85 ₺

Ücretsiz Kargo

Yüz pudrası pürüzsüz bir cilde kavuşmak için kadınların ilk tercihi ve doğru şekilde kullanıldığı zaman elde edilecek etkili sonuçlar tüm gün boyunca makyajın kalıcılığını muhafaza eder. Her makyaj serüveninin başrol oyuncusu olan ürün, tüketici tercih ve ihtiyaçlarına göre değişen özellikleriyle dikkat çekmeyi ve her kadının makyaj çantasında yer almayı başarır.

Cilt Tipiyle Uygun Pudra Seçimi Nasıl Yapılır?

Renkli, sıkıştırılmış, HD ,toz ve transparan pudra modelleri cilt tipiyle uyumlu olarak seçildiği zaman yüzde istenen ifade kolay bir şekilde sağlanabilir. Tene yapılacak güçlü bir makyajın olmazsa olmazı olan pudralar, cilde mat bir görünüm vermekle kalmaz aynı zamanda likit ürünlerin ciltteki izlere dolmasını engeller ve diğer malzemelerin cilde sabitlenmesini kolaylaştırır.

Pürüzsüz bir görünüm elde etmek isteyenlerin makyaja başlarken pudra kullanmaları tavsiye edilir. Tek başına kullanıldığı zaman istenen rengin cildi aydınlatmasını sağlayan pudralar fondötenin üzerine de kullanılabilir. Yağlı cilde sahip olan kişilerin yaşadıkları parlama sorununa çare olan ürünler, cildi mat ve duru bir güzelliğe kavuşturur. Yapılarına göre; sıkıştırılmış veya toz halde satılan pudralar, cildin istenen renge yılın 365 günü kesintisiz olarak ulaşmasını sağlar.

Pudra Cilde Nasıl Uygulanır?

Toz yüz pudrası; ciltte daha doğal bir görünümün anahtarıdır. Makyaj fırçası veya sünger yardımıyla makyajın başında baz ve bitişinde sabitleme yakalamak için tercih edilen ürün, hassas bölgelerde ve kapatılmak istenen lekelerde etkili sonuç verir. Pek çok makyaj kozmetiğinin göz çevresinde kullanılmaması önerilirken, toz pudralar göz çevresi ve kapağında da güvenli bir şekilde kullanılabilir. Gündüz makyajının yanı sıra ışıltılı bir gece makyajı için de toz pudra tercih edilebilir.

Sıkıştırılmış pudralar; gün başında yapılan detaylı bir makyajın etkisini kaybetmeye başladığı an sıkıştırılmış ürünler yardımınıza koşar. Hızlı rötuşlar ve son dokunuşlar için çantada taşınacak pudra ve fırça yardımıyla cilt kusurları kesintisiz olarak kapatılabilir. Özellikle T bölgesi olarak adlandırılan alın ve burun üstünde oluşan parlamalardan kurtulmanın en basit yolu ten rengiyle uyumlu bir pudra kullanımıdır.

Renkli pudralar; transparan pudranın tersine sadece ciltte görülen pürüzlerin kapatılması için değil aynı zamanda cilde renk vermek için de kullanılan çeşitler, gün boyu mat ve duru bir güzellik için de makyajın vazgeçilmez parçaları arasında sayılabilir. Uzun makyajlardan sıkılan ve gün içinde enerjik bir görünüm kazanmak isteyenler de sadece renkli pudralar yardımıyla istedikleri sonucu elde edebilirler.

Pudra Nasıl Sürülür?

Etkili ve kalıcı bir makyaj için kimsenin konunun uzmanı olmasına gerek yoktur. Makyaj bazı ve fondötenin üstüne bir pamuk ya da fırça yardımıyla uygun miktarda pudra sürülmelidir. Fırçaya alınan pudranın fazla kısmının hafif bir sallama hareketiyle dökülmesi doğal bir görünüm için gereklidir. Fırçaya alınan pudranın ilk olarak yüzün orta bölgesinde kullanılması ve yumuşak hareketlerle cildin diğer kısımlarına yayılması önerilir.

Doğru pudra rengi seçmenin en önemli püf noktası; renk testinin alın bölgesinde yapılmasıdır. Şeffaf pudra her cilt ve renk tipi için en uygun alternatif olarak görülürken özellikle yaz aylarında daha bronz bir görünüm elde etmek isteyenler koyu tonları tercih edebilirler. Kuru bir cilde sahip olanlar kullanacakları ürünün kolay dağılabilmesi ve ciltte doğal bir görünüm sağlaması açısından ilk olarak nemlendirici kullanmalıdır.

Cildin her bölgesine ince bir örtü olarak yayılacak olan pudraların maske gibi durmamasına ve ciltte doğallığın yanı sıra ışıltının da temsilcisi olmasına özen gösterilmelidir. Renk skalası oldukça geniş olan makyaj ürünleri arasından seçim yaparken kullanım alanı ve saç rengine de dikkat edilmelidir.