14 Ayar Çeyrek Altın Benzeri Takı Altını

628,95 ₺

Ücretsiz Kargo

Magümüş 8 Ayar Sonsuzluk Taşlı Taşsız Hediyelik Altın Kolye 1,69 G

28% 2.450,00 ₺

1.754,20 ₺

Ücretsiz Kargo

Altın

Altın, değerli madenler arasında en fazla rağbet gören en değerli madenler arasında yer almaktadır. Kolay şekil alabilme özelliği sebebiyle farklı şekillerde tasarımlara izin veren altın, kolay deforme olmaması ve ağırlığını uzun yıllar koruyabilmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Doğada nadiren bulunan altın, zorlukla çıkarılması sebebiyle her zaman revaçta kalan bir maden olmaya devam etmektedir.

Ülkeler altın stokların göre zengin veya fakir diye nitelendirilirken, kişisel tasarrufta da altın büyük bir öneme sahip bulunmaktadır. Geçmişten günümüze para yerine geçebilen nadir elementlerden olan altın, günümüzde mücevher yapımının en önemli bileşeni haline gelmiştir. Zarafet, şıklık ve zenginliğin simgesi haline gelen altın, takıda kullanılan altın oranına göre fiyatlandırılmaktadır. Günümüzde düğün, doğum günü, evlilik yıldönümleri, yaş günleri, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde hediyelik olarak verilen altın, farklı gramajlarla satışa sunulmaktadır.

Hediyelik Altın

Altının kolay işlenebilir olmasını sağlayan, yumuşak bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede kolayca işlenerek farklı tasarımlar yapılabilmektedir. Günümüzde hediyelik eşyaların birçoğunda altın kullanılması hediyeliğin manevi önemi kadar maddi yönünü de güçlendirmektedir. Mükemmel el işçiliğine sahip tespih tasarımlarında kullanılarak erkeklere hediye edilebilen altınlar, bebek doğumlarında hediye edilen iğnelere kadar hemen her takı eşyasında kullanılmaktadır. Zarif ışıltısı ve şık duruşuyla özellikle kadınlara hediye edilen altın çeşitleri arasında, yüzükler, küpeler, bilezikler, kolyeler yer almaktadır.

Cumhuriyet Altını

Cumhuriyet altınlarının standartları TBMM kararıyla belirlenmiş olup, para yerine geçebilen bir altın çeşididir. Türkiye’yi temsilen darphane tarafından basılan Cumhuriyet altınları, tümü 22 ayar olup, sikke ve ziynet olarak 10 farklı çap ve ağırlıkta satışa sunulmaktadır. Özellikle çeyrek altın, düğün merasimlerinin takı törenleri için tercih edilen bir hediyelik altın çeşididir.

22 Ayar Bilezik

Bilezik çeşitleri de günümüzde en fazla tercih edilen takı ve yatırım araçları arasında yer almaktadır. Her geçen gün artan fiyatlarıyla her zaman kazandıran bir yatırım aracı olan 22 ayar bilezikler, düğün törenleri ve özel günlerin vazgeçilmez hediyelikleri arasında yer almaktadır. Üzerlerindeki işçilikler oranında değer kazanan 22 ayar bilezikler, nakit yerine geçen önemli bir takas aracı olarak da oldukça değerlidir. Son yıllarda bilgisayarlı CNC makinalarının altın sektöründe kullanılmasıyla model çeşitliliğine sahip olan altın bilezikler, farklı kıyafet tasarımlarıyla günlük yaşamda ve özel günlerde kullanılmaktadır.

Gram& Külçe Altın

Son yılların en gözde yatırım araçlarından biri haline gelen altın, tasarruf yapmak istenler tarafından gramlar halinde alınmaktadır.  Hediyelik altın olarak da oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan gram alınlar, diğer altı çeşitlerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Özel günler ve düğün merasimlerinin vazgeçilmez takıları arasına giren gram altınlar, her geçen gün artan fiyatlarıyla yatırımcısına en fazla kazandıran tasarruf araçları arasında yer almaktadır. Görünüm olarak çeyrek altına benzerlik gösteren gram altınlar, doğum kutlaması, söz, nişan, düğün, yaş günü, anneler günü gibi günlerde verilen hediyelikler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Külçe altınlar ise geleneksel para birimlerinden daha fazla değere sahip olduklarından dolayı, uluslararası ticarette acil para birimi olarak değerlendirilmektedir.

Ziynet Altın

Ziynet altını gerek en sağlam yatırım aracı, gerekse düğün ve özel günlerin en gözde hediyelik takılarıdır. Çeyrek, yarım, ata, beşi bir yerde gibi çeşitleriyle farklı fiyatlarda satışa sunulan ziynet altınları, her geçen gün artan fiyatlarla yatırımcılarına en yüksek oranda kazanç sağlayan bir tasarruf aracına dönüşmüş bulunmaktadır. Tüm altın çeşitleri geçmişte olduğu gibi uzun yıllar aynı değerini koruyacaktır.