Ürün Bulunamadı.

22 ayar bilezikler hem yatırım hem de takı amaçlı kullanılmaktadır. Özel günlerde; düğün, kına, nişan gibi organizasyonlarda hediye ve yatırım amacı ile gelinlere hediye edilmektedir. Altının değerli oluşu onu sağlam bir yatırım kaynağı yapmaktadır. Bu nedenle kadınlar arasında çokça tercih edilen bir ziynet türüdür.  Gram altın ve külçe altın olarak da tercih edilen altının en çok bilezik formu tercih edilmektedir. İleriye dönük hem takı olarak hem de yatırım amaçlı kullanabileceğiniz en güvenilir yatırım kaynakları arasında yer alan altının, herkese hitap edebilen çok çeşitli bilezik modelleri bulunmaktadır. En güvenilir alışveriş sitesi olan Lazımbana üzerinden 22 ayar bilezik alışverişi yapabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Nedir?

Altının en saf hali 24 ayardır. Ayar değeri 24’ün altına düştükçe değeri azalmaktadır. Altın madenini sertleştirmek için içine bakır gümüş gibi çeşitli madenler eklenmektedir. Eklenen bu oran ne kadar azsa altını o kadar değerli kılmaktadır. 22 ayar bilezik de bu altından yapılan çeşitli modellerde sunulan bir bilezik türüdür.  Neredeyse saf derece altına sahip olan 22 ayar bilezikler yatırım ve aksesuar amaçlı sıklıkla tercih edilen ziynet eşyaları arasındaki yerini yıllardır korumaktadır. Oldukça özenli bir şekilde işlenen ve çeşitli işlemeler yapılarak ortaya çıkarılan 22 ayar bilezik kişisel kullanım amacıyla da karşımıza çıkmaktadır. Hatta eşlerine hediye almak isteyen erkekler, 22 ayar bilezik tercih edebilirler. 2020 trendleriyle birlikte bilezik modellerine de birçok yeni tarz eklenmiş durumdadır. 

22 Ayar Bilezik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın en değerli madenler arasındaki yerini yüzyıllardır korumaktadır. Durum böyle olunca fırsattan istifade etmek isteyen sahte altın üreticileri de, gerçeğiyle birebir gözüken ziynet eşyaları üretmektedir. İnsanlar 22 ayar bilezik ve diğer altından yapılan takıları satın alırken kesinlikle güvenilir satıcılardan almaktadır. Ancak yine de dikkat edebileceğiniz birkaç önemli nokta vardır. Bu sayede kendi başınıza da aldığınız ürünün gerçek altın olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yatırım amaçlı 22 ayar bilezik tercihleriniz için işçilik gibi konulara dikkat etmeniz gerekecektir.


22 ayar bileziklerin yatırım değeri de olduğundan dolayı, mümkün olduğunca az işlemeleri modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Nedeninden bahsedecek olursak; işçiliği fazla para eden takıları bozdurmaya karar verdiğiniz zaman bir o kadar kayıp yaşarsınız. Bunun bir diğer nedeni ise işlemeden kaynaklı azalan altın miktarıdır. 22 ayar bilezik ne kadar işlenmişse gramı azalacağı için daha düşük fiyatlara satılması gerekecektir. Bu yüzden alım satımlarda işçilik ücreti aradan çıkarılır ve işçiliğin fazla olduğu durumlarda genellikle kardan çok zarar edilir. Tüm bilezik modellerinde alım satımlarda fark olmaktadır. Buradaki amaç bu alım satım arasındaki farkı minimuma indirmektir.


Aldığınız ürünün patent, marka ve ayar bilgisi olduğundan mutlaka emin olunuz. Bu sayede 22 ayar bilezik alırken sahte ürün alma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Ürünün gramajının,  patent bilgilerinin yazdığı orjinal fatura ve garanti belgesinin yanında olduğundan emin olun.

Değişen trendler ziynet eşyalarında da farklar yaratıyor. Günümüzde beyaz altın olarak adlandırılan boyama tekniği kullanılılarak altının görüntüsünden hoşlanmayan kişilere alternatif sunuluyor. Beyaz altın çok daha sade ve zarif durmaktaktadır. Bir diğer bilezik modeli olan kalem olarak bilinen 22 ayar bilezikler geometrik desenlerin kolda çarpraz şekilde yer almasıdır. Bu modeller kolda çok şık durmaktadır. Eğer amacınız yatırım amaçlı bilezik almaksa, işçiliğin çok çok az olduğu ters bombeli olarak adlandırılan işlemesiz bilezikler olmalıdır. Kuyumcuda veya internet sitesinde gördüğünüz bilezik modelinin isminin ve işçilik değerinin ne kadar olduğunu sormak sizi uzun vadedeki kayıplardan koruyacaktır.


Takı amaçlı kullanacağınız bileziklerin bileğinize uygun ölçüde olduğundan emin olunuz. Bunun için bir mezura ya da ip yardımıyla bileğinizi ölçebilirsiniz. 

22 Ayar Bilezik Fiyatları Ne Kadar?

Altın fiyatları piyasa koşullarında değişen bir yatırım kaynağıdır. Bu ölçüde altın bilezik fiyatlarında da sıkça değişiklik olmaktadır. Altının kaç gram geldiği ve bilezik modelindeki işçiliği fiyatlar üzerinde farklılıklar oluşmasına neden olmaktadır. Ayar, ziynet eşyasındaki altın miktarını simgeleyen bir göstergedir. Gramaj o ürünün kaç gram geldiğini bize gösterir. Tartılan altın bilezik gramajı ve ayar derecesi hesaplanılarak fiyatlandırılır. Piyasada 1500 ₺ ile 40.000 ₺ arasında değişen 22 ayar bilezik modelleri bulunmaktadır. Örneğin 40.000 ₺ gelen 22 ayar bilezik 72.5 gram, 22 ayar altından meydana gelen, işçiliği ve işlemeleri yüksek hatta belki değerli taşlarla dizayn edilmiş bir bilezik modelidir. Bu açıdan yatırım amaçlı da olsa aksesuar olarak kullanılacak da olsa bütçenize uygun ister işlemeli isterseniz de sade birçok bilezik modelini piyasada bulabilirsiniz. Altın gibi değerli bir ürünü internetten satın almak için her zaman en uygun fiyatların sunulduğu, güvenle alışveriş yapabileceğiniz Lazımbana’yı tercih edebilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Kaçtan Bozulur?

22 ayar bilezik fiyatları tamamen işçilik ve piyasa şartlarına göre şekillenmektedir. Altının bir yatırım kaynağı olduğu düşünüldüğünde değerinin artıp azalması alış ve satış fiyatları üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Seçtiğiniz bilezik modeline göre işçilik büyük ölçüde altının satış fiyatını belirleyen faktördür. Kuyumcular arasında ufak farklar olsa da altının değeri belli olduğu için alış ve satış fiyatları arasında çok fazla fark olmayacaktır. Bileziklerinizi bozdurmak istediğiniz zamandaki piyasa şartları altının değerini belirliyor olacaktır. Ancak altın her zaman değerli bir maden olması nedeniyle uzun vadede kar ettirebilen yatırım kaynaklarındandır. Mutlaka, alış ve satış fiyatları arasında fark olacaktır. Satın aldığınız fiyata bileziği bozdurmanız mümkün değildir. İşçilik ve bilezik modeline göre aradaki fark artacak ya da azalacaktır.

22 Ayar Bilezik Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

Altının içine girdiği her maddeyi değerli yapan oldukça popüler bir madendir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen altın madeninden birçok farklı tarzda bilezikler, küpeler, kolyeler ve daha nice takı çeşitleri üretilmektedir. 22 ayar bilezik karşımıza en çok 3 modelde çıkmaktadır. Bu modeller arasında görüntü farkı olduğu gibi, işçilik farkı da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yatırımlık olan altın ile takı olarak kullanılacak altın arasında farklar vardır. Dilerseniz işçiliği yüksek bilezik modellerini de yatırım amaçlı kullanabilirsiniz. Ancak özellikle uzun vadede işçilikten dolayı oldukça zarar etmeniz olasıdır. Buradaki asıl fark tamamen işçilikten kaynaklarıdır. 

22 Ayar Kelepçe Bilezik Modelleri

22 ayar kelepçeli bilezik modelleri, takı ve aksesuar amacıyla en çok tercih edilen modellerdir. Açılıp kapanabilen bir mekanizmaya sahiptirler. Bu sayede bileğe çok daha rahat olurlar. 8, 12, 22 ayar gibi çeşitli modelleri vardır. Çok ince veya çok kalın modellerini bulmanız da mümkündür. İşlemesi oldukça fazladır. Bazı 22 ayar kelepçeli bilezik modellerinde taşlar bulunurken, bazı modelleri sade bırakılmayı tercih edilmiştir. İşçiliği oldukça fazla olan ürünlerdir. Bozdurma sırasında bir kayıp yaşamamak adına yatırım amacıyla değil, aksesuar amaçlı alınmasını önermekteyiz. Özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz son derece şık modelleri bulunmaktadır.

22 Ayar İşçiliksiz Bilezik Modelleri

22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri sade bir görünüm tercih eden ve yatırım yapma amacı taşıyan kişilerin tercih ettiği bir modeldir. Gramajlarına göre kalınlığı artıp azalmaktadır. Yine özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz güzel bir alternatiftir. Fazla işleme ve taşlardan hoşlanmayan kadınların tercihi olacaktır. Asıl olarak yatırım yapabileceğiniz iyi bir modeldir. İşçiliği olmadığından dolayı bazı modellerinde çok az bazılarında ise hiç işleme bulunmamaktadır. Bu açıdan bu bilezik modellerinin değeri zaman içerisinde çok daha az düşmektedir. Bileziği bozdurmak istediğiniz zaman minimum kayıp yaşayacağınız bilezik türüdür.

22 Ayar Burma Bilezik Modelleri

22 ayar burma bilezik çok fazla tercih edilen bilezik modelleri arasındadır. Yatırımlık altın bilezik almak isteyen kişiler burma bilezik modellerini tercih etmektedir. Altının yüksek ısıda eritilip kalıplara dökülmesi, soğuduktan sonta tuz ruhuna batırılıp burulma işlemi yapılması ile şekil verilmektedir. İşçiliği tamamen modellere göre değişmektedir. Oldukça ince ve zarif modelleri bulunmaktadır. Hem yatırım hem de aksesuar amaçlı sıklıkla tercih edilen modellerdir. Üzerlerinde taş süslemeleri bulunmamaktadır.